Šta je novo?

Polovni laptop

NeO_o

Poštovan
Učlanjen(a)
21.07.2016
Poruke
17
Poena
54
Sta preporucujete za polovni laptop od 100 do 150e solidne konfiguracije?

Послато са K012 уз помоћ Тапатока
 
Ako već kupuješ polovno ja bih ti preporučio HP EliteBook. To prelazi malo tvoju cifru za oko 50€, ali to je po meni najbolja kupovina.
 
Ima dosta hp-ovih sa odvojenom grafickom, za 150e, polovno, ima neko nekih iskustava, sta preporucuje nesto solidno da pokrene cs 1.6 hahahah to je dovoljno, ima neko nekih iskustava sa compq presario cq61?

Послато са K012 уз помоћ Тапатока
 
Ovo je provereno i sugurno. Ja ne bih menjao.
 
Još jedan glas za Lenovo T seriju. Sa dobrim 'vladanjem' gotovo da su neuništivi!
 
Da osvežimo malo temu. Sledeće nedelje bi trebalo da kupim neki polovan laptop, treba mi za internet i web development, pa sam nasao recimo HP EliteBook 8440p i5 za oko 190e. Da li je to dobra kupovina ili da gledam nešto drugo? Budžet je od 100-200e. Koje još modele i marke preporučujete ako ovaj slučajno bude prodat?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Hvala. Ja bih ipak uzeo neki koji mogu lično da probam, znači samo koji su u Nišu. Evo ima ovaj kod istog prodavca.
https://www.kupujemprodajem.com/i5-2520M-4GB-Magnezijumsko-36685594-oglas.htm?filter_id=3812521
Da li je on ok? Kod ovog čoveka sam već uzimao dosta delova za pc, nikad nisam imao problema.
Isto sam gledao i ove:
https://www.kupujemprodajem.com/Lenovo-T420-i5-2520m-36418443-oglas.htm
Ili ovaj jeftiniji
https://www.kupujemprodajem.com/Lenovo-G565-160gb-3gb-ddr3-ATI-HD-5470-36773754-oglas.htm
Ima i ovaj sa i7
https://www.kupujemprodajem.com/LENOVO-Intel-i7-320-GB-4Gb-ram-Nvidia-36776198-oglas.htm

Hvala unapred.


Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Jeste, taj. Ne znam, zadnju nedelju pratim svaki oglas, neki su prodati, neki mi još nisu odgovorili na poruke. Išao sam da vidim neke od njih, ali nisu u nekom dobrom stanju, dosta ofucani i izgrebani. Ovaj mi, za ovaj novac izgleda pristojno, videću uživo kakva je situacija. Bitno mi je samo da radi stabilno i da se ne pregreva.
 
Pozdrav, moze pomoc?
Hteo bih da kupim lap top, do 100e polovan. Za brata i nejgovu zenu, taze vencani a bez lap topa, pa sta bi mi vi preporucili ili ako vas ne mrzi da pogledate oglase, da se ne zeznem, po tom pitanju sam jako slab...Da ostavite ovde linkove, a ako je to protiv pravila da mi posaljete u inbox...
Prvenstveno da bude za filmove i net, znaci brzo da radi i to.... a graficka ne treba sad da bude neka jaka kontam, mozda bi se nekad i gledalo film preko tv-a na 720p i to da napomenem ako je bitno...
 
Da li si gledao neke na recimo kupujemprodajem? Najbolje da pregledas to, pa onda ovde ostavi linkove? Ja nisam neki ekspert, nadam se da ce neko da ti odgovori ko bolje poznaje materiju, ali ono uopsteno je da gledas kakvo je stanje laptopa, da nije negde cuknut od pada, ekran da nema mrtve pixele, da se ne pregreva, da nije servisirana ploca i to, kako drze sarke, ko je prodavac, i nemoj da uzimas na nevidjeno, nego gledaj da ides da ga licno pogledas. Ne znam kakav izbor imas do 100e, ali recimo moj drug je pre godinu dana uzeo dell inspirion m5030 polovan za 120e, cini mi se da ima amd dual core procesor, 2gb ddr2 ram, radi i dan danas kao prvog dana, iako ga on nesvesno koristi. Dosta dobro je bio ocuvan.
BTW, ja sam uzeo onaj Medion i za sada sam prezadovoljan, da ga ne ureknem. Bukvalno je kao nov iz prodavnice, nigde niti ogrebotina niti bilo sta. Sentinel pokazuje 45dana da je radio, baterija drzi 3-4 sata, chrome i wifi. Sve pokrece bez problema, ne cuje se kad radi, ekran isto dobar...
 
