Šta je novo?

WiFi se gasi svaki put kad se iPhone zakljuca.

Masha991

Poštovan
Učlanjen(a)
20.03.2015
Poruke
179
Poena
69
Kao sto naziv kaze, danas su mi ukljucili SBB-ov net i sve odlicno radi sem WiFi-ja na mom iPhoneu. Probali su druge telefone i tamo se ne gasi. Na svakom drugom WiFi-ju radi i ne gasi se, niti se ikad gasio, tako da sumnjam na ruter koji su nam dali. Da li znate kako da resim ovaj problem?


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Možeš mnogo stvari da radiš ali se najbolje pokazala solucija da odeš i kupiš TP link ili bilo koji drugi ruter, nakačiš na SBB i kreiraš mrežu


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Nemam para za novi ruter, tako da mi ta opcija svakako ne odgovara. :D


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
TP link je do 2000 RSD.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Znam, problem je sto se sada selim i imam previse troskova, ne mogu da uzimam novi. To cu ako apsolutno nemam ni jednu drugu opciju.


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Onda menjaj enkripciju šifre na wpa2+psk, vidi da li imaju neke opcije za signal, menjaj kanal... Itd.
I sve ti to ne garantuje da će raditi kako treba jer se puno ljudi žali na te rutere.

iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Imao sam i ja problem sa nekim ruterima dok sam koristio sesticu. Isto diskonekt kad zakljucam. Promenom rutera resen problem, nije do telefona.
Ako moze promeni kanal, verovatno je to u pitanju. I menjaj enkripcije, kao sto je Mikenziyu predlozio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Enkripciju znam da promenim, to nije problem. A kako se menja kanal tacno?
 
Imao sam identican problem sa iPadom. Od 3 razlicite lokacije koje imaju sbb, sve imaju identican ruter, iPad se tako ponasao samo na jednome. Resio sam kao sto je @Mikenziyu rekao, ubacivanjem tplink rutera na problematicni ruter. Interesantno je da na ostala 2 iPad radi bez problema
 
Iskreno me nervira sto nisam ni krenula da koristim njihov net, a vec imam problema. Ne zelim da moram da uzmem drugi ruter samo da bi mi se telefon prikljucio na WiFi. To je smesno. Treba u ponedeljak da mi dodju iz SBB-a da povezu jos jedan TV, pitacu ih da li ovo moze da se resi i kako, mada sumnjam da ce znati. Verovatno ce da mi kazu da kupim drugi telefon. xD
 
traži odmah da ponesu drugi ruter kad budu dolazili.
 
Proveri i koliki je DHCP lease time na ruteru i ako je manja vrednost, povećaj ga na 24h iliti 1 dan.
 
Za DHCP Lease Time mi pise 3600.


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Probaj da dodeliš statičnu ip adresu telefonu dok je konektovan, onda restartuj telefon i ruter, ako neće onda backup bitnih stvari sa telefona, update ako ima i factory reset, ako baš ništa ne pomogne pitaj za nov ruter, ako ne daju rek tad skupi 20€ za ruter i pazari

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
 
Nasla sam problem, inace vrlo glup razlog. Default ime mreze je bilo nesto B32G1, i izgleda da je iPhone to prepoznavao kao neku privremenu mrezu, pa bi me svaki put diskonektovao. Preimenovala sam ruter u moje ime i sad radi bez problema. xD


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Hahha, koja glupost. Super sto si resila problem. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ogromna glupost. xD Ali hvala svima na savetima!


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno