Šta je novo?

Cooler Master 412S (slim) dual fan i pitanje vezano za ram i kuciste.

Excalibur

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2008
Poruke
513
Poena
330
Dok se ne pojave iz CM odrske, posto vidim da tamo ne odgovaraju, mozda odmor...bem li ga, bacam copy-paste. Izvinjavam se na guzvi, ali moram ovako.

Pitanje vezano za Cooler Master Hyper 412S dual fan. Posto menjam TX3 Evo, jer sada se retko moze naci 92x92 ventilator, a i cena mu je nadrndana (postalo je duplo skuplji Blade Master 92x92), odlucio sam se za ovaj 412S. Za jedno ipak nedelju dana ga kupujem.
Ali, pre toga, pitanje vezano za prostor oko ram memorije i oko CM 690 II advanced kucista.

Koristim ASUS P8P67 Pro plocu sa HyperX genesis grey memorijom: http://goo.gl/PsVBz0, sva 4 slota su popunjena. Da li ce ovaj hladnjak praviti guzvu oko ram memorije? Tj. da li ce biti mesta za instalaciju?

Drugo, da li onaj braket koji drzi kuler, na poledjini ploce, moci da stane bez ometanja u pomenuto kuciste?
 
Hvala na odgovoru. Ipak sam morao da narucim standardni 412S sa jednim ventom koji nije slim, jer ovog dual fan slim nema nigde u ponudi. Niti ima samih slim ventova. Sto je bulja.

Sent from my Huawei Honor 7
 
Tako ti je to kod nas, sve u izlogu a rafovi prazni.
 
Samo na jednom mestu je bilo i izlogu. Ali, generalno je steta da se nesto, kao sto je ovaj dual fan, povuce sa trzista, tj. ne nabavljaju. A mnogo toga rade na taj nacin.
Cak i ovaj TX3 EVO sljaka posao, ali vec je ovo drugi vent koji je zaribao (nije prasina), a digli su mu cenu za duplo. I to mogu na jednom ili dva mesta da nadjem. Kad vec firma placa uzeo novi ceo kuler i bolje ce hladiti.

Sent from my Huawei Honor 7
 
To je zato što su svi navalili na 212, ispade da je nešto najbolje od kada je tople vode. U stvari je vrlo precenjen. Probao sam ga mom FX 6350 nije mogao da hladi preko 4.4 GHz. Stavio Mugen3 i evo ga hladan na 4.8GHz. CM 612 sa druge strane drži komšijin 8350 na 5GHz ispod limita.
412 je negde na sredini bar gledajući po deklarisanom TDP.
 
Ma idi. Uzeo ovaj kuler, kad ono vent za njega tropinski. Glupost, apsolutna glupost. Morao da uzmem Noctua kuler sa 4 pina, dodatno, umesto njega da nakacim.
 
Nazad
Vrh Dno