Šta je novo?

full hd, hdmi tablet, windows

Koliko sati traje baterija na tpc 800? planiram da ga kupim pa me interesuju iskustva
 
Zavisi koliko ga koristiš, troši dosta i kada je isključen ekran, uspeo sam da ga rutujem, pogasio neke servise pa ću videti kako se ponaša.
 
Baterija mu je mozda jedina da kazes mana oko 4 sata SoT mozda malo vise, sve ostalo je sjajno za ove pare..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima, uzeo sam tpc 800.
Za sada je odlicno, stavio sam anniversary update, koristim samo win
 
Inace uzeo sam vivax tpc 800, mogu reci da sam prezadovoljan, dual boot fora stvarno dobro radi.. Jedina mana je manjak mesta i brzo trosenje baterije. Sto se tice rada odlicno se ponasa, pustanje yt, full hd filmova, povezivanje na tv, sve radi sjajno. Android za nijansu brze radi nego w10 ali boze moj, koliko para toliko muzike.. Edge stvarno dobro otpimizovan, nema laga, pusta i 4k bez ikakvog seckanja..
Hvala na odgovorima, uzeo sam tpc 800.
Za sada je odlicno, stavio sam anniversary update, koristim samo win




Ajmo malo više utisaka sada posle malo dužeg korišćenja.
Kako mu leži windows, rad sa app, igrice, baterija......ima li nekih većih mana?

Sent from 640
 
W10 radi odlicno, pustanje filmova, yt sve radi sjajno, jedino je problem update i mala memorija.. Mana je baterija brzo se prazni nekih 4 sata SoT, tablet je brz sve radi odlicno, android isto bez, nema laga..Fakticki sam sve rekao jos pre kad sam pisao, ali to je to. Za ove pare nema bolje stvarcice. Brzo se puni sto je pohvalno, dosta se greje ali dobro ne moze sve za te pare.. Po meni odlicna kupovina, ako planiras neces zazaliti.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@opusteno
Uzeo sam ga, puni se :)
Autonomija od 4 sot i nije tako loša. Ja sam asusu sa slabijim čipom i manje rama , lošijim ekranom, gurao filmove do 6 SOT, identičan kapacitet baterije kao na Vivaxu.
Ovaj ima OTG i HDMI,gps, dva OSa, bolji procesor i upoređujući sa konkurencijom u tom cenovnom rangu je definitivno best buy!
Tu negde je i Tesla 3g, ima ga moj burazer, ali nema hdmi, gps i malo mu "štrče" kartice iz kućišta!
Mada prvi sledeći koji ima Windows je lenovo i košta dosta više a ne nudi ništa specijalno

Po meni je mana što nema SIM slot! Ali preživeću to.
Javljam utiske kad ga malo istestiram.

Sent from 640
 
Ja sam ga najvise uzeo zbog w10 i hdmi, android je dosao nekako kao slag na tortu :D Prvi slican je cini mi se 10 soma skuplji a to je vec malo mnogo..
Neces se pokajati, ja bar do sada nisam :D
 
Evo ovako
Za windows10
Posle uključivanja i kačenja na net , poskidao je neka ažurirana za sam OS i instalirane app. Povezao mi se sa Lumiom 640, napravio sinhronizaciju svega.
Moram priznati da sam pozitivno iznenađen kako to sve lepo radi.
Stavka koja mi najviše smeta je tastatura, ima dve varijante, klasična i full za komp.
E sad, i jednu i drugu moram uključivati ručno, jer se ne uključuju automatski kad se klikne na neko polje za popunu ili dokument. Danas ću probati tastaturu za tablete da nakačim , mislim da će to biti bolje rešenje.


Baterija je solidna, nisam još izmerio koliki je SOT, ali je dobro što se i brzo puni, od 0-100 za manje od dva sata!

Android
Kit kat je čista klasika, radi isto odlično, dolazi sa par instaliranih aplikacija. Sve sinhronizacije odradio bez problema. Nemam zamerki za sad, mada sam 90% vremena proveo na windowsu.

Sam uređaj nema vibraciju!
Kabl za napajanje je kratak i previše za moj ukus.
Pri punjenju i opterećenju greje se gornji deo uređaja, gde je i usb i hdmi.Ništa preterano.
Na W10 posle svih ažuriranja slobodno oko 10gb a na androidu oko 7gb na internoj memorij.
Inače oba OS su totalno odvojeni i za svaki se rade posebno nalozi, lozinke itd.

Sve u svemu i više nego zadovoljan.




