Šta je novo?

Koja je graficka kompatibilna sa mojom maticnom

BorisKV

Poštovan
Učlanjen(a)
10.08.2016
Poruke
33
Poena
59
Zdravo svima,imam maticnu Intel DQ965GF,pa bih zelio da mi kazete koja bih najbolja graficka bila za nju,specifikacije:
Procesor:Intel Core 2 Duo E6600 2.40ghz
RAM:8GB DDR2
Napajanje:https://postimg.org/image/9o05z95o5/
Imam jedan PCIe x16 v2.0 slot.
Hvala unapred.
 
Ti bi prvo trebalo da zamenis procesor, jer taj sto imas je preslab za bilo sta. Imas na KP oglasima Q6600 za 20e, nije velika insveticija a donece ti znatno poboljsanje.

Sto se tice graficke, neka GTX 750ti bi ti lepo legla, nova je 100e kod 'madjara'.
 
Znaci treba mi Intel Core 2 Quad Q6600,i onda bih Nvidia Geforce GTX 750 ti bila dobra,hvala na pomoci.
 
Da te pitam jos,da li je moje napajanje dovoljno za GTX 750 ti i Q6600?
 
Nije. Uzmi LC600H-12, u prodavnicama je ~3900din.
 
Realno ne bi ti preporucio da ulazes u tu konfiguraciju ni dinara jer nije isplativo.
E6600 je izasao pre tacno 10 godina, kao i ostale komponente, da ne pricamo o DDR2 (gde nadje 8gb?)
 
30e ulaganja i moci ce da se igra kako tako. q6600 je sjajan procesor za ovakav upgrade.
 
Poslednja izmena:
Rasparcaj to i prodaj pojedinacno, kakvi GTX750 ti na 965 plocu. Ako nemas para kupi onda neku ati 7750 preko oglasa polovnu i nista drugo ne diraj.
 
Stvarno je nezgodno krenuti u zamenu ove masine...bar da ima jednu stavku da je solidna i novija.
Ovako nema za sta da se "zakaci"...ddr2 mozda, ploca i processor za prodaju maltene nisu...tesko se prodaju i za male pare.
Ja sam ti strucnjak za presipanje iz supljeg u prazno.:d
Za 3 godine sa fx 6300 na ddr2 kofu pa na ddr3, 4 maticne, 4 graficke, sve uz minimalna ulaganja...postepeno.
Prodam HD 6670 dodam 50e kupim r7 260x, pa nju zamenim za 270x, pa je prodam i opet dodam 50e i kupim gtx 960.
Sad cu da je prodam i kupim gtx 1060...tako i sa ostalim konponentama, skupis malo i odmah menjaj.
 
Stvarno je nezgodno krenuti u zamenu ove masine...bar da ima jednu stavku da je solidna i novija.
Ovako nema za sta da se "zakaci"...ddr2 mozda, ploca i processor za prodaju maltene nisu...tesko se prodaju i za male pare.
Ja sam ti strucnjak za presipanje iz supljeg u prazno.:d
Za 3 godine sa fx 6300 na ddr2 kofu pa na ddr3, 4 maticne, 4 graficke, sve uz minimalna ulaganja...postepeno.
Prodam HD 6670 dodam 50e kupim r7 260x, pa nju zamenim za 270x, pa je prodam i opet dodam 50e i kupim gtx 960.
Sad cu da je prodam i kupim gtx 1060...tako i sa ostalim konponentama, skupis malo i odmah menjaj.
To je recept za zaglavljivanje na jednu platformu. Bolje progutati knedlu i skupljati pare za naj noviju platformu ali naj niži stepen pa to postepeno unapređivati. Tako sam ja zaglavio godinama na AMD, sigurno imam bar nekoliko šrafova od pre 1995e godine i 486.
 
Nazad
Vrh Dno