Šta je novo?

Audio problem sa GA-990FXA-UD5 (Rev3.0)

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Kao što sam gore napomenuo, problem imam sa audio drajverom, jer koji god da sam instalirao, 5.1 sistem neće da mi funkcioniše kako treba.
Dešava se da nekada rade bolje Centralni i Woofer, nekada prednji, dok zadnji mahom ne rade. Kada pustim onaj Test, zvukovi se čuju lepo na svim, ali kada pustim pesmu, ili snimak, onda rade samo 2. Sve sam pregledao, i u Realtek manageru, i u Sound opcijama, sve je ok, sve je podešeno za 5.1, i opet neće. Imao sam pre 970A-D3 ploču, iz starije generacije i sličan problem sam imao. Jedva sam našao drajver za nju. (Iako ih sve skidam sa oficijlnog sajta), probao sam i sa Driver Pack Solution 2015 od Microsofta, ni on nije pomogao, sve radi odlično, ali zvuk nikako.
Znam da su mnogi imali problema sa istom stvari, tako da ja pitam samo, da li neko zna tačan model drajvera?
 
Speaker fill
 
E u tome i jeste stvar, ja tu opciju nemam nigde, sve sam prekopao. Nisam lud, razumem se dobro u sve ovo, ali to nigde nisam našao.
 
"Full range speakers" piše kod mene.
 
I know that I'm replying to an old thread but I do have the solution to your issue.

I had the same problem with my Asus P8Z77-V Pro motherboard. The reason why the "Speaker Fill" option is not available is because it is integrated in the 'Environments'. If you select an environment like 'Room' or 'Generic', it will automatically enable all your speakers (speaker fill) and imitate the environment setting. It sucks that you HAVE to select an environment, but it's not that bad.

You can also try to enable the DTS Connect and select the Music mode. If you're still not hearing sound from your surround speakers, try narrowing the Width control.

It took me an hour to figure this out but I got it to work in the end.

.....
 
Problem rešen! :D
Za sve ove Realtek zvučne, HD Audio v2.41 rešava sve probleme (našao sam na tomshardwareu).
Kida kako radi :D Vidim da komšije neće spavati noćas :D Hvala momci na trudu, eto naučili smo nešto.
Inače na 2.41 ima sve opcije.
 
Nazad
Vrh Dno