Šta je novo?

TV DO 1000€

steve87bg

Poštovan
Učlanjen(a)
10.08.2016
Poruke
0
Poena
50
Cao,

Treba mi pomoc i preporuka za 4K TV do 1000€. Razmisljao sam o ovom samsung-ue48ju7002txxh

Da li mislite da je ovo ok izbor ili bi ste mi preporucili nesto drugo? Zeljena diagonala je 48"+
 
I ja imam isti problem, moj trenutni pik je LG 49UH7707, kod mađara je okruglo 1000 EUR-a - ja čekam neku garnituru da mi stigne pa ako mi se TV po dimenzijama uklopi u prostor i ne "otkrijem" nešto bolje do tad kupujem.
 
Ja sam uzeo Sony 55X8509C i sada je 1.150€ kod "mađara". Da sam na vašem mestu sakupio bih koliko mi fali i uzeo njega. I veći i bolji.
- Ako ćete prvenstveno puštati sa fleša onda bolje neki Samsung ili LG, jer koliko sam čitao ovaj nema neka podešavanja za titlove i slično. Puštam sa PC-a pa ovo nisam ni probao.

Ako hoćete IPS panel onda ne znam koji da tražite.
 
Mene prvenstveno zanima da koristim TV kao 4K monitor, a ostalim ukućanima je totalno svejedno...
Ja sam u startu planirao 55", ali pitanje je dal ću i ovaj TV od 49" moći da uklopim u prostor (jer pored TV-a treba da stane i monitor od 27" + ozvučenje na taj zid) zato i čekam da mi stigne garnitura pa da vidim koliki TV može da stane.
 
LG ili ovaj Sony. LG ima IPS i HDR. Ali Sony izgleda nestvarno dobro.
 
Sony ima HDR, 10 bita, 4:4:4 i VA panel :)
Ako se gleda kvalitet slike sve je jasno.

Ja sam se dvoumio između njega i prilično skupljeg Samsung KS7000 ali je ispalo da ne može da se obriše ekran ničim (skine se neki sloj i Crna boja ekrana postane teget) a i modeli u EU nisu 100hz nego 50hz.
Van njih mi je samo OLED izgledao dobro (na papiru i uživo), a sa foruma raznih i review-a još nekoliko modela kojih ili nema kod nas ili su višestruko skuplji od ovih.
 
sve to isto ima i LG ;)

u ovom ceovnom rangu ulogu igra ili crna ili uglovi gledanja (ali su ovde poboljsani pomalo). 48ju je proslogodisnji model. Ako tv gledas pravo onda idi na samsung, sony, panasonic... pogotovo jer ces koristiti kao monitor pa ni smart funkcije ne igraju kod tebe neku ulogu.
 
Pa ja sa i rekao da Sony ima zato što je čovek iznad rekao da LG ima HDR pa da ne ispadne da Sony nema.

JU model pored Sony nema šta da traži. KS bi trebalo da poredi i da nema onih problema sa skidanjem boje pri brisanju i 50hz kod nas bila bi teška odluka (mada bih ja tada išao na Samsung).

Ako se ne gleda iz velikih uglova onda VA panel bez razmišljanja.
Ja ne znam kako bih podneo IPS sa efektom prljavog ekrana i probijanjem svetlosti. Još se pojavi na crnoj traci iznad-ispod filma ili u mračnim scenama... Van toga što mi je slika na VA mnogo bolja.
 
ja npr nemam efekat prljavog ekrana ni probijanje svetlosti :) glow sam resio tako sto sam raz..bo kalibraciju, ukljucio dinamicki kontrast, a crne trake zumiranjem smanjio. Nije najsjajnije resenje ali ima efekta tako da sam sada zadovoljniji, a s obzirom koliko sam platio... Isto tako neko ne zna kako bi podneo da gleda isprane boje iz uglova a tv je platio 1000e, znaci tv moze da gleda samo sam, nista porodica, drustvo... sve ima svoje. uh85 model ima drugaciji premaz i bolju crnu od svih ostalih ips televizora i nema nikakvog probijanja (bar tako kazu) ali dok ga neko ne kupi i ne uporedi... ja bi mu preporucio tvoj soni model ako hoce va (mada moze da nadje i dobre philips i panasonic modele u zavisnosti sta mu se svidja) ili uh85 ako hoce lg pa nek bira. jedino sto onda prelazi budzet oko 150e za oba.
 
Problem je sto ja moram da uzmem u nekoj od nasih radnja jer hocu da platin na rate. ne bih prelazio 1000 evra jel mi je to maksimum koji bih dao. Video sam da su kod madjara dosta jeftiniji ali sta je tu je :( Ovaj Sony nisam video da ima kod nas. Citao sam neke komentare i dosta ljudi se zali na brzinu TV-a u radu sa aplikacijama sa ovim modelom. LG model isto nisam video da moze da se nadje kod nas. Jel imate mozda neku preporuku za modele koje mogu da se nadju kod nas?
 
e onda si osudjen na ponudu koju ima ta prodavnica kod koje uzimas. napisi sta imaju pa ce ti neko odgovoriti sta je najbolje od ponudjenih modela
 
oba su proslogodisnji modeli ali dobro,

ukoliko imas mogucnosti da sedis ispred tv-a u centru onda idi na samsung, taj samsung ima bolju sliku i manji input lag od nekih ovogodisnjih va modela raznih proizvodjaca.
 
to je vec dosta bolje od uf770v i definitivno idi na njega ako se odlucis za lg ali preporuka ostaje ista kao u mom predhodnom postu. Taj model ima hdr, q dots i jos neke ovogodisnje pogodnosti sto pomenuti samsung nema ali... Daj malo vise informacija.

Gde ce se nalaziti tv?

Odakle ces ga gledati i pod kojim uglom?

Sta ce se gledati najvise?

Da li ces gledati uglavnom sam?

Da li su ti bitne smart odlike i 3d?

Da li ce se tv nalaziti u kontrolisanom ambijentu (zamracenoj prostoriji za filmove i sl...)?

i na kraju koja je cena za oba u toj radnji?
 
Cao MarkoZ

Gde ce se nalaziti tv?
Tv ce se nalaziti u spavacoj sobi i gledace se sa udaljenosti od 2m.

Odakle ces ga gledati i pod kojim uglom?
Uglavnom ce se gledati u rasponu od 0-40 stepeni

Sta ce se gledati najvise?
Najvise ce se gledati filmovi i serije verovatno preko HDMI kabla povezanim sa kompjuterom ili preko USB\HDD-a

Da li ces gledati uglavnom sam?
Uglavnom ce se gledati u drustvu

Da li su ti bitne smart odlike i 3d?
Smart odlike su bitne dok 3D nije presudan

Da li ce se tv nalaziti u kontrolisanom ambijentu (zamracenoj prostoriji za filmove i sl...)?
Tv ce se uglavnom gledati u zamracenom ambijentu

i na kraju koja je cena za oba u toj radnji?
cena za ovaj LG je oko 140000 dok Samsung 48JU7002 nema ni u jednoj radnji neotpakovan svi su bili izlozeni u radnji a njega bih odmah uzeo :S:
 
jos bolje, mozes proveriti koliko sati je radio i pokusati da spustis cenu... sve sto si naveo se kosi i sa va i sa ips tipom panela, imaj na umu da VA (samsung) ima bolji prikaz crne boje pa samim tim i kontrast, bolji je za gledanje u mracnim prostorijama ali samo pod uglom od 0-20tak stepeni jer se posle gubi na kvalitetu slike (onaj ko sedi u centru ce imati najbolju sliku, ostalo drustvo ce biti "uskraceno"), na drugoj strani lg mozes da gledas u drustvu i pod vecim uglovima, 3d je laksi za gledanje i poseduje bolji smart ali ako si perfekcionista smetace ti kontrast u zamracenim prostorijama i ips glow koji se ponekad javlja u tamnim scenama, doduse rekose da novi paneli imaju drugaciji premaz i sa local dimmingom su u mogucnosti da prikazu malo bolji kontrast od cele proslogodisnje serije e sad koliko to u stvarnosti ima efekta ja jos nisam testirao, a i koliko god da bude ne moze biti kao VA. Ako ti je bitnije drustvo i sveukupan osecaj na tv-u idi na LG u svakom slucaju taj model je bolji kao future proof, ako ces ipak pretezno gledati sam pod malim uglovima idi na samsung, naravno ako dobijes razumnu cenu.
 
Nazad
Vrh Dno