Šta je novo?

full hd, hdmi tablet, windows

Opusteno

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
1,340
Poena
200
Treba mi nesto sto moze da potera full hd filmove, i da se poveze na tv preko hdmi. Nije bitna tezina, ali mora Windows imati..
Dajte neke savete do 250e, bilo KP ili radnja, polovno... Nije ni bitno.

Jos jedno pitanje dal je ludost dati za neki tablet/transformer book toliko para ?
Najvise bi se koristio za filmove(tv), surf, mejl...
 
Gledaj da bude Chery Trail (Atom X5). Svaki novi Atom će bez problema pustiti FullHD film i biti dovoljan za surf, mail, office i sl. Vidi samo da li ti odgovara dijagonala, rezolucija, RAM i sl. Značiće ti ako ima 4GB memorije, dok je za disk poželjno 32GB ako ima SD slot, i 64GB ako nema. 250€ je skroz ok cena, mada Asus i ostali poznati brendovi traže 350 i više za takve tablete
 
Nije problem ni kineza sa Alija uzeti, ali bojim se da ce braca sa carine dobro da me oderu, pa cu na kraju doci na isto..
Upravo to, asus i ostali brendovi traze bar 100e vise za nesto bolje a te pare mi se nikako ne daju..

Ne znam sta da radim.. Da li da batalim to, i pazarim neki polovan laptop za 250-300e i zavrsim pricu.. :S
 
uzeće ti 3000 dinara maksimalno. linkovani model je cherry trail, 4gb ddr3, 64bg rom, 10 inča ips retina, windows10 + android 5.1

ali, ako insistiraš na skupljem, samo izvoli.
 
Poslednja izmena:
Da pogledao sam to je ono sto trazim ali kako si dosao do 3000 samo ? Jel imas neku racunicu xD

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koristio je logiku "bistromathic" pogona koja korespondira logici srpske carine. [emoji1]
 
Danas sve sto ima procesor moze da tera ful hd :)
 
Pa realno mogu da ga procene na 250 dolara onda mogu da se slikam.. Lol. Pa ne znam bas dal moze sve da pusti full hd..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
nisu baš toliko neinformisani. naprotiv.
 
Ako bi se koristio za filmove, surf i mejl, zašto mora da ima Windows? Android te zadatke obavlja odlično (ja imam Lenovo 8" koji koristim upravo za takve stvari bez i najmanjeg problema).
 
@lepi informisani su oni samo su bezobrazni. Vec sam prosao lose za pisljivi kineski sat, mogu tek misliti za ovo..

Jel tvoj tablet ima micro hdmi ? Vidim da vecina androida nema...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Možda ti nije loše, da uzmeš neki jeftini noutbuk. To je verovatno preko 250 evra, ali možda bi ti značilo, ako je moguće kupiti na čekove i sl. A možda bi ti notbuk bolje zadovoljio potrebe na duže staze. Kod kineskih tableta, što se tiče kvaliteta je lutrija, carina je nepoznanica. Sa notebukom dobijaš veći ekran i kakvu takvu garanciju
 
Poslednja izmena:
Pa izgleda da ce tako i biti, ili cu dati pare i uzeti nesto konkretno ili necu nista xD Jer ovo sve sto sam gledao za te pare nista spec, i verujem da bi ga vreme pregazilo brzo..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mene ovaj služi već godinu i po dana, i nadam se da će još toliko. Ja sam ga tada platio ~200€ u DE, i nema velikih mana (baterija nije na nivou poznatih, ali sam zadovoljan). Možda 2GB memorije izgleda malo, ali je dovoljno za osnovne stvari. Kod mene se javi problem (tj. upozorenje) jedino kad je dve osobe istovremeno logovano, i na nalogu koji se trenutno ne koristi otvoreno par programa (ili tabova)
 
Ja vec skoro godinu dana koristim lenovo ThinkPad 8, koji sam u nemačkoj platio 200e. Ima 128gb memorije, 2 gb rama, čak i 3g. :) i ispunjava sve što je traženo, i hdmi.

Sent from my Lenovo X3a40 using Tapatalk
 
Steta sto nema vasih modela u prodaji, odlicno izgledaju taman to sto trazim..
Edit: ovaj vivax tpc 800 kakvo misljenje imate o njemu izgleda solidno za te pare?
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ti je 8" u redu, onda je ok. Jedino ne znam koliko slobodnog prostora ostaje sa dva OS-a. Vidi koji ti odgovara, pa onaj drugi izbriši ako može :D Generalno, ovo je stari hardver (Atom Z3735), ali za ovu cenu je odlično.
 
Sta znam bilo bi bolje da je malo veci, al opet za ove pare tesko da ima nesto slicno da se kupi.. Steta sto ni od polovnih nema neki izbor.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li je rezolucija na izlazu iz hdmi konektora kod tableta ograničena rezoucijom ekrana ili je ona uvek full hd ,bez obzira na rezoluciju ekrana?
 
Poslednja izmena:
Malo je besmisleno pustati filmove sa tableta koji je prikacen na tv preko hdmi. Koliko tu imas kablova, kako pauziras ili premotavas film, kako biras koji ces film da gledas, podesavanje titlova... Na kraju moze da ispadne vece smaranje nego sto si ocekivao.
 
VLC + VLC daljinski na telefonu, da ne pominjem perverzije tipa XBMC ;-)
 
Air mouse resava stvar,mene samo zanima rezolucija na izlazu.Ako ona zavisi od ekrana onda moram da kupim skuplji tablet sa full hd ekranom.
 
Ne zavisi od rezolucije tableta, već mogućnosti njegove grafike. A danas je svaka sposobna za FullHD. Moj tablet je 1280x800, a TV je 1920x1080.

Doduše, češće puštam sa kompa, pošto je i on povezan. Kad koristim tablet sa TV-om, povežem i set miša i tastature, pa mi zapravo TV dođe kao veliki monitor. Što se titlova tiče, sada gomila plejera ima automatsko traženje titlova online, pa to i nije neki problem.
 
Da li tvoj tv skalira sliku na njegovih 1920x1080 ili tablet ima izlaz od 1920x1080.
Ovo me zanima jer ne znam kako se dual tablet ponaša pod androidom a kako pod win os-om,u smislu podešavanja rezolucije,ako takve opcije postoje.
 
Tablet ima izlaz 1920x1080, mogu da namestim i bilo koju drugu manju ako hoću. Isto kao i sa svakim PC-em sa intel IGP-om.

Ne znam kako to izgleda na droidima i kakve su opcije
 
Imas iskljucivo tablet pod win-om?
Mene zanima deo pod androidom,znam da na android boksovima ima podesavanje rezolucije, ali ne znam kako je sa android tabletima.
 
Inace uzeo sam vivax tpc 800, mogu reci da sam prezadovoljan, dual boot fora stvarno dobro radi.. Jedina mana je manjak mesta i brzo trosenje baterije. Sto se tice rada odlicno se ponasa, pustanje yt, full hd filmova, povezivanje na tv, sve radi sjajno. Android za nijansu brze radi nego w10 ali boze moj, koliko para toliko muzike.. Edge stvarno dobro otpimizovan, nema laga, pusta i 4k bez ikakvog seckanja..
 
Jel možeš da pogledaš na tpc 800 koliko "android os" troši bateriju. Kod mene konstantno pokazuje da troši više od ekrana.
 
Nazad
Vrh Dno