Šta je novo?

Zasto je usb 2.0 brzi pozadi na kucistu a ispred sporiji

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Imam pomenute komponente ako pogledate sa leve strane moje masine.Imam Transcend externi hard Storejet 500gb sa usb 3.0 i usb 2.0.
Kad ga prikljucim ispred kucista, imam jako sporu brzinu ispod 1MB/s, ali je veza stabilna, a kad ga prikljucim pozadi direktno u maticnu plocu imam brzinu od 26 MB/s, ali veza sa hardom povremeno puca (diskonektuje se, pa se posle par sekundi ponovo konektuje). Cak i u stanju mirovanja, kad nista ne radim sa hardom, on se gubi pa se vrati. Da li neko zna zasto je to tako?
 
Zasto je spor napred - pa delimicno jer napred idu kablovi do portova, dok su pozadi direktni na ploci. Ali to je sitno, nece napraviti razliku od 26:1.

A diskonektuje se verovatno jer nema dovoljno napajanja pozadi. Neki externi diskovi, pogotovu najveci u generaciji, ne mogu da rade na bilo kom USB portu, jer ne daju dovoljno ili ne daju stabilno napajanje za njih.

Ali proveri da ti disk nema bad sectors, po onoj brzini napred na tako nesto lici. Pozadi ga mozda cache-uje, a napred ne pa zato imas utisak da radi brze.
 
Hard nema bad sectore, a i nov je, radio svega 10 sati. Na laptop radi normalno, pa pretpostavljam da maticna ploca ga bas ne gotivi. :(
 
Moze biti do ploce onda. Ako na laptopu, na svim portovima, radi kako treba, verovatno nije do struje, jer nemaju svi portovi na laptopu jaku/stabilnu struju. (barem je moje iskustvo tako, i to sa high end laptopvima)
 
Možda je do ploče. Probaj neki drugi USB uređaj da li gubi kontakt. Možda je i do kabla, mada je čudno da je stabilan ovako, s druge strane nema mnogo smisla ni toliko sporo da radi.
I naravno ako možeš na drugom računaru da probaš da uporediš.
 
То напред делује као USB 1.1 а ако Codegen прави кућишта као што прави напајања, ја више не бих ни користио те с предње стране. Проблем је у неквалитетним кабловима од кућишта до плоче, квалитетни коштају више него неко такво кућиште па онда није чудно што се често на тим јефтиним спаљују уређаји или ради никако.
Данас је другар купио још један USB кабл да не мора да носи оригинални од USB харда него да један буде у фирми, други кући ... за пробу смо уболи тај кабл у неки продужни који је повезан позади и извучен поред монитора. Хард се види па не види, док је са оригиналним каблом увек ОК. Онда је закачио кабл директ позади и све је радило.
Све у свему, продужни USB каблови, као и предњи USB портови на јефиним кућиштима нису добра идеја.
 
Kupio 1 produzni usb kabal i resio problem, ne znam ko je proizvodjac. Brzina ista, pucanja konekcije vise nema. Posto sam imao jos jedan produzni od ranije (marke Omega koji nije nizasta) na njega nisam mogao da prikljucim hard, pretpostavljam jer nema dovoljno struje, sad bih hteo da kupim jos jedan produzni usb kabal, pa ako neko moze da mi preporuci neki najkvalitetniji oko 1.5m bilo bi odlicno, jos ako je 3.0 onda super.
 
usb 3.0 ima 9 žica, za razliku od usb 2.0 koji ima samo 4.

ako hoćeš usb 3.0 brzine, moraš da ga kačiš na usb 3.0 heder na ploči. nije samo do kabla.
 
Nazad
Vrh Dno