Šta je novo?

Posteno, posteno pa na sud - NVIDIA primorana da prizna da je lagala

blackbear

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
1,141
Poena
349
NVIDIA primorana da prizna da je lagala i jos se izvinjava :) :) :) :) :) i jos ce najverovatnije morati vracati pare svim prevarenim kupcima gtx970.

NVIDIA settled in a 2015 class-action lawsuit against it, for misrepresenting the amount of memory on GeForce GTX 970 graphics cards. The company has agreed to pay every buyer of the card USD $30 (per card), and also cover the legal fees of the class, amounting to $1.3 million. The company, however, did not specify how much money it has set aside for the payout, and whether it will compensate only those buyers who constitute the class (i.e. buyers in the U.S., since that's as far as the court's jurisdiction can reach), or the thousands of GTX 970 buyers worldwide.

"The settlement is fair and reasonable and falls within the range of possible approval," attorneys for the proposed Class said in the filing. "It is the product of extended arms-length negotiations between experienced attorneys familiar with the legal and factual issues of this case and all settlement class members are treated fairly under the terms of the settlement." The class alleged that NVIDIA falsified the amount of memory a GeForce GTX 970 GPU can really use, when an investigation found that it could only address 3.5 GB of it properly. NVIDIA CEO Jen-Hsun Huang apologized to buyers about the issue and promised that it would never happen again.

:laugh::laugh::laugh:

Rek'o sam da ce ovaj dan doci i danas je lep dan :)

techpowerup
 
ja ću da zakoljem prase!
 
Ne svim kupcima, već samo oni koji pripadaju pod jurisdikciju američkog suda i koji zatraže kompenzaciju, i to po $30.
 
Posteno Ameri rade posao, svaka cast...
 
Skart proizvod za koji sada moraju odgovarat, gdju su sad @pcbeast i ostatak zelene ekipe da nam objasne ovo? :D zar nije GTX 970 proizvod koji je potpuno ispravan i napravljen da radi kako radi a? Bas mi je drago zbog ovoga kad je bila afera oko alokacije memorije svi su imali svoju pricu kako je to uredu, a ja (naravno u manjini bio) tvrdio da je to skart proizvod, kao sto na kraju vrjeme i pokaza ;)
 
Ne dirajte mi Nvidi-u....:mad: :D

Pa, dobro, cudo je da do sada nije to sudski procesuirano u Ameriku', tamo se sude za sve i svasta....
Inace, sta fali gtx970 kartici, eno, dobro se drzi i sa amd480 karticom, sta ces vise za 'obogaljenu' :rupa: karticu....;)
 
Ne fali joj nista. Best buy karta u tom rangu skoro dve godine.

Ljudi se natovili koliko su se naigrali njome.
 
Tuzicemo i AMD za doprinos globalnom otopljavanju...
 
Skart proizvod za koji sada moraju odgovarat, gdju su sad @pcbeast i ostatak zelene ekipe da nam objasne ovo? :D zar nije GTX 970 proizvod koji je potpuno ispravan i napravljen da radi kako radi a? Bas mi je drago zbog ovoga kad je bila afera oko alokacije memorije svi su imali svoju pricu kako je to uredu, a ja (naravno u manjini bio) tvrdio da je to skart proizvod, kao sto na kraju vrjeme i pokaza ;)
nVidia je lagala pa je lagala, ali pregrubo je 970 nazvati skartom, jer karta radi odlicno i danas i za tih $320 bila je odlicna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Ako je iko odavde kupio karticu u US, imaće prozor od dva meseca da dokaže kupovinu i ostvari svoja "prava" na $30:

...who can furnish a valid proof of purchase by December 21. More details on this will be sent out on October 23, and the Court will first have to approve the settlement on August 24- but as of right now, it seems that GTX 970 owners may find their wallets a bit more flush over the next few months.
 
Poslednja izmena:
Dakle, GTX 970 je ispao još bolja kupovina nego što se mislilo...:d
 
trla baba mrezni kabl da joj prodje dan. ja sam kupio 970 posle "skandala" i nisam zazalio ni malo. ali eto, sada mogu AMD fanovi da se nasladjuju jer je su zeleni na sudu dokazani hohstapleri :)
 
Pa bilo je vreme da im se bar nekako stane na rep. Osilili su se poprilicno.

Sa druge strane, kakva god da je karta bila, odradila je lep posao a oni su na njoj poprilicno zaradili, svojevremeno ta karta je bila hit.
I sa saznanjem da je memorija deljena ljudi su masovno kupovali GTX970 jer je bila best buy u toj klasi i odlican proizvod ako zanemarimo
njihovo manipulisanje i Frankestajn dizajn za memoriju :d Moglo je prostije, sad sto su iskomplikovali pitaj Boga.

Svakako ova vest je dobra, kada kera pustis sa lanca tu kontrole vise nema. Valjda ce im ovo skrenuti paznju da u buduce budu malo savesniji.
 
Dakle, GTX 970 je ispao još bolja kupovina nego što se mislilo...:d

He, he, da se skupe ovi koji imaju 970 kartu u Srbiju, i da tuze NV pred domaci' sudovi', ;)..... da traze tih svojih $30,.........ce' na kraju da izidje' ova 970 jos i nesto jeftinija...:D :d
 
Poslednja izmena:
Dok bi se kod nas to završilo, izašla bi i 9070 karta :d

Problem nije samo Srbija nego i cela Evropa, u poređenju sa SAD sve je to kilavo. Amerikanci su već ošinuli VW za 19 milijardi dolara, a tih VW automobila sa euro -3 normom u SAD tek nešto preko 100k.
Sad zamisli šta bi bilo da je VW prodao milione tih automobila u SAD? Za to vreme u Evropi, muk!
 
Verujem da su se precutale mnoge stvari u proslosti sto se komponenti tice generalno, a da je ovo samo jedna od sitnica koja je procurela.
 
Nazad
Vrh Dno