Sent from 640
 
Poslednja izmena:
E sad, i jednu i drugu moram uključivati ručno, jer se ne uključuju automatski kad se klikne na neko polje za popunu ili dokument.

Netacno :)
Ima da se namesti u Windowsu da ti iskoci tastatura kada se klikne negde gde mozes da pises. I ja sam se patio sa tim i posle nasao na netu kako da iskoci tastatura automatski. Probaj preko googleta, tako sam ja nasao.
 
win 10 je odlican za tablete...
sace tacno god dana kako sam kupio na aliju Chuwi Hi10, i odlican je...

ima i hdmi izlaz i gledao sam par puta filmove na velikom tv-u preko njega
 
Identično iskustvo sa Vi10, za to koliko je koštao, potpuno funkcionalan uređaj
 
Identicno iskustvo sa Vi8, Jednostavno ne mogu da verujem da Edge radi bolje nego na bilo kojem desktopu. Tako klizi, tako sve radi savrseno. Baterija mu se uzas al za te pare, nema dalje.
 
Slažem se za Edge u potpunosti.
Našao sam podešavanje za tastaturu, sad otvara automatski!

Sent from 640
 
Poslednja izmena:
Tpc 800 radi fantasticno, mada zanima me sta ce se desiti kad pozelim da reinstaliram windows i mozda uklonim android particiju? Nigde nema da se skine system image, niti drajveri ili bar uputstvo za instalaciju
 
Ako uklavirite kako ide uklanjanje androida i instalacija windowsa, javite :)

Meni je windows 10 na tabletu extra stvar. Čak ne znam ko ga koristi u tablet modu, kad ovako radi extra.

Inače ,posle svih ažuriranja aplikacija i sistema, mi je ponudio i neko novo ažuriranje ali za Insider, a vidim da se sprema dosta dobrih extenzija za Edge!

Odlična app je Touchme gesture studio, kad se podesi sve se radi dodirom. Na primer za podešavanje osvetljenja samo stavite tri prsta na ekran i okrećete kao točkić na uređaju a osvetljenje se postepeno povećava ili smanjuje....tako može i za zvuk, skrolovanje, multitasking, Extra aplikacija.

PS posle malo više testiranja, baterija drži 4 sot (i malo više) ako se ne forsira ništa zahtevno, znači surf, sinhronizacije, malo YT.
Ako se pokrene neka zahtevnija igrica onda 2-3sot max.
Ali zato World of tenks blitz, gura sa HD texturama, senkama, skoro sve na Hi, na 50-60fps bez da štucne! U takvom režimu se dobro zagreje poleđina, i baterija izgura max 2.5 sata!
Inače nisam našao igru koju nisam mogao da pokrenem i da pravi problem. A namerno sam isprobavao, mada ne igram igrice.

Ista situacija je i kod Tesla modela 8" 3g, isti kapacitet baterije isti SOT. Asus K004 star tri godine, sa identičnom baterijom gura 6 SOT bez problema, ali je slabija mašina!

Sent from 640
 
Poslednja izmena:
Pa kontao sam da bi bilo moguce napraviti butabilnu micro sd sa instalacijom windowsa, nakaciti mis i tastaturu preko otg, i zatim pobrisati sve particije prilikom instalacije. Zatim bi vratio prethodno bekapovane drajvere. Priblem je sto nigde ba netu nema system image i drajveri ako nesto krene po zlu. Cak ne mogu da nadjem ni kako se ulazi u bios
 
Ja sam inače posle par dana odneo tablet na reklamaciju. Naime ima par mrtvih počela, što i nije tako strašno, ali je ekran zakrivljen!
Međutim stigne mi poruka da servis nije našao ne saobraznost! Nazovem je korisnički servis i pročitaju oni meni da KimTec toleriše do 7 mrtvih piksela, a za ekran ništa ne piše.
Te da oni ništa nemaju sa sevisom i bla bla, međutim objasnim ja njoj da sam novac dao njima a ne servisu i tada je priča krenula drugim tokom.
Objasnim ja operatorki da je ekran zakrivljen, što su i u radnji potvrdili, na šta se žena prvo začudila, a onda je poslala radnji mejl da slikaju zakrivljenost ekrana kad im uređaj stigne i da slike pošalji u centralu da bi potvrdili reklamaciju i da traže nov uređaj.


