Šta je novo?

Prekidanje konekcije

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,451
Poena
110
Nisam neprekidno na internetu ali vise puta u toku dana mi se desava da imam prekide konekcije, sumnjam na telefonski kabel koji ide od zida do modema koji je star vise od 15 god i sav je izbusen. Takodje imam i telefon na prvom spratu u kuci. Ne znam jel da krenem prvo sa zamenom telefonskog kabela?
 
Izgleda da je pomoglo, nemam vise prekide ko ranije osim kad neko poziva ili neko nas zove na telefon.
 
Pa stavi spliter, on sluzi za to..Znaci na glavnom dovodu stavis spliter i iz njega jedan kabal ide za telefon, drugi za modem(ruter).

Sent from my RN3 Pro
 
Imam neki kineski spliter, zaboravio sam da napisem. Na drugom spratu u kuci mi se nalazi sva ta oprema, da ne bih imao prekide kad god neko pozove morao bih mrezni i wireless ruter da spustim na prvi sprat i da izvan kuce podizem kablove do kompjutera koji je na drugom spratu. Nemam pojma, nekako se prvi sprat valjda smatra kao glavna linija a drugi sprat kao neka sekundarna i zbog toga valjda stvara prekide.
 
Ако под сплитер мислиш на оно што само дели линију на две стране, то није тај. Потребан ти је сплитер који дели линију за телефон и за интернет, то дају провајдери и прво питање је да ли имаш тај сплитер?
 
Spliter u koji ide telefonski kabl iz zida pa iz kojeg idu jos 2 kabela, 1 u telefon i 2 koji ide u obicni (ne wireless) ruter imam. Sve sada normalno funkcionise, osim tog prekidanja kad neko zove ili kad ja zovem nekog preko fiksnog.
 
Poslednja izmena:
Па питао сам да ли је сплитер са бљувака који само дели или онај који даје провајдер и који има обележено где иде линија, где телефон а где модем? Ајде усликај га да видимо. А и битно је да (прави) сплитер буде први на каблу, ништа не сме да се качи пре њега. Ако је нешто закачено, онда је нормално да ће да пуца веза кад неко зове.
 
Spliter je onaj koji sam dobio sa ruterom od Oriona.
photo hosting
picture hosting
Ovaj beli kabel ide direktno iz uticnice u zidu.
Ruter sam dobio kao zamenu za stari koji je crkao, sa tim starim sam imao i neki bolji spliter a sad sa novim sam dobio ovaj neki kineski. Ali to se ne desava od kad sam dobio ovaj novi nego je bilo i sa starim.
 
Ок, то је већ нешто друго. Како је кабл проведен кроз кућу? Да ли је већ негде подељен или је тај сплитер први а тек од њега иду каблови за телефоне и модем?
 
Pa ne znam kako su provedeni bilo je odavno, imam telefon i na prvom spratu u kuci pa mozda on stvori prekid?
 
Као што је писано, сплитер мора да буде први на каблу и тек иза њега сме телефон. Ако не знаш или не можеш да промениш распоред повезивања уређаја, онда ће прекид конекције код позива да буде уобичајена појава па одлучи шта ти је боље.
Ако бар знаш одакле долази тлф линија у кућу, онда ту намести сплитер па нека постојећа инсталација служи за телефоне а од сплитера провуци нов кабл до модема и решићеш проблем.
 
Spliter mora da bude iza svakog telefona u kući, znači ako imaš tri telefona - moraš da imaš i tri splitera.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Не иза него испред а може и филтер уместо сплитера. Може да се искористи постојећа инсталација па сплитер пре ње а после колико год хоће телефона. Небитно, мислим да овде нема помоћи.
 
Gledam sad nesto na internetu, na 2 spratu je vec postoji spliter, sad su neki to resavali tako sto su na i na taj drugi telefon stavljali spliter iako nema potrebe za njim. Znaci samo da probam da zakacim jos jedan spliter?
 
Jel moze da posluzi onaj jeftiniji koji ima samo line i phone ili mora onaj sa line, phone i modem?
 
Nova prepreka, da bih uopste mogao da stavim spliter morao sam da zamenim ovaj stari telefon.


image upload


Ali kad god stavim onaj telefon koji bi uopste mogao da se nakaci na spliter dobijam sinfoniju krcanja i zavijanja. Menjao sam kablove nista, proveravao uticnicu nista, povezem ga direktno napolju na telekomov podzemni vod i zuji, kad ukljucim ovu starudiju zvuk kristalno cist. Nije do telefona probao sam ga i na 2 spratu zvuk kristalno cist.
 
Poslednja izmena:
Ти си на интернету видео да имаш сплитер на спрату? Џиии ...
Ајд од почетка, небитно је шта радиш док не провериш како иде инсталација. Значи од уласка тлф кабла у кућу не сме ништа да се закачи пре сплитера. Он дели линију на ону која иде даље у телефоне и ону за у модем. Ако не можеш да сазнаш те детаље, онда мораш да набавиш по филтер или сплитер (филтер је вероватно ово што помињеш да има линију и телефон) али пре сваког али сваког телефона у кући. Ако неки буде директ закачен, џабе си кречио.
 
e, pa to je sto sumnjas. ja sam na digitalnoj centrali ali kablovi ka centrali ocajni, ne do bog da padne kisa. mozes da se snadjes i sam. postojali su ranije filteri koji idu u racunar za smanjenje suma.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno