Šta je novo?

Corsair napajanje reklamacija iz Gigatrona

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,929
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav drugari

Danas mi je nakon 5 godina crklo Corsair HX 650 napajanje koje je uzeto u Gigatronu davne 2010.
Napajanje je nakon što se računar upalio samo zacvrčalo i puklo. Računar se naravno ugasio, nakon što sam ga izvadio iz računara i povezao na kabl i prespojio zelenu i crnu žicu napajanje vrti ventilator, ali cvrči...no nebitno to, sutra ću da se čujem sa Gigatronom oko reklamacije pošto je garancija 7 godina, ali me brine šta će mi ponuditi, Corsair-a više nemaju a ovo je tada plaćeno ~11k na akciji nekoj.

Šta tražiti kao zamenu?
 
Mogao si ga prvo reklamirati pa pitati ovde nakon što čuješ od njih šta će ti ponuditi. Vraćanje para ti nije baš pametna ideja, te 2010 god. je PDV bio 8% i verujem da je to napajanje koštalo kao danas neko dva puta lošije (ispravi me ako grešim, pogledaj račun i napiši koliko je koštalo). Danas Corsair kod nas nećeš naći, tako da razmisli dobro...
 
Pa piše gore da je plaćeno 11.000din

Oni će mu ponuditi nešto u toj ceni, ako mu odgovara može da uzme, a može i da traži novac nazad. Sigurno neće gledati da mu daju nešto tog kvaliteta a skuplje, možda mu ponude TT 750w modularno uz doplatu, ili antec uz malu doplatu.
 
Poslednja izmena:
budi prvo uporan da ti za pocetak uvaze garanciju jer su meni dzukele davno isto za corsair hx650 i seasonic koja imaju po 7 godina garancije pisali 2 god.
imas i corsair support pa vidi i sa njima oko toga...
 
Piše na garantnom listu da je garancija 7 godina, ponuda im je užasna a ja ću insistirati ili da mi daju nešto u toj klasi, mada nisam siguran da će mi bilo šta pametno ponuditi, pogotovo što vidim da im je ponuda smešna. Najverovanije ću tražiti novce, mada mi ni to nije najbolja varijanta pa od mađara uzeti ili rmi 750 ili evga supernova g2 850.

Samo me je interesovalo da li neko zna čemu da se nadam i kakava su vaša iskustva
 
Ocekuj da ce izbegavati da ti daju novac i da ce insistirati da ti uvale neku krsinu od napajanja u odnosu na taj Corsair. Tako da, nemoj kao neki da padas na neke price nema bolje ili da ti ne vazi garancija. Ako ti to kazu, obrati se direktno Corsair-u pa ce oni lepo njih da kontaktiraju. U svakom slucaju, mislim da je najbolje da trazis novac i kupis nesto sto ti odgovara jer je njihova ponuda ocaj.
 
pa ili corsair ili novac nema trece :)
 
Pod uslovom da to napajanje ne može da se popravi, i da nemaju potpuno isto da mu daju kao zamenu, ima zakonsko pravo da uzme novac nazad. Ili mogu i da mu daju neko skuplje napajanje po toj ceni, sve zavisi od njihove nabavne cene.
 
Budu li oni prckali po njemu, tj. otvarali nista od Corsair RMA.
 
Ma uzmi pare i kupi od Madjara TT 730W smart za 70Eu
 
Mislim da sam video Corsair 550W RMx za manje od 100e na KP...
 
Najverovatnije će ga poslati u neki servis, pa će ga "pokušati" popraviti. Već su se ljudi patili sa tim vidi ovde jedno ne baš prijatno iskustvo sa istim napajanjem i prodavcem:
http://goo.gl/wHxeyK
 
već sam video preko mađara evga supernovu g2 750 ili 850 da pazarim, samo da mi vrate novce :)
 
da jbt, mislim da su ona best buy trenutno. najpametnije resenje.
ja sam G2 650 platio 100€ ali je retko i posebno se porucuje preko madjara...
 
Poslednja izmena:
da jbt, mislim da su ona best buy trenutno. najpametnije resenje.
ja sam G2 650 platio 100€ ali je retko i posebno se porucuje preko madjara...

ako mi mađar donese nije mi problem ni 650w, realno više mi ni ne treba, a skroz su cool napajanja :)
 
G2 750 mislim da ti je najbolje jer moze odmah da ti donese, kosta 120€.
ja sam bio ogranicen na 650 model zbog miniITX kucista ali mi takodje vise i ne treba.
fora je sto je ovo moje morao da porucuje jer ga ni u madji nije bilo...
 
Ma i ja iskreno planiram da prelazim na nešto manje (kućište), pa zato i razmišljam da idem na neko napajanje manjih dimenzija
 
Imas antec true power gold napajanje tp-550c (550w) za 13k u g.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
u jbt, pa kako toliko? ja imam to napajanje od 750w i plaćeno je 9000 dinara. šta je bre ovo sa cenama?
 
De si ga uzeo za te pare? Cisto sumnjam... Mozda imas ono vpf?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
dobio sam odogovor, da je napajanje fizički oštećeno?!?!?!?!
Kao prosledili su ga uvozniku...

nemam reči
 
svaka im cast. kakvi pagani... ma budi bezobrazan i traži novac nazad pa bezi kod madjara...
 
Sljam, treba ih zaobilaziti u širokom luku

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ako je fizicki osteceno, zasto su ga onda poslali uvozniku? Kod fizickih ostecenja, reklamacija se odbija, nema sta da salju dalje tako da lazu.
 
Ajde tačno kopiraj šta su napisali, baš me zanima :)
 
Poštovani,

u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača, obaveštavamo Vas da je završena dijagnostika i Vaša reklamacija se odbija.
Garancija je odbijena, zato što uređaj ne ispunjava garantne uslove i fizički je oštećen

Uređaj više nije u garanciji i neće biti moguća naknadna zamena ili povrat novca, ukoliko to uvoznik ne odobri.
Takođe, pokušaćemo na sve načine da Vam izađemo u susret i tražićemo rešenje reklamacije.

Uređaj se šalje uvozniku na dalje razmatranje.

Na moje pitanje

Poštovani

Zamolio bih vas da mi objasnite na koji je to način napajanje fizički oštećeno? Kako nešto što nikada nije otvarano može biti oštećeno? Napajanje je eksplodiralo u radu u kućištu u kom je stojalo prethodnih 6 godina u koje je ušrafljeno tada i nije nikada dirano.
I koji su to garantni uslovi koje uređaj ne ispunjava??

dobio sam odgovor

Poštovani Ivane,

U potpunosti razumemo Vaše nezadovoljstvo i želimo da Vas obavestimo da sa naše strane pokušavamo sve kako bi se Vaš reklamirani uređaj servisirao u okvirima garantnog roka.

Uređaj je poslat uvozniku na dalje razmatranje i po dobijanju povratnog odgovora bićete blagovremeno obavešteni.

Hvala Vam na razumevanju.
 
Posalji mu opet poslednji mail, mozda nije video da si ga pitao nesto -.- .
 
Nazad
Vrh Dno