Šta je novo?

Touchpad šašavi

euclid

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
81
Poena
59
HP Compaq 6715b

touchpad na laptopu radi dobro sve dok se laptop malo ne ugreje, nakon toga više neće da sluša. Kada se šeta prstom po njemu kursor se kreće nepravilno i stalno šeta. Mnogo je nestabilan i nema šanse da pogodiš to što ti treba.

Pronašao sam touchpad sa sve maskicom od drugog laptopa koji je garantovano ispravan, zamenio sam ga ali problem nisam rešio.

Da li je neko imao sličan problem?

Samo da dodam jednu stvar: Prelistavajući ovaj forum monitor mi nije bio pod dobrim uglom, otvorio sam ga još malo da bih bolje video. I gle čuda : Kursor se smirio i odlično je reagovao!!! Tako je bilo sve do restarta laptopa. Nakon restarta problem se vratio. Ponovo otvorim monitor pod malo većim uglom i problem rešen.

Mene ovo jako zbunjuje. Kakve veze ima monitor sa touchpad-om?
 
Poslednja izmena:
Probaj da otvoris laptop i iscupaj flet ekrana iz maticne ploce i ponovo ga vrati jer zna da izgubi kontakt tj da se stvori oksid u kontaktima, imao sam taj slucaj na Compaq mini 110c, isti problem kao kod tebe
 
Odradio sam i to. Prvi put prilikom promene tochpada, drugi put sam otvarao laptop samo zbog ponovne provere konektora.
Kada uhvatim lap top za ćošak i podignem ga posle toga kursor se smiri i lepo može da se kontroliše. Kasnije ponovo počinje da ludi. Definitivno je u pitanju neki loš kontakt, ili bože ne daj neki hladan lem :-( ...
Stvarno ne znam.

Poslato sa HUAWEI Y330-U01 uz pomoć Tapatoka
 
Samo da dodam da mi se čini da malo više greje u donjem delu ekrana.

Otvorio sam plastiku oko monitora i pokusao da promrdam kablove. Kada uhvatim kabal prstima kursor se smiri, kada pustim pocinje da mrda.
 
Poslednja izmena:
Onda je flet ekrana poceo da ti brlja, zameni i njega, oni su ti ko 500din na KP
 
Još uvek bez rešenja za problem sa touchpad-om.
Samo da dodam ovo: Dovoljno je samo da pipnem neki metalni deo na laptopu i kursor se smiri i sve radi odlično. Ima li neko ideju šta može da bude problem?

Poslato sa HUAWEI Y330-U01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno