Šta je novo?

Fujitsu problem

kosmik

Cenjen
Učlanjen(a)
11.10.2007
Poruke
200
Poena
169
Dobijem laptop Fujitsu Pi1536 bez adaptera za struju sa crknutom grafickom. U njemu je ATI X1400 graficka, mxm2, koju sam izvadio i umesto nje ubacio drugu mxm2 karticu koju sam nasao iz acer aspire 5530g. Kada upalim laptop , dobijem sliku pocetnog ekrana i pritisnem F2 da udjem u bios, medjutim kada zavrsi post i treba da krene dizanje sistema ili ulazak u bios on se ugasi. Zivo me interesuje sta bi moglo biti jer sam gotovo sve komponente menjao da budem siguran da nije do neke od njih, jedino nisam imao procesor drugi i jos neku graficku da vidim do cega je. Punjac sam nasao od drugog fujitsu laptopa 19v 5,27A, iako na laptopu pise 20v 4,7A, da li punjac ima veze sa ovim slucajem? Ako vam ista pada na pamet kazite. Mozda sam ovu drugu graficku uzeo pokvarenu, iako leze original i rupe se sve poklapaju kao da je od njega. Nisam pametan, a volio bih da ga sredim za sebe.
 
Kada ga upalim, pojavi se pocetni ekran na kojem pise F2 i F12 i pojavi se plava traka koja treba da izadje do kraja, to mu je kao post, i onda treba ili da udje u bios ako pritisnem f2 ili treba da pocne da dize sistem. Meni se desava kada sam ubacio graficku, da kada treba da dize sistem ili udje u bios jednostavno klik i ugasi se. Kada izvadim graficku, i upalim ga, pojavi se sivilo preko celog ekrana sto naravno nedostatak graficke, i ne gasi se nego se u nedogled restartuje. Nemam originalan punjac ali je i ovj sto koristim od fujitsu, graficku sam zamenio sa ati hd grafikom iz acera jer je isti slot samo je jaca i bolja od one koja je bila u njemu. Da je graficka ne bi trebalo nikakvu sliku da pokaze, ali ona pokaze sliku, i odradi post, i onda se ugasi . Punjac radi na svim ostalim fujitsu masinama bez problema. Samo se bojim da nije sta do maticne ploce ili ti mreze na njoj. pastu sam stavio kuler master najskuplju sto sam nasao u radnji i nisam stedio. Svaki ostali deo je ispitan, tipa memorija, hard, wifi adapter itd, jedino nisam menjao tastaturu i displej. Zaista nisam pametan sta da cinim, jer mi se sve vrti na relaciji graficka ili maticna ploca, ali opet vie mi vuce na plocu po meni, i na kraju mrak vise ne znam o cemu i sta da mislim, zato sam ovde podelio sa vama jer ipak vise glava su pametnije od jedne, btw ovde se ipak okupljaju nejveci strucnjaci po ovim i slicnim pitanjima, i ako ovde ne dobijem odgovor necu ga naci nigde.
 
lici na grafiku ili memoriju mada iz iskustva moze i procesor da bude problem mada pak mozda je i adapter slab probaj safe mod ako uspe grafika je
 
Poslednja izmena:
Ne, nema sanse da udje u safe mode, cim odradi post i treba da krene da dize sistem ugasi se. Pokusacu da nadjem taj adapter 20v 4.5A koji je za njega, mozda nema dovoljno snage da pokrene graficku posto nije integrisana nego je u slotu? Memorije sam izmenjao 8 komada razlicitih i definitivno nisu problem. Da li je mozda ploca ili bios ?
 
A koju si grafiku ubacio umestu x1400?
 
evo sta se desilo do kraja. Nabavio sam originalan punjac, hladnjak sam na jednom mjestu morao isjeci da bi ravno nalegao na novu graficku hd3200, da bi na kraju dosao do zakljucka da ventilator ne funkcionise nikako. kada sam sve ovo odradio, laptop se upali, podigne sistem i onda se odmah ugasi. Hladnjak je dobro zagrijan, ali ventilator ne ukljucuje nikako, ni pri paljenju ono njegovo izduvavanje a ni kada se zagrije. Stavio sam drugi ventilator, takodje nije htjeo da se ukljuci. Pretpostavljam da je nesto na ploci. Da li je rjesenje da se ventilator ukljuci direktno i da non stop vrti? Ako jeste da li neko zna na koji nacin i gdje da ga prikljucim? Ako mislite da moze kvar da se otkloni na neki nacin kazite.
 
Poslednja izmena:
Izvuces iz jednog USB 5v i spojis direktno na ventilator, taj USB vise ne mozes da koristis a ventilator ce ti raditi non stop, to ti je jedino resenje
 
USB je cini mi se 5 volti a ventilator 12 volti, ili mozda grijesim ??? ... moze preporuka ko bi mogao otkloniti kvar na ploci ili pak spojiti ventilator direktno a da to bude bezbjedno ?
 
Nazad
Vrh Dno