Šta je novo?

Samsung LE32A656 ne pali displej

kovle

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2008
Poruke
1,054
Poena
350
Model LE32A656, kupljen 2009 u Tehnomarketu tadasnjem. Nije led. E sada na njega je nakacen Echolite - IKOM-ov (najkineskiji moguci) STB. Na sva 4 HDMI porta desava se sledece: u senkama tv programa koji je pusten pojavljuju se neke sitne bele tackice , a po ukljucenju poneka horizontalna tanka linija samo proleti i obavezno zvuk pukne, tj eksplodira, tako da svi u sobi umalo dozive srcani udar, nebitno koliko tv bio pojacan. Probao sam i SCART sa istog STB-a ali se isto sve desava. Bili tehnicari iz IKOM-a, probali drugi noviji STB isto, kazu riknuli ulazi na tvu i dali neki broj majstora na Banovom Brdu. E sada sa kompa sam probao VGA ulaz na tvu radi sve normalno nema abnormalija po displeju tva.
Pre neki dan izgleda konacno crkao ili je tu negde, upali se bude slike na par sekundi i posle crno, a od danas samo se ukjuci ali displej se ne ukljucuje, ne cuje se ni karakteristicno pistanje iz trafoa.
Tv je kod matoraca, pa mi je potrebno prvo da saznam odokativno sta moze da bude kvar da bih ih na vreme pripremio na investiciju Radio je 14000h okvirno, tako pise u servisnom meniju.
Da li stvarno moze da bude neka sekcija oko tih portova ili je nesto drugo u pitanju?
Kod koga da ga nosim, a da ne dere i da je dobar majstor. Ovih ovlascenih se malo plasim (poput BG Elektronika..) ?
Na Samsungovom sajtu ovlasceni servisi su Ignis, Nepo System i jedan servis u Ratka Mitrovica.
Hvala najlepse :)
 
Najverovatnije otisla ploca (tv se inace i sastoji iz dve ploce, jedna je glavna ploca na kojoj su svi ulazi/izlazi, a druga je ploca napajanja), ja sam nasao plocu polovnu na netu (napajanje), ali ne za ovaj model tv-a, i sam zamenio....Nisam hteo da nosim u servis da oni cackaju po tv-u...a inace je vrlo jednostavno da se zameni...
 
Ploca napajanja je okej provereno u jednom servisu, ali prijatelj je bio u strasnoj guzvi pa nisam hteo dalje da ga smaram da trazi gde je problem, sve u svemu izgleda da je na glavnoj ploci problem mozda i u chipu. Svi naponi su dobri. Gde da potrazim i pod kojom oznakom, google mi nije bio od pomoci? Sad sam ga odne u Ekran TV servis pa cekam sta ce mi reci

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Javili su iz servisa da je otisla glavna ploca ipak je naponska skroz u redu, svi naponi su koliki i treba da budu. Ciljaju konkretno na procesor, ali ne verujem.da ce iko time da se bavi, jer ne moze adekvatno da se naplati. Ponudjena mi je zamena ploce i cena od 22.000din. Tako da sam sada u potrazi za nekom polovnom. Ako neko zna nekoga ko se bavi time nek pise ovde ili na mail. Hvala unapred!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Video sam na drugoj temi da si platio popravku i totalno mi je nelogično dati toliki novac za popravku kad npr preko onog samsungovog online shop sajta si mogao novi da kupiš za 25, i ostvarivu garanciju + ako ništa drugo imao bi i tv sa dvb-c...
Inače pratio sam temu jer je i meni crkao tv samsungf5000 pre 10 tak dana a popravka je bila 7000 tv samo blinkao 10x
 
Nazad
Vrh Dno