Šta je novo?

CPU temperatura 206 Stepeni

deathlerage96

Poštovan
Učlanjen(a)
30.07.2016
Poruke
6
Poena
51
Pozdrav svima!

Potrebna mi je hitna pomoc.
U toku igranja Cs:go primetio sam da igra secka tj fps opadne sa 220 na 30 ili cak 20 frejmova/s i to traje tako 4-10 sec.
Skinuo sam wh monitor i svaki put kada mi padne fps pogledam u hw monitor i primetim da je temperatura 206 stepeni ,ali cim minimizujem igricu temperatura pocne brzo da opada.
Ovo pre nisam primecivao sve dok nisam poceo da igram cs:go ,skinuo sam i prosle igre koje sma igrao i isti je slucaj.
Kuciste je cisto i pasta je zamenjena i novo napajanje je kupljeno pre par meseci.
Da li postoji nacin da se ovo popravi i da li je softverski ili hardverski kvar?

Konfiguracija mi je:
Cpu: amd fx-6100
GPU: ati redeo 7700 series
HDD: 1TB
RAM:8 Gb
Napajanje od 500 i maticna MSI 760GM-P21(fx)
 
Proveri CPU hladnjak da li dobro naleze i promeni termalnu pastu na doticnom.
I nije 206 stepeni celzijusa, vec fahrenheit tj ~96 stepeni celzijusa, ali svakako previse. Cisto da ne bude zabune.
 
U HW monitoru default prikaz je u celzijusima, a u zagradama u farenhajtima. U svakom slucaju to nije temperatura tvog procesora, vec temperatura na kojoj se peku kolaci. Senzor je neispravan, ili HW monitor brljavi, probaj sa nekim drugim programom.
Drugo, kad kazes da FPS drop traje 4-10 sekundi, to znaci da se posle tih 10 sekundi vrati u normalu? To ne bi bio slucaj da je rec o pregrevanju.
 
Temperatura je u celzijusima 206 tacno svaki put isto na 206 stane i pocne da se spusta proverio sam sa 5-6 programa temperaturu i svi pokazuju isto ili pokazu 100 celzijusa posto im je to max koju mogu da prikazu.
Hladnjak je drobro postavljen provereno vise puta i pastu sam kupio novu cisto da ne bude da je stara bila ''pokvarena'' .
A fps posle pada u igri se vrati na normalnih 220.
 
Senzor brljavi, posto bi se na nesto malo preko 70 stepeni komp ugasio. Jel ti u garanciji to?
 
Nije uzeo sam komp pre 4 godine otprilike.
Citao sam da je ova moja maticna nije dovoljno dobra za procesor pa pravi gluposti.
Medjutim u zadnja 2 meseca crkao mi SSD i Napajanje.
 
Znao sam da je AMD furunua, ali ovolike temperature...:S:
 
Bez brige i intel moze da se koristi za grejanje ;)
 
Moze, moze... ali za hladnije dane AMD je nezamenjiv, jos ako ga ukombinujemo sa nekim Radeonom :p

Da nisi ti još nešto pokupio od malicioznog softvera, pa ti rovari u pozadini?
 
Nema toliku temperaturu sigurno, to mu ploca brljavi.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno