Šta je novo?

..zamenio celije na bateriji, pokazuje 100% na adapteru, a sama ne radi!

ArmaSoldier

Cenjen
Učlanjen(a)
18.03.2014
Poruke
155
Poena
170
Pozdrav! Kao sto sam u naslovu i napisao, zamenio sam litijumske ceilije na jedoj bateriji od HP laptopa, model G62. Namontirana na laptopu ga ne pali, to jest ne daje nikakve znakove zivota, a na multimetru mi sve celije (model 18650 inace...) pokazuju napon negde oko 4,2 V, vise manje.. kada povezem jos i adapter, upali laptop i ikona baterije stoji puna gde pise 100% charged! kada opet tako iscupam kabal adaptera iz laptopa, on se ugasi... skinuo sam i neke programe za kontrolu baterije, i oni cini mi se pokazuju ok stanje. Evo screenshot-ova:





Da li treba jos nesto da se odradi sto sam zaboravio?

Ko se seti bilo kakve ideje neka pise, hvala...
 
Verovatno treba da resetujes eeprom. Guglaj model baterija i 'reset eeprom'. Mozda ti se posreci da ne treba dodatni alat...
 
hm nisam probao ali da li mozes da iskljucis opciju da se gasi na praznoj bateriji ? pa ono ... na slepo dok gura gura :) ne znam ... probaj da li to uopste moze ...
 
hm nisam probao ali da li mozes da iskljucis opciju da se gasi na praznoj bateriji ? pa ono ... na slepo dok gura gura :) ne znam ... probaj da li to uopste moze ...

Koje si baterije koristio? 18650 su pune lažnjaka. Često su zapakovane baterije mnogo manjeg kapaciteta, nekad i voltaže. Problem dolazi naravno od kineskih falsifikata. Pouzdane ćelije prave Panasonic i LG, ostali uglavnom brendiraju njihove ćelije i/ili dodaju zaštitna kola(Moguć izvor konflikta).
Svaka 18650 baterija na kojoj piše da je kapacitet veći od 3600 mAh je definitivno lažnjak. Izbegavaj baterije koje imaju "Ultra" ili "Fire" u nazivu, osim "Surefire" (ne prave 18650) i eventualno "Thorfire" baterija.
 
Nisam kupovao nove baterije, vec koriscene, od drugog laptopa. Da, u pitanju je 18650 Samsung... Licno sam ih punio adekvatnim punjacem, jednu po jednu, napon im je stabilan, ali ne znam kapacitet... znam da mi treba onaj IMAX B6 balans punjac, ali nemam jos za to... Ali opet, i da nisu nesto posebno, pa valjda bi barem trebale da upale laptop i da drze koliko toliko, ovo nista! i proverio sam napon kada sam je ponovo izvadio napolje, napon stabilan...
 
Verovatno treba da resetujes eeprom. Guglaj model baterija i 'reset eeprom'. Mozda ti se posreci da ne treba dodatni alat...

ono sto sam nasao vezano za je da mi treba poseban "alat" za to resetovanje, i da nije bas jednostavan posao, plus softver

http://obrazki.elektroda.pl/7970483000_1381847921.jpg

nisam mislio da je toliko komplikovano, ako je do toga...

to je neki EV2300 adapter koji jedva da ima da se nadje a kosta 120 dolara, zajedno u kombinaciji sa tim Battery EEPROM Works softverom radi
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno