Šta je novo?

Nestao rezervni HD disk na Win10

MisliM_StvaRnO

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2016
Poruke
316
Poena
95
Poz.
Juce iz cista mira mi nestao rezervni HD disk od 1 TB.Ne vidim ga u My Computer.
Nisam nista cackao sa dzamperima ili oko kablova,niti sam radio reinstalaciju ili delio particiju,nista slicno jednostavno je odjednom nestao.
Kablove sam proverio da se nisi otkacili,sve je ok.

U Computer Management-u vidim taj disk ali je oznacen kao Unallocated.
Kako vratiti na staro bez da ga sad formatiram.Win 10 je u pitanju,probao sam da mu dodelim novo slovo D. bez formatiranja,nakon toga sam video disk u My Computer-u ali ga nisam mogao otvoriti.
 
Pa verovatno je onda to.Update je podesen na automatski,tako da je verovatno sam odradio update.
Probao sa ova dva programa,nije mi pomoglo,doda slovo al ne dozvoljava ulaz na disk bas kao i kad rucno radim iz Computer Management-a.

Kontam da sacekam novi update koji bi to ispravio pa kad se vrati sve u normalu,gasim automatski update.
 
Vrati se na 7 ili 8.1.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Isti problemi sa diskom WD BLUE 1 TB od zadnjeg velikog upgrade-a. Mislim da je veano nesto za sleep funckiju samog diska. Interesantno je da ni restart nece da vrati diks, nema g ani u BIOS-u. SMART ATRIBUTI si okej, kabel zamenjen, port zamenjen. Sve sam probao alli od 3 diska me drnda samo taj jedan , na njemu je SWAP file. Disk je star godinu dana. Ako neko nadje neko resenje , neka javi :D
 
Probacu, buni me to sto ga nema ni posle restarta. Samo potuno gasenje racunara i ponovno pokretanje resava stvar. Ovo se sve desava od novog update-a
 
To cak nije ni sistemski disk. Okej, odnecu kod drugara pa cu videti.Javljam nazad rezultate.
Ploc amislim d anije ,posto pored ovoga imam jos jedan HDD 640 gb i SSD. Oba rade normlano. Samo ovaj pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Ja jos uvek nisam resio taj problem.Cekao da dodje neki bugfix od MC bio jedan update i nista.Takodje SSD i HD od 360gb rade normalno al ovaj od 1TB ni traga mu.Sa Magic Partition Wizardom sam uspeo da udjem u taj disk nakon visesatnog skeniranja i svi fajlovi su tu ali wizard nije uspeo da resi problem,tj on odradi sve al diska nema u My Computeru pa nema a u Disk Menagmentu opet stoji Unalocated.
Cekam da resim problem pa da za ceo zivot iskljucim Automatic Update od MC-a.Izgleda da cu na kraju da se oprostim od fajlova i formatiram disk,ponestaje mi strpljenja.
 
Kod ortaka je nakon Anniversary apdejta nestao 2 TB HDD, odnosno BIOS ga je video ali Windows ne.

Problem je rešio tako što je uključio hotswap na Sata portu na kojem se nalazi HDD.
 
Ma kakve veze ima OS kada se disk ne vidi u BIOS-u ?
Redosled provera bez otvaranja mašine:
BIOS > Device manager > Disk management. Gde stane, tu je problem.
 
Ja sam pre neki dan raskacio sve kablove ,slozio i prikljucio sve nanovo. Od tada radi normalno . Moguce je da je napojni kabel diska bio poemren ili SATA kabel. Ne znam,ali evo 4 dana radi be problema. Nadam se da ga necu ureci...
 
Ma sigurno je to do korisnika, Windows 10 je savršen, nije do njega.
 
Ma kakve veze ima OS kada se disk ne vidi u BIOS-u ?
Redosled provera bez otvaranja mašine:
BIOS > Device manager > Disk management. Gde stane, tu je problem.

Hoće to kada pišem u pola pet ujutru, bele mačke ne vidim :d

Moj stari SSD je počeo tako, malo ga BIOS vidi, malo ne, onda BSOD-ovi i riknuo ubrzo nakon toga.
 
Још сте и добро прошли, мој 2Т је само нестао, биос га види као 0.0GB и ниједан програм не може да се снађе. И даље се надам да ће неки фирмвер фикс да га излечи ... мада и немам неко друго решење него да се надам. :(
 
Још сте и добро прошли, мој 2Т је само нестао, биос га види као 0.0GB и ниједан програм не може да се снађе. И даље се надам да ће неки фирмвер фикс да га излечи ... мада и немам неко друго решење него да се надам. :(
Otišle glave na tome, ne nadaj se previše.
 
I tako posle mesec dana cekanja da update resi problem vidim da od toga nema nista.Pa reko idem da ga formatiram,treba mi taj 1TB a od fajlova se nekako teskog srca oprostim al ajd da jos jednom proverim oko kablova.Raskacima kablove od 2 sekundarnog HD koji vidi Windows pa prespojim na onaj od 1TB "nevidljivi" startujem Win i gle cuda,sad nema ni jedan.Nestao i onaj od 360GB i onaj od 1TB osta mi samo sistemski SSD.
Sad mi za taj disk od 360gb pise "foreign" u disk menagmentu,sta god to znacilo.

Sad vec ozbiljno razmisljam da pazarim 7-micu a ovu 10-ku i update oteram u tri lepe PM.

Znaci posle update-a nestalo 1TB + 360GB sa sve podatcima koje ne mogu da se vrate (probao na vise nacina + sa pomocnim disk softwerom) nista nije pomoglo.

Huraaa WIN i M$ inovacije svaki dan :type:
 
Jesi li probao da butujes neki live linux da vidis da li ga on prepoznaje (ako ih bios uopste i vidi) ?
 
Nema šanse da je Windows obrisao diskove da ne možeš da povratiš podatke. Bio je bug da se samo ne vide.
 
Bios vidi sva 3 diska.Aj sad cu probam taj live linux,mozda uspem da spasim podatke koji su mi bitni.Kontam da podignem ponovo sistem i ne pustim ga da odradi update al je problem sto sad ne vidi sekundarni disk pa nemam na sta da prebacim fajlove koje ne zelim da formatiram,a na usb-ove ne moze da stane a i traje dugo.
 
Nema šanse da je Windows obrisao diskove da ne možeš da povratiš podatke. Bio je bug da se samo ne vide.

Ne kazem da ih je obrisao,oni su tu,ali ja ne mogu nikako da im pristupim.Taj bug da se "samo ne vide" je ozbiljan problem posto ja nisam nasao nacin kako da ih ponovo vidim ili bar da pristupim nekako podatcima.Kontam da bi nova instalacija sistema resila problem i verujem da ce Linux da vidi sve diskove al je to sad ceo dan posla.
 
Nema PoolMaker-a da predlozi da ocistis kontakte na diskovima :D
Elem,ja biH uradio sledece :
1.Ugasio komp iz struje.
2.Izvadis bateriju iz ploce,upalis komp 5-6 u takvom stanju.
3.Vratis bateriju.
4. Kad se upali komp,ides save bios to default.
5. Udji u win i vidi sta se desava.
Ako nece ni tako,instaliraj sedmicu i promeni raspored diskova.
Pre svega ovoga sto sam napisao,proveri te diskove na drugom racunaru.
Opet pisem,tako bi ja probao.
 
Ne kazem da ih je obrisao,oni su tu,ali ja ne mogu nikako da im pristupim.Taj bug da se "samo ne vide" je ozbiljan problem posto ja nisam nasao nacin kako da ih ponovo vidim ili bar da pristupim nekako podatcima.Kontam da bi nova instalacija sistema resila problem i verujem da ce Linux da vidi sve diskove al je to sad ceo dan posla.
Ne kažem da nije ozbiljan problem, ali je mnogo bolje od ne mogu da se vrate podaci. Taj bug bi trebalo da je popravljen, nisam siguran imaš zadnji 187?
 
Samo da stigne apdejt 187 i pali se mašina !!!

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ma mogu sad da apdejtuju koliko hoce,sedmica se skida,kljuc je uzet.Cekao sam vise od mesec dana da update resi stvar sa zarobljenim fajlovima,mislim da je to dosta,vise ne cekam pa da mi obecaju da ce veceras pasti update koji ce resiti sve (a sumnjam da hoce,ako i resi nesto,sje***e nesto drugo).
 
Nema PoolMaker-a da predlozi da ocistis kontakte na diskovima :D
Nemaš ti pojma drugar.

Nema PoolMaker-a da predlozi da ocistis kontakte na diskovima :D
Elem,ja biH uradio sledece :
1.Ugasio komp iz struje.
2.Izvadis bateriju iz ploce,upalis komp 5-6 u takvom stanju.
3.Vratis bateriju.
4. Kad se upali komp,ides save bios to default.
5. Udji u win i vidi sta se desava.
Ako nece ni tako,instaliraj sedmicu i promeni raspored diskova.
Pre svega ovoga sto sam napisao,proveri te diskove na drugom racunaru.
Opet pisem,tako bi ja probao.
Bios je već resetovan na default u prethodnim koracima, nepotrebno je boldovano....

P.S. Nemaš ti pojma o servisu, dijagnostici i sličnom.
Uvaljuj narodu neispravne komponente na buvljaku, to je tvoj pravi zanat, drži se njega.
----------------------------------------------------------------------------


@MisliM_StvaRnO
Ne bude li ti ni sedmica videla podatke javi nam.
Pre toga ne čini ništa na svoju ruku, podaci su gotovo sigurno i dalje na hard diskovima.
 
Meni se dva puta dešavalo da se izgubi hdd od 2 terabajta, podaci su tu, ne gube se. Ja sam rešavao tako što otkačim hardove, uključim sistem samo sa ssd, pa onda kačim problematični hdd na drugi sata port, koji je prethodno bio prazan. Oba puta ga je nakon toga uredno prepoznavao.
 
Nazad
Vrh Dno