Sent from 640
 
Eve ga neki review proizvoda koji sam skoro pazario:

VOYO VBook V3 Ultrabook
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_285131.html?wid=21


Narucio pre 2 nedelje,trebalo im 7 dana da ga upakuju i posalju nakon slanja stigao u Srbiju za 3 dana.Carina izasla nesto vise od 7 crvenih + spedicija bezobraznih skoro 4 hiljade.Uredjaj je dostavljen lepo upakovan i neostecen.

E sad malo o proizvodu:
U pitanju je tablet/laptop/ultrabook/transformer/bla bla

4gb Rama
Stucavi Intel Quad Core 1.44GHz
64GB SSD (podrzava micro na 128gb)
i naravno najveca vrlina i razlog zbog kog sam ga pazario Full HD 1920x1080,IPS Screen.

Ultrabook dolazi sa aktiviranom Win 10-kom.Wifi,bluetooth,2 usb slota,slot za sim karticu koji ne radi,dugme za zakljucavanje tastature...Uredjaj je transformer,ekran moze da se okrece skoro 360 stepeni.

Jako mi se svidja narandzasta boja koja pod prstima deluje da je od koze ili tkanine.Nisam siguran kakav je materijal u pitanju ali izgleda super narocito kad uredjaj drzite u rukama kao da je presvucen narandzastom kozom.Samo nisam siguran koliko je taj materijal otporan na prljanje,ogrebotine...
Ekran je fenomenalan.IPS full HD,boje deluju extra iz kojeg god ugla da gledate.belo je belo,crna boja bi mozda mogla imati samo malo jaci kontrast (u mraku kad je ekran crn,moze se videti veoma sitno i slabo isijavanje iz ekrana)

Sve u svemu veoma sam zadovoljan sa uredjajem.Mali i lako prenosiv laptop sa odlicnim ekranom (kod nas laptopovi sa Full HD i IPS-om idu tek iznad 90-ak hiljada) Mana su performanse.Procesor ima itekako svoja ogranicenja.Osnovne stvari resava lako,Adobe programe (Photoshop i Illustrator) takodje ali od nekog 3D programa,Unity-ja,Igara nema nista.

20160114140824_90814.jpg
20160114140809_28773.jpg

:type:
 
Danas sam nadogradio vivax na AU w10, koji donosi brdo novih sitnica, što korisnih što estetskih, ali na primer nije mogao da mi uključi zvuk, kao da nema drajver. Bitna je stavka što mi je zauzeo svu raspoloživu memoriju. 17gb je sistem sa kojim dolazi. Oko 22gb je kad se taj sistem ažurira na poslednju verziju. A oko 27 gb je na AU !
Tako da praktično ostane raspoloživo 2gb.
Vratio sam ga na prethodnu verziju i sve šljaka normalano. Samo vraćanje traje vrlo kratko.
Definitivno uskoro mora SD od minimum 16gb.

Sent from 640
 
Memoriju ti je zauzeo system.old folder, kad ga obrises sa disk cleanup ostane ti oko 8gb slobodno na c. Naravno uzmi i karticu
 
Pa kontao sam da bi bilo moguce napraviti butabilnu micro sd sa instalacijom windowsa, nakaciti mis i tastaturu preko otg, i zatim pobrisati sve particije prilikom instalacije. Zatim bi vratio prethodno bekapovane drajvere. Priblem je sto nigde ba netu nema system image i drajveri ako nesto krene po zlu. Cak ne mogu da nadjem ni kako se ulazi u bios

Meni se tablet sam ažurirao na AU windows 10, na kojem sav već bio (pisao sam već) i vratio se na prethodnu verziju.
E sad sam hteo da ostanem na najnovijoj verziji i ako se izgubio zvuk. Našao sam driver za zvuk i proradio je. Međutim nisam stigao da obrišem prethodnu verziju windowsa, i ako me je sistem upozoravao na manjak skladišnog prostora. U međuvremenu sam resetovao tablet da se primene instalirane izmene i tu je nastao problem.
Krene da se butuje i kad treba da se pojavi slika sa logovanjem tu ostane plavičast ekran. Držanjem power tastera oko 30sek, ugasi se i prilikom paljenja pokuša da nađe problem i otvori recovery meni. E sad je problem što kad pokušam da pokrenem recovery, reset, dozvoli mi logovanje i prijavi manjak mesta na disku i neće dalje. A nema šanse da isti očistim. Daje i opciju da se butuje sa image recovery, koji naravno nemam ni na jednoj particiji. Otvori mi on prozor i vidim sve foldere na disku, što je znak da je WIN tu ali nema recovery fajla. Ima opciju i preko CD roma, USB itd, neki UFI. E sad bi trebao da probam preko SD card, jer ga vidi kad je ubacim, ali je pitanje hoće li bootovati sa iste.
Otvorio sam i comand prompt ali nisam uspeo ništa da uradim, sem da probam da preskočim logovanje, i izvršio je komandu ali džaba kad je plavi ekran još tu.
I na kraju ću videti preko PCa, mada mi ne prepoznaje tablet kad ga uštekam u USB.

