Šta je novo?

novi avr bi amp + stari Technics bi amp 5.0 zvucnici

-=crusader=-

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.02.2005
Poruke
995
Poena
320
Hocu da penzionisem X-Fi i Z5500 koje imam trenutno i hocu da oformim iole pristojan 5.0 sistem sa avr preko hdmi... avr sam gledao i lomim se oko sony std-860 i yamaha v679 ali to mi nije primarna dilema naime imam 5 starih Technics zvucnika sa dolby pro logic sistema iz 90ih kom je crkao DSP pa surround ne radi... nosim se mislju da zvucnike iskoristim jer su zaista kvalitetni i treba mi par saveta oko tehnikalija...

Technics spec http://www.manualslib.com/manual/793219/Technics-Sa-Eh600.html (na samim zvucnicima pise: prednji-bi amp 80w total impedance 6 ohm, centralni-50w 8 ohm, sateliti 25w 4ohm)

oba avr koja razmisljam da uzmem su bi-amp capable pa ove prednje svakako mogu da bi-amp ali me plasi pletora razlicitih impendansi od 4-8 ohm... iako su u teoriji ovi risiveri sedmokanalni i svaki kanal je kao zasebno pojacalo opet su to integrisani uredjaji sa jednim napajanjem i sve u sustini vuce iz istog sourcea tako da je prica o "7 pojacala" u av risiveru diskutabilna ali dobro to nije poenta... ;) poenta je da li ja ove zvucnike mogu safe da probam na nekom od ova dva avr i koliko bi to uopste bilo uspesno i kvalitetno, koje su nezeljene pojave? ako mogu onda bih svakako probao pa bih posle uzeo neke mozda bolje zvucnike ako se ovo ispostavi neadekvatno samo da ne spalim nesto a ponajvise nov avr koji ce me kostati 500-600e...

trazio sam po netu, kao i uvek kada se ofrlje razumem u nesto nadjem 101 glupost i nemam pojma sta da mislim, gledam recimo neke ozbiljnije bi amp zvucnike koji dolaze u surround kompletu i kod njih se prednji kace na razlicite kanale na avr i kada uzmemo recimo podnostojeci veliki zvucnik koji ima bi amp opciju i povezemo ga bi amp zar ga nismo efektivno razdelili na dve impendanse ili se takvi zvucnici balansiraju da oba ulaza imaju istu impendansu tako da sve ostaje isto? ako je prvi slucaj tacan onda prica o vezivanju vise razlicitih impendansi na isti avr ne bi trebala da bude problem ili mozda nije problem 6 i 8 ohm ali bi bio problem 4, 6 i 8 ohm... moze li neko da mi malo razjasni sve ovo, svaki savet dobrodosao... :)
 
Poslednja izmena:
Ti prednji zvučnici najverovatnije nemaju skretnicu u sebi već je to urađeno u samom pojačalu i kao takvi se ne mogu direktno koristiti kao frontovi, pošto najverovatnije ni sony ni yamaha nemaju tako rešeno povezivanje zvučnika.
 
znao sam da moze da bude zackoljica oko crossovera tj njegove fizicke pozicije, a jos malo pogledah ovaj zadnji kanali koji su 4 ohm su ustvari jedan kanal i na njima je verovatno crossover u samom sistemu i verovatno tu ima jos neka peripetija gde je taj jedan kanal od 8 ohm podeljen na 2x4, ne razumem se, mozda sam lupio ali tako deluje... nista, gledam onda neke zvucnike i avr, hvala na odgovoru
 
izbor pada na jamo s506 hcs3 5.0 zvucnike i onkyo 646 avr... i pojacalo i zvucnici imaju pristojnu snagu i kako bih hteo lepo da razvucem zadnje satelite i da ih postavim visoko kablaza bi trebala da me izadje 12.5m po zvucniku da se sve to lepo sakrije... jel moze neko da mi da savet koju velicinu kabla da koristim? sateliti su na 80w 6 ohm s obzirom da bi islo ispod tepiha ne bih da se zapalim zbog neadekvatnih kablova :D

EDIT: realno treba mi savet za svu kablazu, planiram prednje da bi ampujem tako da ce biti razdvojeni jel treba i debljinu kabla proporcionalno da razdelim izmedju hi i low veza?
 
Poslednja izmena:
ne, upravo na bi amp, onkyo 646 je 5.1.2 risiver i moze da radi kao 5.1 bi amp (u ovom slucaju 5.0), samo prednji se bi ampuju na regularni prednji kanal i na onih zadnjih dva u 5.1.2 prici... bi wire nema veze s vezom realno... ;)

ta dva zadnja kanala takodje mogu da rade kao zone b i totalno je ok fora
 
Poslednja izmena:
Moze ili bi-amp ili druga zona. Ne moze oba istovremeno.
Pozdrav
 
???
 

Prilozi

  • AJDE.jpg
    AJDE.jpg
    3.3 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena:
samo da javim da sam uspesno prikljucio svih 5 zvucnika na onkyo 646, bi ampovao prednja dva, sasvim korektno radi... sateliti sa ovog technicsa su ipak krsh ali zato dva maina sabijaju... again, hvala na savetima :D
 
Nazad
Vrh Dno