Šta je novo?

Sta je to Google uradio sa GPS?

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,725
Poena
1,365
Zadnjih mesec dana, na DVA razlicita telefona mi prilicno slabije radi baterija. Nije moguce da je do tipa telefona ili ROMa, niti je ista novo instalirano (cak i nemaju mnogo zajednickih appova)

BBS ne prikazuje puno alarmova i Wakelocks, iskreno, ali ih je dosta Viber i Google.


Sta su to uradili zadnjih mesec dana? I jos bitnije, kako da se sredi? (isprobao sam onaj metod iskljucivanja GOogle Backupa, nema razlike)

EDIT: I postaje gore i gore :D
 
Poslednja izmena:
Okači log, sve se vidi tačno tu.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ugasi Google Backup i restartuj telefon.
Pre svega, proveri da li je awake linija 100℅ puna u grafikonu baterije. Ako jeste onda je rešenje ono gore.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa uradio sam to :) Nije puna linija za Awake.
 
Okaci neke logove ili screenshotove iz battery statsa.

Skini novi Google Play Services sa apk morrora (izbacili su update pre neki dan). Meni je to resilo problem sa Google Services drainom, koji je cimao location non stop.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Update: delimicno mi je sredjen drain. Ranije mi je google services drndao i lokaciju i wifi u paketu (iako je wifi off, location > wifi scan takodje off), sad je wifi iskulirao ali lokaciju i dalje drnda. :D

uploadfromtaptalk1469935050615.png



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Evo BBS i LogCat. Jedan je na ~60%, drugi na 50%.
Oko 25% je izgubio za 10h nocu... a taman je jedan fon poceo da super drzi bateriju od kako je zamenjen ruter (sa kojim se nije gotivio nimalo :), ali je na 3G radio OK).
Note: Nocu je bio u Airplane modu uz WiFi on samo.
 

Prilozi

  • Bbs.7z
    25 KB · Pregleda: 26
iskljuci samo location i sve ce se vratiti u normalu.
kod mene je u pitanju lg g2.
odjednom je skratio trajanje baterije na 12h. isto nista nisam instalirao novo od app, niti sam ga koristio intenzivnije i sl. najvise me nerviralo sto ga zateknem ujutru, kad se probudim, toplog i to primetno. Ekran i sa zadnje strane gde su tasteri.
uradio i factory reset, sve zivo i nista.
i dalje se GPS ponasao kako mu se cefne. jedan dan mi radi telefon bez tripova, pa onda par dana ne mos' sastaviti bez da se puni dva puta dnevno. GPS po potrosnji uvek prvi u rasponu od 40-70% baterije, velicina fajla je u jednom momentu bila 1.9GB, pa se onda vrati na 800mb-1GB...ludilo...
evo, od kad sam iskljucio Location, u proseku preko 24h baterija, GPS ako se i pojavi na listi mozda sa 2-3% baterije, mada ga u vecini slucajeva ni nema na listi. velicina fajla ~130MB.
ne znam sta su mu uradili, ali da su ga opravili...
 
Ne kontam zašto pokazuje za awake 8 min, a ima nekih kernel wakelock-ova.

Da ti nije bio prikačen neki OTG na telefon?
Probaj da isključiš wifi preko noći pa onda ostavi log, ili dodeli telefonu statičku IP adresu.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nije. I mene cudi toliki time za dwc3 kao da je bio sve vreme kacen za usb neki.
 
Ne, deo je stocka Androida van Kine.
Ali moze i tako kroz Open Gapps.
 
Meni na Lg flex2 je jako problematican google play service. Skoro uvek je pri vrhu. Kako da instaliram na njemu, ako je moguce. Nemam root a verzija androida je 5.1.1.
 
Na zalost, tu se mi nista ne pitamo. :)
Gospoda iz googla ce to sama odraditi, a nece ti cak dozvoliti ni da instaliras stariju verziju...tj hoce, ali ja nisam nasao nacina da sprecim da se sam updejtuje na poslednju verziju.
Ali kao sto rekoh, meni su sve igranke oko gps prestale kad sam iskljucio location.
Danima telefon radi kao sto treba.
 
Nazad
Vrh Dno