gledao sam i gledam stalno, ali ne mogu da ocenim od prilike kakav je kvalitet, tj koje marke se ne kvare, na primer drug sa cq presario je jako lose prosao...nemam iskustva sa lap top-ovim pa pitam....
ajmo pomoci mladencima :D :D :D
"Hteo bih da kupim lap top, do 100e polovan. Za brata i nejgovu zenu, taze vencani a bez lap topa, pa sta bi mi vi preporucili ili ako vas ne mrzi da pogledate oglase, da se ne zeznem, po tom pitanju sam jako slab...Da ostavite ovde linkove, a ako je to protiv pravila da mi posaljete u inbox...
Prvenstveno da bude za filmove i net, znaci brzo da radi i to.... a graficka ne treba sad da bude neka jaka kontam, mozda bi se nekad i gledalo film preko tv-a na 720p i to da napomenem ako je bitno... "
 
Mnogo bi ti muzike za malo para. 100e je nista za lap top, neka se pruze za jos 50e. Moze preporuka polovnog lap topa za 200-250e u rangu i5? Prvenstveno me posavetujte koje serije i marke da gledam.
 
Ja sam skoro uzeo polovan HP EliteBook 840 G1 za 270eur (i5 4200U, 8GB ram, 180GB SSD, ekran 14.1" 1600x900, oficijelni win10 pro). Prilično dobro očuvan. Možda se može naći i malo jeftinije slična konfiguracija. Uglavnom, zadovoljan sam kvalitetom izrade ovih laptopova i mogu da dam preporuku, naravno ukoliko su u OK stanju i sl.
Ja sam uspeo i da proverim starost laptopa koji sam kupio; na sajtu HP-a stoji da je pod garancijom do Aprila 2017., što znači da je star 2.5 godine.
Pošto sam navikao na domaću tastaturu, morao sam da kupim i postavim stikere na nekim tipkama :)
 
Poslednja izmena:
gledao sam i gledam stalno, ali ne mogu da ocenim od prilike kakav je kvalitet, tj koje marke se ne kvare, na primer drug sa cq presario je jako lose prosao...nemam iskustva sa lap top-ovim pa pitam....
ajmo pomoci mladencima :D :D :D
"Hteo bih da kupim lap top, do 100e polovan. Za brata i nejgovu zenu, taze vencani a bez lap topa, pa sta bi mi vi preporucili ili ako vas ne mrzi da pogledate oglase, da se ne zeznem, po tom pitanju sam jako slab...Da ostavite ovde linkove, a ako je to protiv pravila da mi posaljete u inbox...
Prvenstveno da bude za filmove i net, znaci brzo da radi i to.... a graficka ne treba sad da bude neka jaka kontam, mozda bi se nekad i gledalo film preko tv-a na 720p i to da napomenem ako je bitno... "

Vidi ovaj http://www.kupujemprodajem.com/Fujitcu-Lifebook-37629960-oglas.htm?filter_id=304684
 
Kakve su 5. i 6. serija i5 procesora u odnosu na 4. koja se uglavno nalazi u par godina starima lap topovima? 5. seriju maltene nisam ni vidjao u prenosnim racunarima. Dvomumim se izmedju novog i polovnog.
 
Ja imam 2410m , ne moze 4k integrisana graficka je Directx 10 , idi ni 3 generaciju ivy bridge ja sam isto hteo ali se zeznuh , za Sandy Bridge graficke je ukinuta podrska od strane Intela od maja 2015 , i5 3210m , i5 3230m i slicno...sad i takvi laptopovi nisu mnogo skupi na kp.
 
Nazad
Vrh Dno