Šta je novo?

ZUK Z2 4/64 gb by Lenovo

Kako to da je Zuk Z2 tako dobar fon, sada evo i za manje od 150€, a da nema nijednog posta u temi od decembra prosle godine?

Ako je bang for the buck o njemu bi se pričalo, menjala iskustva, dali su izvorni kod...

Dvoumim se izmedju Redmi 4 Prime/Pro i Z2. :)
 
Kako to da je Zuk Z2 tako dobar fon, sada evo i za manje od 150€, a da nema nijednog posta u temi od decembra prosle godine?

Ako je bang for the buck o njemu bi se pričalo, menjala iskustva, dali su izvorni kod...

Dvoumim se izmedju Redmi 4 Prime/Pro i Z2. :)
I ja
 
Stvarno baš čudno da ovaj telefon nije popularniji... Valjda ljudi ne vole manje telefone...
 
Ja mislim da je to do global sw. Onaj za Indiju nije updejtovan mesecima npr.
[youtube]waD5dJiHX8Q[/youtube]
Ja ga zbog sw ne bih nikada uzeo.

Znam ima kuvanih romova bla bla ,ali meni je stock stock

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@fkloznica , ima dosta romova, jeste da su kuvani ali ljudi pričaju da šljakaju ok. Mokee, Dirty unicorns, Lineage. Mami me ovaj 820 za 150e+ carina... [emoji4]
 
Posedujem tel.vec nekih 3-4 meseca. Izašao me je na adresi u N.S.sve sa našim haračlijama 25000din. Tel sam uzeo preko banggood za 169$,cekao sam ga mesec dana.
Ekran je smeće
Kamera među najlošijim koje sam imao na telefonima. Preko dana su slike solidne, a uveče je zaboravi, kao i kod većine kineza
Baterija solidna. Meni izdrži dva radna dana, oko 50poziva dnevno, 5sms, viber, dva email naloga, dosta interneta.
Kvalitet izrade je dobar, staviš ga u futrolu, najlepiš mu staklo i miran si, sve ukupno ni 10$
Softwar je već... Imao sam 5× reset, neće nekad da se javi na poziv (samo na prvoj kartici se dešava), ostalo sve ok. Došao je sa indijskim softverom 1.093st, koji ću uskoro da menjam.
Kada sam ga uzimao opcije su mi bile xiaomi redmi 4(imao sam pre ovoga redmi note 2 I bio sam i više nego zadovoljan, samo mi je veličina predstavljala problem), letv x820 I gledao sam nubiu 11 mini s. Ovaj je bio ubedljivo najbolji odnos uloženo - dobijeno na papiru.
Telefon je stvarno brz, lepo radi, osim tih par nedostatak.
Dizajn je stvar ukusa, lepo leži u ruci, liči na Sony modele.
Ako si u N. S. javi se dacu ti ga da se igraš sa njim, pa da vidiš jel ti odgovara.
Meni je krivo sto nisam uzeo nubiu, ali je ona bila 100€ skuplja.
 
Umalo da zaboravim ljudi sa kojima pričam mi se žale da me lošije čuju tj. Tel.radi kao toki voki, kada ćutiš on mutira i kada kreneš da pričaš on se ponovo pali pa me ne čuju prvu, ponekad i drugu reč. Ne znam da li sam ti dobro objasnio. Ovih dana idem kod drugara da ga koljemo, jer je to počelo da me nervira, pa ću ti reći da li je do roma.
 
^ Auh, sad si nas koji smo se potencijalno interesovali za ZUK Z2 baš "obradovao"! Odgledao sam dosta video prikaza u stilu "ZUK Z2 5 meseci kasnije" koji dolaze iz Indije (jer postoje dve verzije -- za Kinu i Indiju), i većina ljudi se žalila na isključivanje telefona bez razloga, na kastumizovani korisnički interfejs (ZUI) koji je nedorađen i opcije koje su ponekad čudno raspoređene i mane su pripisivali SW a ne HW. Od HW: žalbe na klizav telefon koji lako ispada, nedostatak zaštite za staklo koje se lako grebe, kamera koja je noću loša, umereno zagrevanje telefona samo kod zahtevnih igara, U-taster koji mora da se briše jer kasnije teže očitava otisak prsta, odličan kvalitet razgovora. Za ekran su rekli da je dobar, čak i na suncu, što je bila opšta kritika na drugim mestima.

Naravno, ovo je posredno "znanje", tvoje je iz prve ruke i ne može se uporediti. Hvala što si lepo podelio sa nama! :) Vidim da žališ na kraju što si uzeo ZUK Z2. Verujem da će novi ROM da reši skoro sve probleme. :smoke:
 
Jbt ja se raspisao, a on samo ovo izbaci.
Uglavnom tel.nije loš, daleko od toga, ali je moje mišljenje da je xiaomi daleko kompletniji model. Klizavost I grebanje ekrana rešavas za 10$ tako da to nije problem. Zagrevanje, nisam primetio, doduše ne igram igrice imam Xbox za to.
Ovo sve što sam napisao je moje mišljenje i iskustvo. Izrada je na nivou xperia z modela.
 
Posedujem tel.vec nekih 3-4 meseca. Izašao me je na adresi u N.S.sve sa našim haračlijama 25000din. Tel sam uzeo preko banggood za 169$,cekao sam ga mesec dana.
Ekran je smeće
Kamera među najlošijim koje sam imao na telefonima. Preko dana su slike solidne, a uveče je zaboravi, kao i kod većine kineza
Baterija solidna. Meni izdrži dva radna dana, oko 50poziva dnevno, 5sms, viber, dva email naloga, dosta interneta.
Kvalitet izrade je dobar, staviš ga u futrolu, najlepiš mu staklo i miran si, sve ukupno ni 10$
Softwar je već... Imao sam 5× reset, neće nekad da se javi na poziv (samo na prvoj kartici se dešava), ostalo sve ok. Došao je sa indijskim softverom 1.093st, koji ću uskoro da menjam.
Kada sam ga uzimao opcije su mi bile xiaomi redmi 4(imao sam pre ovoga redmi note 2 I bio sam i više nego zadovoljan, samo mi je veličina predstavljala problem), letv x820 I gledao sam nubiu 11 mini s. Ovaj je bio ubedljivo najbolji odnos uloženo - dobijeno na papiru.
Telefon je stvarno brz, lepo radi, osim tih par nedostatak.
Dizajn je stvar ukusa, lepo leži u ruci, liči na Sony modele.
Ako si u N. S. javi se dacu ti ga da se igraš sa njim, pa da vidiš jel ti odgovara.
Meni je krivo sto nisam uzeo nubiu, ali je ona bila 100€ skuplja.
Stavi poslednji Indijski firmware 133, ni jedan od tih problema o kojima pričaš nemam.
Koju boju imaš? Beli pretpostavljam
 
Poslednja izmena:
Može li neko detaljno da opiše kako se sa kineskog Roma prelazi na indijski global ? Vidim cena mu u Kini pala na 1100 Kineza pa će uskoro biti još bolja kupovina :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Flešuje se preko MiFlash-a, cela procedura traje 7 min. Nema potrebe za otključavanjem bootloadera niti bilo kakvim drugim cimanjima. Prvo se instaliraju driveri za zuk i adb, telefon se stavi u edl mod i to je to.
Evo i da kažem neke utiske nakon dužeg korišćenja, telefon je skoro pa fenomenalan, baterija i do 7h sot-a, uz celodnevno drndanje, ram telefona nije od metala ni plastike već od fiberglass -a, zagrevanja su minimalna i zui radi odlično. Već je dostupan beta update na nougat za indijski firmware, stable se očekuje početkom maja. Nougat donosi manuelni mod za kameru, split screen mod I jos neke sitne stvari...

Jedina zamerka po meni i dalje je kamera, meni je to jako bitno tako da cu najverovatnije preći na mi5s, sve ostalo je na jako visokom nivou i telefon je za svaku preporuku.
 
^ ZUK Z2 vs. Redmi 4 Prime/Pro - koji bi danas odabrao i zasto (u klasi 5")? Hvala! :)

P. S. Postoji li Lineage OS za ZukZ2?
 
Naravno zuk Z2, u svemu je superiorniji pa čak i u kameri.
Postoji lineage OS, kao i RR, miui, mokee, citrus CAF, dirty unicorns...i još mnogo drugih
 
Hvala lepo. Ako je sve zaista tako, a vrlo ima povoljnu cenu, kako to da nema vise interesovanja i postova ovde na forumu? Razumem da je Xiaomi trenutno "in" ali bez obzira na to, očekivao sam da ce Z2 imati više poklonika. ;)
 
owim, ako nije bitan sot i igras na telefonu - zuk z2, inace r4p koji ima skoro 2 puta veci sot (10-13h).
 
Poslednja izmena:
Kakva je kamera na Z2 u odnosu na leeco X620 ili leeco lemax 2 modelima? Zanimljiv telefon, za ovu cenu i vise nego dobar.
 
owim, ako nije bitan sot i igras na telefonu - zuk z2, inace r4p koji ima skoro 2 puta veci sot (10-13h).
Ne igram se na fonu, vise bih hteo smooth uredjaj sa:
- boljom/duzom podrškom, makar u vidu Lineage OS (da neko portuje u budućnosti i Android O za uređaj)
- smooth radom bez glavobolje, reseta, blokiranja, usporenja bez razloga
- future proof
- uvek je bolji veći SOT, ali nije prioritet

Sam si rekao, i sa tim se sasvim slažem, da su specifikacije samo jedan deo kolača. Nijedan nisam ni video uživo, tako da su sve info posredne. :)

Cena im je ista i svejedno mi je da li Redmi 4 Prime ili Z2, i ne žurim se. Već sam se odlučio za R4P zbog podrške kod nas (Redmi 4 tema živa, ZUK - mrtva), a onda me neki "zmijožabili" za Z2, ali ne mogu da smetnem s uma ovaj lepo napisan ali vise negativan prikaz Z2 koji je kolega izložio u ovoj temi.
 
Hvala lepo. Ako je sve zaista tako, a vrlo ima povoljnu cenu, kako to da nema vise interesovanja i postova ovde na forumu? Razumem da je Xiaomi trenutno "in" ali bez obzira na to, očekivao sam da ce Z2 imati više poklonika. ;)

Zasto je bitno da neki telefon ima podrsku OVDE na forumu? ovde retko kada mozes da procitas neku korisnu informaciju sem prepucavanja izmedju clanova, cast izuzecima. Secam se kad sam kupio LeTv, sigurno medju prvima u Srbiji, ovde su bile price kao "ma to kinezi, nekvalitetno,garažni brend, bla bla"...sada kada je leeco postao jedan od prvih 5 proizvodjaca na svetu, jedna od aktivnijih tema je upravo o jednom njihovom modelu koji je "super, fenomenalan, best buy" i slicno... Ako ovde budes čitao šta da kupiš onda će to biti nexus, iPhone ili Samsung. Poenta price, ukoliko ti se svidja ZUK Z2 kupi ga bez razmisljanja, ako ti se svidja xiaomi, opet neces pogresiti, samo sto je zuk bolji telefon u svakom pogledu.

Price da je ekran djubre, da sistem laguje, da je zui bezveze, da notifikacije kasne, jednostavno nemaju veze sa vezom, ekran nije kao kod samsunga ili iphone-a ali je svakako bolji, svetliji i tacniji nego kod bilo kog redmija ukljucujuci i note 3 i 4. Hoces da ti notifikacije stizu kako treba, onda namesti da bude kako treba, ako ne znas, procitaj na stranim forumima, ako neces, onda izdvoji 3x vise para i kupi neki samsung, sony, htc i sl.

Jedina realna mana telefona je kamera, i to nocne slike, prilicno su lose, i to sto je telefon od stakla pa je prilicno osetljiv i klizav, znaci neki case je obavezan, zastitno staklo napred nije potrebno ali svakako ne bi bilo lose. Sve ostalo, pocevsi od broja custom rom-ova, preko fenomenalnog multifunkcijskog home tastera pa sve do baterije(oko 6h sot-a) i stabilnosti je na super visokom nivou, a ljudi su tupavi i navikli su na neke ustaljene navike pa im svaka novina smeta i bode oci i onda kad probaju, wow pa ovo i nije tako lose...
Prednost kupovine xiaomija je ta sto ovde kod nas imas telefon u svojim rukama za 2 dana i neku kakvu-takvu garanciju, a to je mnogo primamljivije nego cekati mesec dana telefon iz Kine, pa onda da li je sve ok, da li je sve ispravno i sl.

https://zukfans.eu/community/forums/custom-z2plus-rom-releases.16/ custom romovi
https://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/ Kako fleshovati oficijalni rom(korisno kad vam stigne telefon sa vendor romom)
https://drive.google.com/file/d/0B9GStq_SBSlYbDM2U1BWVEhpSXc/view official Indijski nougat
 
owim, sto se tice custom romova zuk z2 ih ima cak i vise. Tako da non official podrska nije nista gora nego kod xiaomi. Kao sto sam rekao r4p ima ogromnu prednost za sot i stabilan global rom iz kutije i to su mu glavni plusevi.
A sto se tice reseta... R4P time zna da gresi: neki flashuju drugi rom, neki kroz setcpu obaraju cpu freq.
Sto se tice smooth i future proof: snap 820 (zuk z2) je duplo jaci od 625 (r4p). I 4gb ram kao dodatak je isto + na strani zuk z2. Zbog toga sam i spomenuo igrice.
Ja se sad dvoumim izmedju rn4 global i zuk z2.
 
Hvala vam obojici na visprenim i jasnim prikazima pro et contra. Sve jasno.
@Caridze, sačekaću da ti uzmes Zuk Z2, a onda te sledim. :D
 
Bila mu je pala cena na €145, sada najniže može da se nađe beli za 160€ na banggood.com, dok crnog skoro nigde nema, a ako ima, onda je $199. No ne žurim se, a čekam Caridze da uprti stazu, hehe! :)

Ne kažem da sam još uvek odlučio, ali primetno više znam o mogucnostima Redmi 4 Prime i ZUK Z2, kao i MIUI-u s kojim se nikada nisam sreo, pratim Xiaomi teme.

Šteta sto nijedan nisam video uživo, niko od drugara nema Xiaomi, a tek ZUK. Iako sam odgledao dosta YT prikaza, nedostaje mi taj "lični dodir". A možda ga i preterujem i suvise razmisljam. Kako sam učio, što sam vise čitao na zukfans.eu, sve više sam shvatao koliko opcija ima, a vec sam stavljao ROM-ova i ROM-ova na drugim telefonima. ;) Znači mi kada postoji angažovana zajednica.

Da li ga je kupio neko u međuvremenu?
 
Poslednja izmena:
Može li neko da pokaže gde se nalazi tutorijal za fleš indijskog global roma na kineski z2 ? Da li je to na kraju uopšte i moguće ? Koliko sam pratio temu neko je napisao da je moguće ali ja tutorijal ne nalazim nigde.. ni na xda ,ni na 4pda ni na youtube ni na ovom fan forumu.
https://zukfans.eu/community/forums/zuk-z2.5/
 
@owim, ja trenutno sam odustao od kupovine. Hteo da pazarim sa alija preko poznanika iz Rusije, a tamo poceli na carini da vracaju xiaomi (navodno zbog zalbe nekog predstavnika istog u Rusiji), a zuk z2 uopste nije atestiran u Rusiji (njega vracaju ako otvore posiljku). I sad zbog te situacije oko xiaomi poceli ozbiljno da pretresaju sve posiljke sa telefonima, pa tako ni zuk sad ne smem da porucim. Ni tamo ni vamo...
@pakao, preko QFIL se to radi. http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=757674&view=findpost&p=51184088
 
Poslednja izmena:
Možda zato što je pre 3dana xiaomi počeo oficijelno da se prodaje u Rusiji :)

U ovom tvom tutorijalu ne piše da se ​tako ubacuje Indus rom nego samo stok kineski ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno