Šta je novo?

Optički Uređaji

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,421
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li koristite i dalje optičke uređaje (DVD, verujem da CD-ove više niko ne koristi) i za koje namene? :)

Malopre sam našao kolekciju od 30ak DVD+RW koji su mi služili uglavnom za instalacije sistema. Ne znam za šta bih danas mogao da ih kotistim obzirom na ograničen kapacitet i sve manju zastupljenost drajvova. ,)

Kakvo je stanje kod vas? :p
 
Dvd drajv sam izbacio ima vec nekoliko godina. Samo fleskice

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
DVD mašinu da, donese ponekad neko diskove pa i CD a ima ih kojima treba ponešto da se sprži a nemaju u kompu. Stare fimove sam sve koji nešto vrede skinuo na HDD.
RW nisam već gidinama upotrebljavao, izgubili svrhu potpuno.
 
Zaboravljam i da ga imam, koristio sam ga par puta sam zadnjih godina.
 
Користи се и даље у здрављу и весељу, имам стотине дискова (DVD, мада су ту негде и стари CD) са музиком и концертима. Ипак, одавно не допуњујем ту колекцију, ваљда сам набацио све што ме занимало. ;)
Понекад нарежем неки филм другарима, неки аудио диск коме је потребно а и деси се какав проблем са инсталацијом нечега са флешке па ту RW одради посао без грешке.
Не смета, биће га увек док постоје аудио дискови и слично.
 
Ja sam naručio preko ebay-a iz Japana od 25 i 50 GB. Ispalo je duplo jeftinije nego kod nas. Diskova ima i od 100 GB, ali su preterano skupi.
 
Ni ja nisam odavno nista rezao. Da li na DVD+/-RW SuperMulti DL optickom uredjaju moze bez problema da se nareze obican CD-R Disk?
 
Poslednja izmena:
Može. Pitanje je samo koja je minimalna brzina rezanja. Kod mene je 8x.
 
Imam Asus DRW-24D5MT, kupio sam ga sad nedavno(pre dve nedelje) i u pitanju je model za 2016 godinu.

Koristim uglavnom za ripovanje CD audio u MP3 i ponekad gledam neke DVD filmove koje nemam u x264 formatu. Inače, ume da se desi da i po mesec dana ne koristim DVD uopšte.
 
meni nekako bolje da na disku drzim neki bekap, u flesku nemam poverenja sve mislim riknuce sama od sebe i prc mada ima onaj mega nz 50 giga im je free
 
OS uglavnom dizem sa optike, sem kad je nema onda fles.Jednom narezan ne moze se zaraziti. Stvar navike, ali volim da ga imamm i da narezem nesto i da ocitam disk.
 
Batalio skroz. Samo sto ga nisam fizicki izvadio iz laptopa, kao ni iz pc-a. Backup na eksternom hardu, 5,6 fleski za neke manje stvari i to je to.
Tek kad budu izbacili iz svih automobila cd uredjaje i presli na usb ili premium servise (tipa spotify), kao i druge oblike prodaje igara i slicno, ovo ide u zaborav.
 
Па одавно су флешке и слично најбољи начин за слушање музике у аутима а ако чекаш ... виђам и даље неке са касеташима па не користиш касете. ;) Бекап на хард никада (нарочито не после оног нестанка 2Т харда од пре неку недељу) и за то ми оптика нема алтернативу. Сад морам да набацим неке аудио дискове који су нестали а како да то урадим, осим да их позајмим па рипујем? Тешко то иде без оптике.
 
Optika.. u poslednjih nekoliko godina, samo za podizanje sistema. Od kako izasao Win10, cak ni za to vise. Ozbiljno razmisljam da uopste ne uzimam drajv za novi komp..
 
Pa nemoj uzimati novu optiku za novi komp, skini sa starog i samo ubaci... :D
 
Malo me cudi u kom obimu ovde ljudi ipak i dalje koriste istu. Bio sam ubedjen da su se sad vecina "modernizovali" pa reko kad mi iznesu sve neke cloud opcije i ostalo. :D
 
Izbacio optiku pre 2 godine
 
Kakav nestanak 2t harda, sta ti se desilo?
Писао сам о томе, комп се успорио, после разних покушаја ресет и од тада нема харда од 2Т. Биос га види као 0.0GB и ниједан програм ништа не може. Немам ни кинту да платим овима који то раде на другом нивоу па сада чека или да се појави неко решење или да наиђе кинта.

Ови који не користе оптику вероватно слушају мрз са weba или преко оних популарних сервиса, за нас који волимо квалитетан звук је и даље скоро па неопходна. А и већина музике ми је архивирана на ДВД, ту не бих ни помињао хард.
 
Nazad
Vrh Dno