Šta je novo?

Antena+uređaj

geteks

Poštovan
Učlanjen(a)
17.07.2014
Poruke
862
Poena
80
Pozdrav dobri ljudi,

Ovako imam:
- laptop i na njemu postoji mogućnost(ima wifi u sebi) da hvata internet ali u blizini mi ne nalazi nijedan otvoren wifi.

Ono što bih želeo je sledeće:
- da mi preporučite antenu plus dodatni uređaj koji bi koristio signal te antene i davao ga preko wifi mom laptopu i mom telefonu, telefonu bez da laptop mora da radi.


Ostale informacije koje vam mogu dati:
Ja sam na drugom spratu i imam sa prozora čist vidik na 5 zgrada u daljini od nekih 150-200 metara, takođe oko mene na nekih 30m su kuće i niže zgrade, takođe na nekih 800-1000m sa prozora imam čist vidik na još 10-15 zgrada.

Ja sam gledao na kupujem prodajem i vidim da se dosta nudi grid antena 20db sa namontiranim 15m kabla ali ne znam koliko bi mi ona pomogla.

Novac za antenu i taj uređaj koji ne bih voleo da pređem je 5000 a bilo bi bolje ako mogu i sa 4000 da odradim posao.

Unapred zahvalan
 
Probaj neki ruter koji ima client ili wds mod.
 
Ako sam dobro razumeo, ta antena ti treba da bi mogao da nađeš neki eventualno otvoren wifi? Ako je tako, ne znam koliko će sama antena da pomogne, jer signal zavisi i od tih rutera koji ga emituju. A može da se desi i da svaki wifi koji bude pronađen da je zaključan ili vrlo brzo bude zaključan...
 
Da naravno da znam da mogu biti svi zaključani ali to je već drugi problem. Uzeo bih antenu i taj uređaj da probam pa ako ne bih napravio,vratio bih ih nazad pošto sam dobar sa jednim uvoznikom.

Vaše je samo da mi date preporuku šta bi mi ovde najbolje leglo da ne kupujem ja na osnovu svog znanja.
 
Ma najbolje da ti neko od komsija da svoj ruter jednim udarcem dve muve
 
Uzmi tu antenu od 20 dBi, sa što kraćim kabom. Na nju spojiš ruter sa klijent modom. Na taj ruter LANom povežeš drugi wifi ruter koji će da emituje tvoju mrežu sa tvojom šifrom. Ona velika antena je dosta usmerena, pa ćeš morati da je šetaš prilikom skeniranja etra. Za početak uzmeš samo onaj prvi ruter, jer ako ne nađeš slobodnu mrežu, ne treba ti ni drugi.
 
Sta ce mu 2 rutera kada I najjeftiniji moze I da prima I salje u isto vreme.
 
Moraju dva rutera aka hoce stabilan signal. Uostalom jedan treba da se usmeri prema emiteru od kojeg "krade" a drugi da raspodeli po svojoj kuci. Sve u svemu puno njakanja za male pare. Uplati net najmanje ce da te kosta zivaca. Ako si u mogucnosti.
 
Ako ce da preuzima signal iz blizine nema potrebe za 2.
 
Problem je kao sto i sam kaze da nema neta u blizini. Druga stvar tsj ruter ce isti taj signal da salje preko te usmerene antene nazad tako da sa jednim ruterom i usmerenom antenom repeater mode nece lepo da radi. Inace je taj rezim problematican i mnogi proizvodjaci ga izbegavaju. Na mom ruteru je cak apdejtom firmera taj rezim iskljucen..

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno