Šta je novo?

GA-EP35-DS4 i RAM problem

kruslin93

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2016
Poruke
29
Poena
54
Skoro sam izbacio temu u kojoj sam rekao da sam nabavio ovu plocu. Dakle imao sam ovih dana dosta problema dok sam joj "uskladio" Ram memorije. Pokusacu da vam objasnim sta se izdesavalo pa bih vam bio zahvalan ako bi mogli da mi kazete o cemu se tu radi.

1. Stavio sam mu RAM memorije Kingston 800mhz 2x2gb i instalirao sam Windows 7 Ultimate 64bit, komp. je odradio sistem sve kako treba medjutim kad sam pokusao da skinem drajvere sa neta i da instaliram neke dodatne meni potrebne programe sistem je odjednom izbacio plav ekran sa nekom greskom, restartovao sam komp. i sistem se normalno podigao. Cim sam opet pokusao da radim nesto opet je izbacio plav ekran.

2. Pokusao sam ponovo da odradim Windows medjutim sistem nije mogao da krene sa instalacijom jer kaze da ne moze da procita neki fajl koji bi trebao da se iskopira sa diska. Probao sam sa drugim instalacionim diskom i sa drugim HDDom ali ista prica

3.Skinuo sam jednu RAM od 2gb i komp je odradio Windows bez problema. Kasnije sam dodao tu drugu RAM od 2gb (inace one su iz iste serije, znaci potpuno identicne memorije) i kada se podizao sistem desilo se da se zamrzne onaj logo koji se vidi pre DESKTOPA

4.Sledece sto sam uradio je to da sam probao da napunim sve slotove za ram memoriju. Dodao sam dve ram memorije od po 512mb 667mhz jednostrane module i evo komp. radi bez problema sa 5gb RAM memorije (2x2gb Kingston 800mhz i 2x512mb Qimonda 667mhz). Stvarno mi je i smesno i cudno da komp. ne radi sa 2x2gb, a kada mu se dodaju ove od po 512mb radi kako treba.

Jos bitno da napomenem u dva crvena slota su 2x2gb, a u dva zuta slota su 2x512mb
OK je i obrnuta varijanta gde su u dva zuta slota 2x2gb i u dva crvena 2x512mb
Komp se zamrzne kada su samo 2x2gb u bilo kojoj boji slotova tj. 1-3 , 2-4, a normalno kada stavim 2x2gb jedna u ziti, druga u crveni komp. se ne pokrece.

Pomalo sumnjam u plocu ali evo komp 3 dana radi lepo u varijanti 5gb ram tako da mozda i nije ploca. Drugar ce da mi donese Hyperx na 1066 pa cu videti dalje sta se desava. Voleo bih da cujem vasa misljenja o ovome.
 
ti si tu napravio golemu papazjaniju.

za početak odnesi komp nekom ko se razume.
 
Taj modul od 2gb ti je rikavelisao.Turi ga u drugu plocu pa proveri.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Danas mi je doneo drug 4x1gb 1066 kingston hyperx. Sa njima radi veoma brzo i stabilno. Testirali smo ove moje 2x2gb i jedna od njih ima neku gresku i desava se da hoce da Crash-uje npr. u igrici i da izbaci.
 
Nazad
Vrh Dno