Šta je novo?

ZUK Z2 4/64 gb by Lenovo

komisakomako

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruke
132
Poena
169
Nikako da stignem napisati koju za zuk z2, koji koristim 15ak dana. A vidim da se u nekoliko zadnjih postova u temi o kineskim telefonima spominje, pa cu na brzinu nesto napisati o njemu.
I mene je smorio 5,5" ekran (skoro dve godine sam koristio telefone sa 5,5" ekranima) i to je glavni razlog zasto sam kupio Zuk z2. Drugi razlog je odnos ulozeno - dobijeno.

Telefon je odlicno uradjen, u ruci daje osjecaj drzanja premium uredjaja. Bazeli iznad i ispod ekrana bi mogli biti i manji, ali su zato sa starna minimalni pa je tel uzi od ostalih 5" modela. Malo je kockast, odnosno bocne ivice nisu zaobljene pa ne legne bas najljepse u ruku, ali se brzo navikne na taj oblik.

Zadnja strana je prekrivena gorilom trece gen, ali vec posle par dana imam 2-3 ogrebotine. Ovo je mana svih telefona sa staklenim ledjima. Ja ne nosim futrole,a kome smeta, dobra futrola resava problem.

Volume i power dugmad nisu klimava.

Ekran je odlican, boje su realne nisu prezasicene, uglovi vidljivosti takodje odlicni. Za ekspertne testove ekrana nemam alat, pa neka ostane na tome da je odlican. :)

Senzor otiska prsta je bas brz, nisam ga direktno poredio sa dr telefonima, ali u momentu otkljucava telefon.

Kamera je solidna, i sutra cu postaviti par fotografija.

Baterija sa oko 30min razgovora, 3g stalno ukljucen, 3 mail naloga, viber, wa, tapatalk, surf... Oko 5 sot-a, mislim da moze i bolje jer neke app jedu bateriju.

Meni je tel dosao bez kineskih app sa google play servisima. Licno mi se ne svidja ZUI, sa ovakvim hardverom mora bolje da radi. Nije da zastajkuje i sjecka ali nije to ta fluidnost koju sd820 i 4gb rama treba da pruzi.
Ono sto me raduje vezano za softver, jeste da je pusten source code i na kineskim forumima vec ima cm13, doduse u beti, ali za par dana ocekujem upotrebljiv rom.

To je onako ukratko, sto mi je padalo na pamet, na brzinu, sta vas bude zanimalo pitajte slobodno.

Rezime:
Nedoatatci: ZUI (uslovno,dok ne izadje krsten cm13)
Zadnje staklo, klizavo i lako se grebe
Prosjecna kamera
Prednosti: sd820, 4gb ram i 64gb memorije
Cijena
Senzor otiska prsta, super brz
Kvalitet izrade
Ekran
Baterija

Moje misljenje da za ulozen novac (manje od 300e) trenutno ne mozete nista bolje kupiti.



Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Da li bi mogao kameru uporesiti sa nekom drugom, da imam osjecaj. Koju si boju uzeo? Kakav je kvalitet tona kod poziva, kvalitet signala?

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Sutra cu ga uporediti sa htc one m9 i galaxy s4 i mozda leeco le2 pro, postavicu slike, pa ocjenite.
Dnevne fotografije su dobre ali u uslovima slabijeg osvjetljenja nisu bas dobre. Mislim da je u rangu sa mx5, i ja sam sa njega presao na zuk. :)

Crni sam uzeo, mocnije izgleda.

Signal odlican, ton u slusalici odlican, nikakav sum ili bilo sta slicno.
Mozda je samo leeco le2 max bolja kupovina od zuk z2 kome ne smeta 5,7" ekran.
Mada pustanje source koda meni daje veliki plus za zuk.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Narucen zuk, pa za.jedno mjesec se javljam :)

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Narucen zuk, pa za.jedno mjesec se javljam :)

Sent from my MX5 using Tapatalk




Koliko si ga platio? Pitam jer vidim da ga neki lik na KP prodaje (nov) za 295€, pa ne znam da li se isplati narucivati isti iz inostranstva?
 
Poslednja izmena:
@pumba1
Svaka cast, nisi pogresio sigurno. ;)
Mene ukupno izasao dok je dosao do mene, preko rodbine u eu, oko 280e. Mislim da je to odlicna cijena za ovakav hardver.
Nisam mogao vise izdrzati pa sam flesnuo cm13 sa kineskog foruma. Za sad nema nekih vecih bagova, jedini led lampica za sad ne radi, ali kontam da ce i to srediti vrlo brzo.
Brzi je za 20-30% od stock Zui.
Ostajem duzan za primjere fotografija, valjda sutra stignem.

Sent from my zuk z2 using Tapatalk
 
A reci mi na cm13 rade sve.funkcije home.buttona?

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Da da, rade sve funkcije, radi i fingerprint. Jedino je na stock romu bilo vise podesavanja za home dugme, npr svajp lijevo otvara odrefjenu app ili sl. Dok na cm svajpom izlazis iz app i ulazis u setings.
Tebi dok stigne tel bice sigurno cm stable a bice tu i jos nekih romova.

Sent from my zuk z2 using Tapatalk
 
Mislim da to uopste nije oficijelni sajt, nego neki shop koji se predstavlja kao oficijelni. :)
Ni zuk z2 pro ni zuk z2 nemaju globalni rom.

Sent from my zuk z2 using Tapatalk
 
A ja nekako mislim da jeste :)
Znam da se zuk z1 odatle naručivao za tržišta van Kine.
Znači zuk2pro nema global rom ali podržava lte800.. koja je tu fora

Sent from my Redmi Note 3
 
Meni vise zuk.com lici na oficijelni sajt. ;)
Za te band-ove nemam pojma, neko je na xda spominjao nesto oko otkljucavanja, valjda z2 pro ima otkljucane a ovaj obicni z2 nema. Ko ce ga znati [emoji4]
Evo ss baterije, 40ak min razgovora, 3g stalno upaljen, 3 mail naloga, wa, viber, tt, surf...
1a7c0bae356ae5605c7b333db9f33256.jpg

34a9de589135946f8b24ef5d49b0b056.jpg
 
Poslednja izmena:
Da znam to ,pro ima sigurno lte800 ,valjda su njega nameravali da ide van Kine pa nisu još krenuli u taj poduhvat.

Sent from my Redmi Note 3
 
Kako radi dual sim?
Da li obe SIM kartice mogu na 3g?
Ako je mobile data na SIM na 4g ili 3g da li je drugi SIM na 3g?
 
Kako si zadovoljan posline nekoliko dana? Meni je krenuo iz kine, imacu ga sljedece sedmice

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
@dejan16v ne bih znao reci, koristim samo jedan sim. Doduse sad trenutno koristim dvije kartice, ali jedna je u romingu pa ne koristim 3g. Mislim da moze 3g na obe kartice u isto vrijeme.

@pumba1
Super je telefon nema sta. Od kako sam stavio cm13 ne mijenjam nista i radi odlicno, dosta je brzi nego na stok romu.
Ima neki patch za uTouch dugme, sad ima vise funkcija.
Ono na sta bih ti skrenuo paznju je to da je telefon jako klizav, 3x mi je pao ( otklizao) sa stola, zadnje staklo je vec sad izgrebano fino.
Naravno futrole ne nosim.
 
Daj mi link sa uputstvima za cm? Ni ja ne nosim maske, ali kad je tako klizav ocu vjerovstno.

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Stigao zuk, stavio sam mu kineski oficijalni 2.0. Ok radi na prvu loptu. Malo je deblji nego sto sam mislio, ali djeluje ozbiljno. Zadnja strana jr magnet za otiske i poslije pet ipo inci, oci mi ispadose na ovaj ekran gledajuci. To je to zasad :)
Citac otiska radi savrseno, bas je brz, sistem ovaj eui je ok jer gotovo svaka app moze da se izbrise...
Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako mi je spor net preko wifi kad koristim neke aplikacije tipa tapatalk, backgroun hd. Dok fejsuk i chrome normalno rade. Baterija mi djeluje odlcno, zvucnik za razgovr bas jak i zvuk cist.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Problem je u mom vajfaju

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Neka te dobro sluzi. ;)

Meni se zadnje staklo bas izgrebalo, a boga mi i na prednjem mi se pojavila ogrebotina od 1cm prilicno duboka.
Poceo sam da sumnjam da telefon uopste i ima gorilu i napred i nazad. Doduse bio je cesto u torbi za plazu a tamo pjeska na sve strane pa mozda je od toga.

Sent from my zuk z2 using Tapatalk
 
A pozadi je ocajno staklo i meni vec ima sitnih ogrebotina! Naprijed uvijek stavljam tempered glas tako da nemam tih problema. Ostao sam na zvanicnom softveru, makao sam sav bloat i bas je brz. Baterija je odlicna, danas ce mi ici preko sest sati sot, vecinom wifi i mozda sat 3g.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Ok napravio sam promjenom rutera net i kuci, telefon je super. Bas sam zadovoljan. Baterija me je posebno iznenadila gotovo sedam sati sot juce (znam previse, ali novi tel pa se igram). Kameru nijesam testirao, ostalo je sve po ocekivanju dobro. Inace softver nema problema sa leakom tako da mi je preko noci manje od pet odsto baterije otislo.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Moze li nekako da se promijeni onaj ruzni lockscreen?

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Moze, flesuj cm13. Ne oklevaj... :)
Izasao i treci update za cm, sad radi i led, kazu da je jos vise stable.
Nesto se ne sjecam da li se mogao promijeniti taj lock screen.

Sent from my zuk z2 using Tapatalk
 
Da li možete da napišete neka vaša iskustva vezana za korišćenje ovog telefona posle dužeg perioda, baterija, pregrevanje, kočenje, blokiranje ili sve fercera :)
Interesujem se da ga uzmem jer je ubedljivo najbolja kupovina što se tiče uloženo - dobijeno
 
Telefon je odlican, definitivno za ulozeni novac ne mozes dobiti bolje.
Ja ga koristim oko 4 mjeseca, skoro od prvog dana sam na CM 13 romu. Sve leti kao prvog dana, sd820 sa 4gb rama radi bez greske!
Baterija redovno 5-6 sot, dan i po realnog koriscenja, dosta razgovora, viber, net..., bez igrica, filmova i muzike.
Kamera mu je solidna i nista vise od toga, neka sredina.
Ne pregreva se definitivno.
Mana mu je sto je zadnje staklo jako klizavo, meni puklo posle mjesec dana, narucio i zmajenio sa novim (9$), opet je kao nov.
Imas ga na oppomart.com za 199$, cijena za ne povjerovati za ovakav hw sd820 64/4 gb.



Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno