Šta je novo?

TorX vijci

pera451

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2008
Poruke
188
Poena
319
Potrebni su mi TorX vijci za montiranje HDD-a.

Navoj je standardan za montiranje HDD-ova, M3, ali je glava cilindricna i koristi se TorX odvijac.

Taj vijak pricvrscuje HDD za caddy, ali takodje sluzi i kao klizac koji se krece kroz vodjicu u kucistu HP racunara (DC7900 Ultra Slim Desktop).

Kao ovde:

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=c01565621

Ima li tako nesto ovde da se kupi?

Hvala!
 
Kod kineza?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Nemam odgovor na tvoje pitanje, ali mogu da ti napomenem da se za hard diskove ne koristi metrički M3 vijak, već imperijalni 6-32.

M3 se uglavnom koristi za optičke uređaje.
 
@Peco,

ja sam kod HDD vidjao i upotrebu 6-32 i M3 vijaka.

Sledeca recenica pojasnjava situaciju:

https://en.wikipedia.org/wiki/Computer_case_screws

The M3×0.50 screws typically accept a #1-size Phillips screwdriver tip. M3 screws are used for securing optical disc drives, 2.5-inch hard disk drives (HDDs), solid-state drives (SSDs), and floppy drives.[3]

HDD o kome ja govorim je 2.5" - u DC7900 USD ne mogu da stanu 3.5" diskovi, tako da ipak govorimo o vijku sa navojem finijim od 6-32.

@Nesic1,

gde kod Kineza? Ja sam video da prodaju TorX odvijace, ali vijke nisam do sada. Ideja nije losa, ali gde?

Hvala obojici!
 
Moja greska, nekako sam pod hard disk podrazumevao 3.5" uredjaj...
 
aaaa ja s ezahebo, procitao sam da ti treba odvijaci :p, jedino neka gvozdjara pa tu da nadjes?
 
Mislim da Chieftec koristi iste srafove u svojoj LBX seriji, pa vidi tako da nadjes.

Nisu identicni ali imaju tu zadebljanu glavu, kapiram da pasuju
 
Po par tih rezervnih vijaka na HP kućištima uvijek stoji ispod plastike sa prednje strane uvrnuto u lim.Provjeri.
 
pa reko sam coveku da imam vijke, o cemu se radi da se moja poruka ne procita ili ignorise,ako mu treba neka zove spakovacu mu u kesicu i poslati,ne kosta ga nista
 
ma i ja imam pamtnija posla nego da pomazem drugima, odoh lepo sa ovog foruma , baj
 
reci "imam ja vijke" i reci .... "imam ja par komada extra mogu da ti posaljem ili da se nadjemo" su dve slicne ali dosta razlicite izjave ;)

ne budi na kraj srca i nestrpljiv covek je moda off sa foruma ceo dan ...
 
Tako je, nisam stigao da odgovorim na vreme.

@tamindus,

znam da HP stavlja rezervne vijke ispred plasticnog dela na nekim modelima. Imam jedan HP server i na njemu je, ako se dobro secam, bilo po 4 vijka za svaki disk koji je mogao da se ubaci - taj Proliant server nije imao klasicne caddy-je, nego su vijci igrali ulogu klizaca.

Ali ovo je malo, malo kuciste i nema takav prednji deo :(.

Ako neko ima, a voljan je da proda - tu sam. Ne ocekujem poklon, bitno je samo da se problem resi. Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno