Šta je novo?

Xiaomi Redmi Pro (aka Redmi Note 4)

Meni se sviđa fon i mislim da su ok specifikacije za te pare. Pošto sam sledećeg meseca planirao da kupim Redmi Note 3 Pro sačekaću baš da vidim utiske za ovaj model i da li i za koliko para može ovde da se nabavi.
 
Upravo analiziram kupovinu preko Ali-a.
Ne postoji slanje direktno za Srbiju.
Moja šveca živi u Holandiji, čim izgustiram RN3 Pro,(koji mi sutra stize) ako mi se baš ,baš svidi, mislim da će sledeća kupovina ,a ujedno i prelazak sa MM na N biti RN4.
Za sada ne znam koliko može da bude jeftinije u odnosu na domaće prodavnice, preprodavce sa kp-a i sl., ali ako bude optimalnije ,onda kupovina preko Ali-a sigurno.
 
Kako ne šalju, ovo je pretprodaja, ne šalju još nigde, slaće svi, taman da preboli dečje bolesti, padne cena, dobije neki CM Rom, ne treba žuriti.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kako ne salju imas i kolegu @ilion koji ima direktan kontakt sa top one i saradjuje sa njima i nama zavrsava popuste...
 
Pričali smo preko pp aphex i ja (za drugi telefon, ne redmi pro).
Kolega je hteo dhl-om u Srbiju da naruči što se nikako ne preporučuje.
Takodje, kod SG post mu ne mogu reći koliko će platiti carinu. To ne zavisi od Top One.

Kada se DHL-om naruči u neku od zemalja evropske unije, Top One garantuje da neće biti nikakvih dodatnih troškova osim onih koji se plate na sajtu (ako adresa nije u nekom udaljenom seoskom području, kada dhl naplaćuje dodatno za dostavu).
 
Poslednja izmena:
OK, nego naglasava u dva posta da ne salju u Srbiju, nisam vidovit da znam da pise o DHL i izbegavanju carine, ima ljudi koji citaju a ne pisu na forumu i naravno nista im nece biti jasno [emoji6]
 
Nisam mislio da je nemoguce slanje za Srbiju, vec sam pitao nešto drugo, ali se nisam lepo izrazio.
Izvinjavam se.
A tačno je što se tiče carine :D
Što se tiče RN3 Pro, TopOne ga nema u ponudi, nisam gledao za onu drugu prodavnicu koju zastupa Ilion.:wave:
U vakom slučaju, stigao mi fon, a sve to sam pitao zbog nabavke sledećeg modela RN4.
 
Ima top one rn3 pro naravno.

Prodaju ih u trocifrenom broju dnevno. [emoji1]
 
Ovi stvarno ne znaju kud biju


Leaked Xiaomi Redmi Pro Mini details emerge


Not even a week has passed since Xiaomi launched its new Redmi Pro smartphone in China. Now a new leak suggests that a smaller Redmi Pro Mini could be on the way, but with some slightly different specifications compared to its bigger brother. These details, which we’ll treat with some scepticism for now, come courtesy of Chinese leaker Kjuma, who posted the specs and a sketch of the phone to Weibo.

According to the report, the Redmi Pro Mini will be a 5.2-inch rather than 5.5-inch handset, but it will retain the same 1080p OLED display as Xiaomi’s latest. The processor inside the Mini variant is said to be an octa-core Qualcomm Snapdragon 652 rather than the deca-core MediaTek Helio X25. Although the selection of 3GB and 4GB RAM options with 32GB or 128GB of internal storage looks set to remain the same.


A much more pronounced change on the leaked specsheet is the absence of the dual rear camera configuration. Unfortunately, the leak doesn’t mention anything regarding camera resolution or other specifications. Instead it does tell us that the handset will come with a 4,000mAh battery, a fingerprint scanner located in the home button, 9V/2A fast charging, and the same 2.5D curved glass design.

Prices for the Redmi Pro Mini are expected to start at CNY 1,499 (Rs. 15,050 / $225), reaching up to CNY 1,899 (Rs. 19,070 / $285) for the largest storage option. If this handset turns out to be the real deal, we will likely hear a little more about it soon. Stay tuned.


83P8ha2.jpg
 
Lepo ja pišem u svakoj temi da su pukli.. mada ovaj telefon ,ako se ikada i desi, se pravi za Indus tržište pošto tamo ne može veća verzija zbog mtk

Sent from my Redmi Note 3
 
Poslednja izmena:
Ne razumem naziv pro mini, sta je to uopste?? Ko smislja te gluposti
 
Pa mini je zato što je manji za 0,3" od PRO bez mini :p
 
Naziv je jbno retardiran, pro mini expert 3 giga set
 
Ma da znaju oni to, npr. Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime
 
Ne zovu ga oni tako.. mislim da se u Kini zove Redmi note 3(sd650).

Ali zato imaju Redmi 3,redmi 3s,redmi 3x,mi max ,mi note ,mi note pro,mi4,mi4c,mi5 itd itd

Sent from my Redmi Note 3
 
Poslednja izmena:
Zavisi ko je u smeni ....pa ga nazove kako hoce [emoji1]
 
Nasi "dobavljaci" jos ne znaju da ima novi model xiaomi...zvao sam pre neki dan...kazu nemaju pojma da nesto treba da izadje.

Sent from my Redmi Note 3 PRO
 
Sve je to lepo ali čeka se ozbiljan test da se vidi na kom je nivou taj kineski oled . Verujem da je max na nivou Galaxy s3 a to znači da je ovaj mob u najavi kanta :)

Sent from my Redmi Note 3
 
Ma to nije istina ;)

Sent from my RN3 Pro
 
Mislim da cu ga posedovati samo tako :)
 
Kako lepo izgleda ovaj crni model... Ufff ;)

https://youtu.be/HlyyMSqFmMc

Sent from my RN3 Pro

Da, black verzija super izgleda, sto je uglavnom slucaj sa svim telefonima (bele ne podnosim ;)).
Inace, ako bih se odlucio za kupovinu ovog fona, mislim da bih ipak pre uzeo najavljeni Pro Mini. Bice za nijansu kompaktniji (5.2" OLED) sto mi je plus, imace SD652 SoC (jos 1+) i jednu rear kameru. Mislim da su dve kamere vise gimmick (barem kod ovog modela), nego sto su stvarno korisne, tako da odsustvo druge kamere kod "Mini" modela ne smatram minusom. Naravno, i cena ce mu biti manja, nego kod Pro Big :) modela, sto nekom moze da bude jos jedan plus. ;)

Sve je to lepo ali čeka se ozbiljan test da se vidi na kom je nivou taj kineski oled . Verujem da je max na nivou Galaxy s3 a to znači da je ovaj mob u najavi kanta :)

Sent from my Redmi Note 3

Svakako ce biti bolji od ekrana na RN3(Pro). ;)
 
Ne bih se kladio.. očito da ne znaš šta znači loš oled displej :)

Sent from my Redmi Note 3
 
Ne bih se kladio.. očito da ne znaš šta znači loš oled displej :)

Sent from my Redmi Note 3



Videcemo, mada izgleda da ni ti nisi bas neki poznavalac (kvaliteta) ekrana, cim taj cheap IPS displej u RN3 smatras dobrim. ;) A i zasto si toliko ubedjen da ce ovaj OLED biti los? U svakom slucaju, ako i bude los, necu se mnogo razocarati, jer i ovako nisam bas previse "zapaljen" za kupovinu ovih telefona, vise merkam neki od Nexus modela.
 
Poslednja izmena:
Dobar si :)
Nagledao sam se ekrana i ekrana i ovaj kineski boe na rn3 je odličan .
Fora je što je ovo prvi kineski oled na tržištu a sve što je prvo a radi se o takvoj sofisticiranoj tehnologiji je u 99% slučajeva ****** ..
Mada vidim da ti ni ne znaš šta znači loš oled i šta sve može da mu se desi ,tako da samo naručuj

Sent from my Redmi Note 3
 
Dobar si :)

Nagledao sam se ekrana i ekrana i ovaj kineski boe na rn3 je odličan .

Fora je što je ovo prvi kineski oled na tržištu a sve što je prvo a radi se o takvoj sofisticiranoj tehnologiji je u 99% slučajeva ****** ..

Mada vidim da ti ni ne znaš šta znači loš oled i šta sve može da mu se desi ,tako da samo naručuj



Sent from my Redmi Note 3



Hehe, odlican... Moze da se kaze da je OK za tu (cenovnu) klasu kojoj RN3(Pro) pripada i nista vise.


Ti si ubedjen da ce ovaj kineski cheap (BOE) OLED biti los samo na osnovu tvog ubedjenja, da to sto je ovo prvi takav displej koji ce praviti Kinezi, mora da znaci da ce biti (tezak) fail. LOL, zaninljivo razmisljanje. :D Kao sto rekoh, videcemo da li si u pravu, strpi se malo. :)


Ocigledno ne citas pazljivo, vec samo zuris da nesto napises. U prethodnom post-u sam naveo, da nisam previse "zapaljen" za kupovinu ovih telefona (Pro (Mini)), kupicu neki od Nexus modela. Ne planiram da narucujem ove modele, ali ne zbog toga sto ih smatram losim.

@sinda Nemas ti pojma, vidis da @fkloznica kaze da ce biti los. Tako mora da bude, jer se on nagledao ekrana i ekrana, sto ga automatski cini ekspertom za ekrane. :D
 
Poslednja izmena:
Dobro na snimku deluje ok.. a to što će da popije burn in za 1m i to što je bela na nekim delovima roze a negde bela to ništa ,a siva koja potencijalno ima tufne kao na lg g flex, potrošnja energije / baterije dok je upaljen.. ?
evo ga stručnjak iznad da objasni kako Kinez za 1god izbacuje ekran kao Samsung koji razvija tu tehnologiju skoro 10,15god.

Šteta što svako ima pristup netu .

P.s. da li si ti uopšte video boe ekran na rn3 ? Bolji je i od onog na mi4 ( koji je šatro flagship ) i onog na nexus5.

Sent from my Redmi Note 3
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno