Šta je novo?

Gears of War 4

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,209
Poena
605
Posto nekim cudom nema teme, evo otvara se u to ime i u ime veoma zanimljivog PC porta. :)





Sistemski zahtevi:

LrRyN76.png


Podesavanja za PC verziju:



PC verzija deluje veoma dobro, od grafickih zezancija tu su opcije za (dynamic) resolution scalling, temp aa sharpening, ssao intensity, podesavanja za in engine cinematics, async compute i jos mnogo ostalih. Po kolicini podesavanja deluje dosta zanimljivo i ocekujem solidne performanse, pogotovo sto ima dobar fps/rate target na Xboxu i uz to dobro radi, tako da bi trebalo sasvim fino da bude i na PC-u, a za 4k logicno trebace verovatno gtx 1080.
 
Jedna od retkih konzolaja koje mogu da igram :)
Super izgleda, sto i nije cudno obzirom da ga pogoni Unreal Engine 4.
Interesantno je da ce ovo biti jedna od prvih UE4 igara a isto tako je na prvom X-Box-u Gears of War 1 bila jedna od prvih igara u UE3 engine-u.
 
DAS, da si ti ziv i zdrav, da samo znas koliko je vec do sad UE4 igara izaslo, pa makar i u early access/demo fazi. :)
 
Nabroj mi ih :) ali samo released.
Rekao sam 'jedna od'.
 
Ma ima ih gomila, early access je opet jedan nacin da je igra izdata... novi UT, Lawbreakers, ARK, Ethan Carter, Squad, Kholat, onaj Deadlight od pre neku godinu, Hatred... to je eto onako sta mi prvo pade na pamet. :)

U svakom slucaju ovo je mozda prvi AAA UE4 naslov koji stize i to u sjajnom izdanju, "najnabudzenijem" izdanju do sad. Ima dobar tech interview ovde: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-gears-of-war-4-tech-interview dosta toga modernog je ubaceno u igru, sto se opet da videti po ovim opcijama koje igra podrzava za tweaking gore na klipu.
 
i na Win 10....microsoft i njegova politika
 
Ma ima ih gomila, early access je opet jedan nacin da je igra izdata... novi UT, Lawbreakers, ARK, Ethan Carter, Squad, Kholat, onaj Deadlight od pre neku godinu, Hatred... to je eto onako sta mi prvo pade na pamet. :)

U svakom slucaju ovo je mozda prvi AAA UE4 naslov koji stize i to u sjajnom izdanju, "najnabudzenijem" izdanju do sad. Ima dobar tech interview ovde: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-gears-of-war-4-tech-interview dosta toga modernog je ubaceno u igru, sto se opet da videti po ovim opcijama koje igra podrzava za tweaking gore na klipu.

Bas htedoh da se ispravim :)

Ono sto se takodje ceka kao AAA UE4 naslov je sigurno Space Hulk: Deathwing, od toga ocekujem mnogo.
 
Imate na windows store-u Gears of War Koji je graficki modifikovan. Izgleda fino.


Sent from my Siemens SX1 using Tapatalk
 
Znaci ceka se win7 verzija :whip:
 
legalno neće da bude. ali pirat će gotovo sigurno da radi i na w7.
 
Ja nzm odakle ideja da ce pirat stici, ne vidim ga za remaster keca? Ili sam propustio nesto.
 
niko ne zna odakle pirati niču, ali se eventualno uvek pojave.
 
Dace bog, ako ga ima :) Ako ne, valjda ce se pojaviti na sajtovima gde rentaju igre za 1-3$...Licno igra mi se ovaj remaster, ali opet 30$ dajem samo za MP igru ili za remek delo nekog malog izdavaca (recimo Supergiant games, Bastion(posebno) i Transistor).
A ionako SP igre uglavnom odigram jednom i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ma sve je to lepo, ali me užasno nervira to što su nam uskratili GoW 2 i 3, a sad nam uvaljuju ovo. Thanks, but no thanks :trust:
 
Realno, za ovaj novac, neki studio bi ponudio remastere sve tri igre. Neki drugi, ne MS:d Mada ako ovo lepo prodje i posle cetvorka, pogurace i tu pricu sigurno, za dodatnih 30$ po igri, normalno :)
 
Ma ima ih gomila, early access je opet jedan nacin da je igra izdata... novi UT, Lawbreakers, ARK, Ethan Carter, Squad, Kholat, onaj Deadlight od pre neku godinu, Hatred... to je eto onako sta mi prvo pade na pamet. :)

Te early access igre ne mogu da se racunaju, jer jos nisu zavrsene, Hatred ne bi ni spominjao, jer ne na papiru prva UE4 igra, a ne koristi ni 10% njegovih mogucnosti.
Od svega toga sto si nabrojao, jedino bi pomenuo Ethan Carter.
Ovo ce biti prva prava UE4 igra.
 
Ima i onaj tupavi horor sa kamerom je UE4 engine ali nmg da se setim kako se zove igra.
Ali to da, ovo ce pokazati pravu snagu enginea i izgleda fantasticno
 
Da, znam na koju igru mislis, popila ocajne ocene, pa je i ne racunam... sve to ko da je radjeno u nekoj beta fazi UE4 engine-a :D
 
Na kraju kao zakljucak diskusije po pitanju UE4 engine-a, a i bilo kog drugog engine-a, sve je u rukama developera, koliko su oni sposobni i voljni da uloze trud i naprave da igra izgleda WoW.
 
Pre svega koliko su voljni, itekako su sposobni i za mnogo vise uz neuporedivo bolju optimizaciju od onoga sto imamo trenutno.
 
http://www.pcgamer.com/gears-of-war-4s-pc-version-is-shaping-up-great

Trebalo bi da bude dobar port, osim ako nije u pitanju plaćen tekst.

Last week I played Gears of War 4 on a 3440x1440 ultrawide monitor with maxed out graphics settings, an increased FOV, and a mouse and keyboard. After the Gears of War Ultimate Edition’s extremely rough launch, I never expected to be playing Gears of War 4 in the most ‘PC gaming’ way I could imagine just half a year later. But there I was, and not only was it running great, it was whole a lot of fun.

To be fair, the PC I was using had a GTX 1080 GPU, an i7-6950X CPU, and a whopping 64GB of RAM, so I’d be surprised if it didn’t run any game like butter. When I turned off v-sync and used Gears of War 4’s built-in benchmarking tool (which provides a surprising number of stats, and even a fancy graph) it ran at an average of 84 fps. Other than a couple of larger frame hitches during the campaign, I rarely saw it dip below the monitor’s 75hz refresh rate.
 
Meni ovo deluje sasvim ok, kao i onaj remake, remaster, sta je vec, prvog dela. Odigracu oba, kad bude neki sale :d
 
Mogu da se nabave kljucevi za 15-tak dolara posto je bundle-ovano sa nVidia karticama.
 
Gde ima i gde se ključ igre aktivira, na MS Store?
 
Nazad
Vrh Dno