Šta je novo?

Best Buy do 200/250 eur

Nican

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2011
Poruke
33
Poena
154
Potrebna pomoc oko kupovine novog telefona. Prethodni sam (moto g) juce strucno, rvackim zahvatom u stilu Stefaneka otresao o zemlju te istog upokojio.... Sledece karakteristike su obavezne:

-android (sto sveziji to bolje)
-dual sim
-sto bolji display, i baterija...dobro, to se podrazumeva uvek.


Ne igram igrice.
Surf, Vi(aj)ber, YouTube, aplikacije tipa b92 i sl. najvise vremena jedu.

Totalno sam van forme u ovoj oblasti, a vreme nije saveznik da mogu da se bacim u neki "model compare project" stoga pucjte drugari...
:)
 
Kakva je moto g4, naslednik ovog mog nesretnika? Bio sam zadovoljan moto dzijem, volim te "ciste" varijante androida... jel ovaj xiaomi out of the box user friendly ili trazi paznju, dosta mi je igranke sa manjarom, pa bi da telefon bude bez posebnih potreba.
 
Svi xiaomi telefoni rade out of the box, svi pomenuti imaju globalni rom osim mi4c ali ga svi normalni prodavci šalju sa sredjenim romom tako da nema kineskih aplikacija.

Za sve ima puno custom romova ako zatrebaju.
 
Za sad sam najblizi xiaomi note 3 (3gb), pa me interesuje ima li nekih ociglednih mana, znam da je verovatno mnogo toga pisano po drugim temama, ali starno nemam vremena ovih dana... tako da hvala na razumevanju.
 
Xiomi note 3 pro vs LeTV x800 vs Elephone p9000 lite

Koji od ova tri kineza... i zasto?
Bez razmisljanja letv X800. Elephone je relativno mala firma i sigurno je da ide na odlicne specifikacije na papiru, koje su cesto varka. Znam da ih prati glas da dosta laziraju kapacitet baterija. Ako biras izmedju dva preostala, onda letv jer pre svega ima lepsi dizajn, bolje soecifikacije, jesino sta je na strani xaiomija je baterija. Kamera je isto bolja na letv, a razlika u ceni nije toliko velika da to predstavlja neki preveliki bonus za xaiomi. Ja mialim da imas i posebnu temu za ovaj letv, iscitaj. Mada se neces uopste zwznuti ni ako uzmes note pro, svakako dobar tel, ali ako bih birao, letv definitivno.
 
Hvala na infou... a kakvi su ovi telefoni, i kinezi inace sto se tice kvaliteta zvuka tj. mikrofona i zvucnika za ragovor? Imao sam ranije iskustva i to jako losa sa Prestigiom po tom pitanju.
 
Sto se tice zvuka, sve je u granicama normale, kao i ostali android telefoni, samsung, LG...
Prestigio je niza klasa u Kini, to je rubrendirani uredjaj, koji obicno pravi neka manje poznata kineska firma, a kod nas mu se ubije reklama, kao npr " domacem" telefonu, tesli.Nemoj da sudis o Kinezima na osnovu ovakvih uredjaja, kineski telefoni srednje klase su pojam isplativosti, narucio sam desetak telefona, raznih brendova i svi su bili odusevljeni tim uredjajima, obzirom na cenu. Ako ti nije bitno sta pise na njemu, tj da to nije samsung, apple, HTC, onda ti je neki solidan kineski telefon najbolje resenje. E sada, garancija i ostale stvari se malo drugacije resavaju, bukvalno pre neki dan, jedan moj drugar je bio porucio lenovo k3 note i stigao mu je sa polomljenim displejem, tj sa malom naprslinom na staklu ekrana, telefon radi bez problema, ali je on naravno pokrenuo dispute i aliexpress mu je ponudio 21$ refundacije, koliko otprilike kosta nov ekran u Kini za taj model, meni je to Ok, imas telefon koji radi, ako ti smeta toliko ta mala naprslina, lepo zamenis ekran, ako ne ostaje ti 21$, naveo sam ti cisto primer na koji nacin to funkcionise, jer se na taj nacin izbegava slanje telefona nazad za Kinu koje kosta obe strane.

Nisi naglasio da li ces da kupujes telefon u Kini, i da li ti je ovaj budzet od 200EUR samo za uredjaj ili podrazumevas i placanje carine. AKo je samo za uredjaj, imas:

LeTv le2 pro 210EUR, telefon sa odlicnim zvukom i kamerom
Lenovo vibe shot Z90 150EUR sa solidnom kamerom
lenovo vibe X 200EUR
Meizu MX5 180EUR
ASUS zenfone 2 200EUR
XAIOMI Mi4c 100EUR-a pojam isplativosti, odlican telefon sa odlicnom podrskom zajednice...
LeTv X600 105-130EUR-a isto trenutno veoma isplativ telefon...

Onako na prvu loptu, mozda sam izostavio neki model, neka me neko dopuni, ovo ti je trenutno dosta aktuelno...
 
Nazad
Vrh Dno