E sad ne znam dal je dovoljno samo da instaliram ISO fajl na karticu pa da pokušam. I nisam video dal koristi windows 32 ili 64 bitni.

Sent from mTalk

PS. Našao sam BIOS i podešavanje firmera ali mi za start u safe modu treba tastatura ☹
 
Poslednja izmena:
Koristi 32bit win u uefi modu, al nisam siguran kako ce proci instalacija zbog boot managera, androida itd.. na tvom mestu bi pokusao da oslobodim prostor na disku prvo, ubaci hirens boot na sd karticu ili mozda neki live linux koji moze da pristupi ntfs particiji pa brisi windows.old
 
Uspeo sam da uđem iz safe moda, obrisao sam prethodnu verziju windowsa, oko 11gb, restartvao, pokrenuo iz pomoćnog menija restart sistema sa brisanjem podataka i app. Sad je krenuo u instalaciju pa ću da vidim.
Mada mislim da je neki bug sa drajverima.
Jer kad sam instalirao program za detekciju i oporavak drajvera, prijavio je zvučnu kartu, grafičku kartu i još nekih 15stavki, ja sam ažurirao samo zvuk a možda sam trebao odmah sve da ažuriram i da obrišem prethodnu instalaciju da ne bi brjali drajveri.

Našao sam na netu dosta ljudi koji su dizali W10 od nule na tabletima, samo su skinuli aplikaciju sa MS sajta i ISO verziju koja im treba, butovali preko USBa, naravno mora tablet da podržava OTG.

Sent from mTalk
 
Epilog
Posle reinstalacije koju je sam uređaj uradio, krene u podizanje sistema i kraj.
Našao sam na netu da se dosta ljudi žali na isti problem, o na ozbiljnijim mašinama od ove moje .
Skinuo sam .iso file sa windowsom, napravio boot USB, pa ću pokušati novu instalaciju.
Jedino nisam siguran dal će izdržati baterija jer na mesto punjača ide OTG kabl. Mada sam video na netu da ima HUB pa mogle da se nakači miš, tastatura, punjenje, USB.....

Sent from mTalk
 
Javi kako je proslo, bas me zanima koje su mi opcije kad jednom pukne windows. Nameravas li da brises android particije?
 
Nisam našao način da priđem android particijama za sad.
Inače kad pukne WIN, kao meni posle ažuriranja, i pojavi se plavi/sivi ekran, pri sledećem pokretanju, drži se power dugme 30 sekundi da se ugasi, automatski se otvori servisni meni (plavi) sa brdo opcija, komand prompt, bios, vraćanje prethodne verzije, komplet brisanje i reinstalacija, safe mode, dizanje sa recovery image (koji ja naravno nisam napravio) itd......
E ja sam napravio grešku što dok sam imao taj plavi meni nisam ubacio butabilni USB i izabrao opciju reinstalacije, već ga pustio da sam uradi iz sistema, što je još pogoršalo stvar.
Sad pošto nemam taj repair meni, već samo plavi ekran, na tastaturi se pri butovanju stisne DEL i ulazi u bios, koji je vrlo siromašan opcijama. E problem je što butabilni USB mora biti uboden pri otvaranju biosa, inače ga bios ne vidi i nema ga u opcijama za butovanje. Sa druge strane ako ubodem USB onda nemam tastaturu i ne mogu ući u bios :)
Treba USB hub.
Znači, tastatura je potrebna za ulazak u bios ako nema repair menija ( u suprotnom može raditi u biosu normalno), i za potvrdu u safe modu (i u repair meniju).

Još jedan info, pri uključivanju tableta, naravno ima opcija da se izabere android ili win na početnom ekranu. Gore levo ako se odštiklira opcija, tablet se posle diže samo u WIN modu, za android je potrebno pri uključivanju držati VOL down!
 
Poslednja izmena:
Android particije bi trebalo da vidis/brises prilikom instalacije windowsa. Ako nemas hub mozda bi mogao da iskoristis sd karticu za win iso. Nisam znao ovo za stikliranje, verovatno cu iskljuciti jer koristim samo win10
 
Nazad
Vrh Dno