Šta je novo?

MSI 7850 1gb FPS DROP i LOW GPU USAGE PROBLEM

ZoranS

Poštovan
Učlanjen(a)
23.07.2015
Poruke
24
Poena
54
Imam MSI 7850 1gb OC, radi perfektno ali imam probleme u igrama nagli pad FPS-a, npr.. world of warships tera 50-60 FPS i onda nagli pad, i koristi samo 35 do 60 posto grafike kao i u ostalim igrama, npr cs 1.6 uopste ne koristi GPU usage 0 i FPS Dropa sa 100 na 30- 40.. Kako da povecam GPU usage na 100, i da resim te padove fps-a ??? (probao sam milion drajvera i sve moguce pa reko da pitam mozda neko ovde zna u cemu je problem)...

CPU XEON E5430 OC 3.2 GHZ
MEM 3X 2GB DDR2 800
Napajanje Cooler master ELITE 500W
 
Šta se drugo dešava kad padne fps, koliko je opterećenje CPU, kolike su temperature CPU i GPU, da li možda krene da besomučno vrti HDD? Pogledaj sve to.
 
Koliko vrama trosi da ne prelazi 1gb na tim mestima pa imas fps drop?
 
To sam bas pratio, dosta je tesko opteretiti ovaj CPU na 100%, ma da u world of warships prvo jezgro nagura na 100 procenata ponekada (na High) dok ova ostala 3 od 30-60max (izgleda igra nije bas optimizovana).. U cs 1.6 to da ne pricamo :) 20-30 posto i dropa fps... CPU max 60-65 .. GPU 58-68 max.. na HDD nisam ni obracao paznju..
 
I to isto veoma malo od 450- 700 MaX , zavisi od igre ali ne koristi nikada 1024mB
 
LOG1.JPG

Evo jedan Log dok sam igrao DOTu2 i konacno plavi ekran sve zuji i CRASH, resetujem komp podigne se sistem i ne radi mrezna. Iskljucim racunar ukljucim ponovo (da ploca izgubi struju), povrati se mrezna i eto me na netu ponovo, s tim da sam bios vratio na def vrednosti i u trenutnku kacenja slike i pisanja ove poruke opet samo plavo (ne windows plavi cuveni ekran nego bas plavo i zuji zvuk na sluskama), i sve se zakucalo opet sam restartovao racunar i sada kao radi...
 
LOg2.JPG

Evo jedna sa HW monitora ... po meni tu nista ne valja :) pogotovo gore na onoj prvoj slici :)
 
Testiraj i RAM. Grafičku kartu pusti u Furmark, i vidi da li je stabilna i da li krene throttling.
 
222.JPG
Evo iz furmarka onaj obican test, i kako krene prve sekunde tako i radi sve vreme pustio sam je dobrih sat vremena .. tako i zadnje nema trottling-a.. Samo da uradim test memorije to malo duze traje :) :) (ali sve u svemu to zujanje i zakucavanje je po mom misljenju od mrezne kartice jer nju koristim ne onu na ploci pa se ona zakucava ili na ploci pcI slot.. posto sam malo procackao i vise mi se to ne desava) , Najveci problem mi je low gpu USAGE u igrama .. na grafickim testovima koristi 99posto... u igrama nece da je potera ...
 
Izgleda je hard disk(nesto ne valja), kreirao sam ram disk instalirao cs 1.6 FPS se pomerio nije sa 100 (a na hardu dropa fps konstantno). Treba mi SSD jedno 256gb i na njega da stavim igre, posto rama nema toliko da se pravi u ram disku, al ko ima para preporucujem ram disk nisam video nista brze :) !
 
Kada sam napisao nema trottling-a nema na GPU, a na CPU je katastrofalno nzm jel to do CPU da stavim drugi imam par komada... ili tako treba > ? ? evo slike msm da to nije ok. a na vecim cpu uSAge isto hard.JPG
 
Ne može se videti nikakav throttling na toj slici. Throttling je kad ti spušta takt, zbog temp ili drugih razloga.
 
za početak , na koliko ti radi memorija (efektivno) ?

koliki je napon za cpu ? (daj skrinove iz cpuz za memoriju i procesor)

da li si isključio c1e i eist ?

daj skrin iz hw monitora http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html , sa naponima za napajanje, pod opterećenjem.

na kojoj rezoluciji igraš? (ako je 1080p, 1gb vrama može da bude malo, pogotovo ako upališ AA, koji na toj kartici u principu ne bi trebalo nikad da pališ)
 
Memorija radi na 800 mhz 5:6, kada ga OC onda 1:1.. Okacio sam sa HW gore ima screenshot... Iskljucio sam C1 i eist, intel speed step , u biosu. igram na 1080p ali ne koristi niti vram niti gpu koliko bi trebalo (aa gasim) a ovaj procesor ja mislim da bi trebao da gura 2 ove kartice . Evo screenshot kada ga opteretim na 100 procenata. forum.JPG
 
Nazad
Vrh Dno