Šta je novo?

ASUS Z170 PRO GAMING + MEMORIJA NA 4000MHZ

markoinidza

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2013
Poruke
40
Poena
160
Uzimam memoriju gskill na 4000mhz ddr4 da li ce moci raditi na ovoj ploci sa procesorom i5 6600k ili zavisi jos od nekih faktora pozz..
 
Zavisi od ploce i IMC-a procesora. U principu ako je rated na 4ghz, trebalo bi da radi na skylake platformi.
Na x99 recimo nema sanse :)
 
Ok videcemo kad fanta posalje ove nedelje znam da treba CPU VCCIO Voltage i System Agent Voltage da se malo digne da bi mozda to radilo .
 
Najverovatnije da. E sad koliko zavisi od primerka procesora.
 
Hvala erik javicu kad stigne verovatno do petka taman za vikend proba.
 
Najverovatnije da. E sad koliko zavisi od primerka procesora.

Stigla je i evo u cemu je problem nece nikako preko 3200 neznam sto sve sam pokusavao ali izgleda da ima veze sa igpu posto trenutno nju koristim dok ne uznem gtx 1070 svaki put kad predjem 3200 treperi slika nestane pa dodje restartuje se pa nece da se digne itd znaci sve sam pokusavao dizao voltaze za cpu system agent i VCCIO dizao latencije itd tako da mislim da je do integrisane kad stigne 1070 znacu da li je do toga.
 
Nazalost ta ploca nema Q-code za dijagnostikovanje problema. Velika je sansa da je do komunikacije iGPU-a sa overclockovanom memorijom.
 
^ moze i 4000mhz samo treba memorija koja moze :),ja sam moju terao na 3600Mhz
 
Memorija i je tu samo pola puta, procesor je presudan u 90% slučajeva, tj. IMC (integrisani meorijski kontroler) tj.ako on moze onda nemas frke ;)
 
i mene zanima... cekamo odgovor :)
 
i mene zanima... cekamo odgovor :)

Nisam bio jedno vreme tu zbog posla pa nisam stigao da odgovorim stigla mi je graficka gtx 1070 i mislio sam da ram nece zbog integrisane koju sam koristio ali nije jednostavno nece iznad 3066mhz cl14 verovatno bih mogao jos malo gore kada bih spustio proc.i5 6600k koji mi trenutno radi na 4.8 ali mi je ipak on bitniji od brzine rama e sad da li je do ploce u koju sumnjam ili jednostavno imc kod procesora je slab inace sve sam probao od dizanja system agenta i vccio,dizanje voltage rama,latencije nista na 3066mhz ni makac mislim stabilno moze ona gore do 3166 ali je nestabilana a na 3200 komp je dead nece ni da upali.
 
A kakva je sama ploča, kako si zadovoljan njome? Merkam je..
 
To je bas onda lesh primerak IMC-a. U dual channelu bi 3200 trebalo da bude laganica. Si dizao eventual ram voltage?
 
Imao sam tu plocu i taj CPU,iso sam sa ramom laganeze 3400Mhz, za potrebe testova i 3600Mhz uz 4.6Ghz za cpu(lesh primerak)
Ram je bio g.skill trident Z na 3200Mhz a ploca je i vise nego dobra za te pare.
 
Poslednja izmena:
To je bas onda lesh primerak IMC-a. U dual channelu bi 3200 trebalo da bude laganica. Si dizao eventual ram voltage?

Dizao sam i ram voltage na 1.37 nije bilo nikakve razlike mogao sam jos ne znam koliki je safe da bih isao dalje sto se procesora tice radi trenutno na 4.8 spustao sam i na 4.2 da vidim ima li razlike ali to je bilo vrlo malo pa sam ga vratio ipak je imc los kod njega krastavac.
 
Steta za CPU jer ide na 4.8 a da mu IMC tako los,jer da mozes i memku da nateras na 3.200Mhz + onda bi bilo extra...krastavac nesto uvek koci inace na mem sto dobijes FPS ne mozes na CPU i da ides na 6Ghz :D naravno to vazi za sky
 
Sad ja Googlam, ova ploča ima problema sa memorijom i XMP...
 
Nebitno ako sam podesavas ram speed... xmp je predefinisani OC.
Mozes do 1.45v za svaki dan.


Inace imao sam plocu(aura model) pri ruci pa sam probao neki bas krs patriot ram, laganica opalio 3200mhz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno