Šta je novo?

Ethereum Classic (ETC)

Normalno da je ista ekipa :) Samo sto je sad situacija drugacija, sa ETH niko nije znao sta da ocekuje, sad svi ocekuju da ce sa ETC biti ista prica, ja je ne vidim bez novog forka, bar sto se tice cijene. Kredibilitet citave price je nepovratno izgubljen, ja niti planiram da kopam ni jedan ni drugi niti zelim da imam ista vise sa njima u buducnosti, samo zelim da se iscupam iz ovoga i da budem na nuli.
 
Normalno da je ista ekipa :) Samo sto je sad situacija drugacija, sa ETH niko nije znao sta da ocekuje, sad svi ocekuju da ce sa ETC biti ista prica, ja je ne vidim bez novog forka, bar sto se tice cijene. Kredibilitet citave price je nepovratno izgubljen, ja niti planiram da kopam ni jedan ni drugi niti zelim da imam ista vise sa njima u buducnosti, samo zelim da se iscupam iz ovoga i da budem na nuli.

Na koliko si usao u ETC?
Ili mislis da se iscupas sto si kupio minere?
 
ne možeš spojiti dva već razvojena blockchaina jer to prosto fizički nije moguće bez da ceo blockchain posle hf upropastiš, tako da ne znam na koji hf tačno misliš tj. šta misliš da bi trebalo uraditi?
 
Napravis novi fork i unistis ova dva stim da swapujes coine sa oba chaina na novi u odnosu 1/2...dakle s jednog 1/4 i drugog 1/4
 
Pa ne bas...ovo je teoretski...ne vidim gde ti vidis problem :)
 
Sa 1.5 btc-a u plusu, spao na 0.5...opasno se zajebao, ali to je to..necu ga vise dirati, ima drugih altova koji se crvene a dobra su kupovina dok traje ovaj hajp :)
 
Pa ajde na primer kako misliš da uništiš ova dva kad je šacica ljudi uspela da održi etc u životu? Mislim kako će da izgleda to saopštenje kojim ćeš da postigneš 100% koncenzus da ljudi odustanu od postojećih chaina i pri tom od oba jer 100% koncenzus je potreban kod hard forka? Dalje, kako misliš da se realizuje to swapovanje? Taj novi chain, koje on transakcije ima na početnom stanju, tj. kako bira transakcije iz ova dva chaina koje su validne a kako markira one koje nisu?

Ne bih da budem neuljudan ali osim što je ta želja nerealna nije ni sprovodiva.
 
@MrClean Pa recimo da bi bio na nuli na 320K sat ali me vise brine sto sam ubacio gomilu BTC-a da branim ulozeno.

Nego ovo oko forka je vrlo jednostavna prica i ne bi me cudilo da se to i desi.

@coa32 pa to ja i pricam, sve ce se vratiti gore nakon ovoga svega, a ljudi sve dampuju da bi usli u ETC. Bolje sad uci u nesto drugo, problem je sto je vecina sad u problemu jer je zaglavila u ETC.
 
Ahaha zar treba koncenzus, das svima cenu pre toga i uradis kako hoces. Dakle etc ode gore na 1m i resen problem vecini. Hleba i igara je ovde nema nista trece. Onda lepo objavis da radis spajanje u jedan...ti i ja zaradili lovu i predjemo na "zajednicki" chain u kojem opet imas pola coina u odnosu na sada duplu stavku. Nije ni vazno kako,oni znaju kako bolje od tebe i mene.

Nema sta da se biraju transakcije kada odradis novi chain i odradis swap do odredjenog bloka za jedan i drugi chain. Dobijas public key za svoj swap i kada pokrenu novi chain povuces coine ili sve odradi poloniex automatski za nas :D
 
Poslednja izmena:
Kao što smo videli, mora da postoji 100% konzenzus za hf svih nodova da bi jedan chain skroz odumreo. Ili to ili da ga smoždiš posle hf ali za to moraš da imaš jaču mrežu i mogućnost da je upotrebiš u 'borbi' a ne kopanju. To da li može sa lovom sve da se reši ne znam... Pa majku mu i u svakoj zgradi ima neki matorac koji pravi probleme i koga ne možeš potkupiti. Druga stvar nemaju svi istu potkupnu cenu i tu si već u problemu.

Tvrdim da je u ovom trenutku nemoguće napraviti scenario kakav predlažete. U ovom trenkutku su mogući samo međusobni napadi na mrežu a treći chain ne vidim kao rešenje.

Da ne pričam da bi neko trebao i da isprogramira to što predlažete...
 
Poslednja izmena:
Ok ovako:

Ako najavis swap i ponudis startnu dobru cenu, naravno da ce se nodovi, koncenzus i ostalo desiti samo od sebe, jer kao sto vidis i ovde se to desilo bez obzira sto je btce ostao bez etha, sto je vitalik besplatno uduplao svoje carstvo, sto je poloniex zaradio vise od 90% trgovaca itd. Dakle daj pamp i sve moze...preselicemo se obojica na novi coin i kopacemo ga na najvecem gasu ako cemo zaraditi super kes!
 
Nema ovo pametnog resenja, pogotovo sto znamo da je ETH nastupio veoma bezobrazno promovisuci se kao BTC 3.0, jednostavno bitcoinevci su ga zamrzeli (barem jedan deo stare skole), sacekali da tim iza istog napravi veliku gresku (hard fork) i odlucili da udare, tako se i oni koji su prvobitno bili za ETH usled pohlepe dovode do ovog sta imamo sad
 
Ok ovako:

Ako najavis swap i ponudis startnu dobru cenu, naravno da ce se nodovi, koncenzus i ostalo desiti samo od sebe, jer kao sto vidis i ovde se to desilo bez obzira sto je btce ostao bez etha, sto je vitalik besplatno uduplao svoje carstvo, sto je poloniex zaradio vise od 90% trgovaca itd. Dakle daj pamp i sve moze...preselicemo se obojica na novi coin i kopacemo ga na najvecem gasu ako cemo zaraditi super kes!

Ne stvarno, sve to zvuči lepo. Kaže se da pare vrte gde burgija neće i to je dovoljno. Tehnička realizacija nije uopšte bitna.
 
Ma nema tu potrebe za bilo kakvim dogovorom, upumpaju pare i ljudi odmah zaborave na sve i ulete, mi smo svi ko ovce.
 
Jesu ali ih je Wi Tu Lo u nekom trenutku nagovorio da izadju iz price. Tada sam i ja shvatio da je vreme da se napusta brod.
 
stvarno? :D odatle smo i uzimali imena, fyi :D
tj kad sam ja lupio ho lee fuk, ostali su dodali iz klipa :D
 
Ma nemoj? Ti stvarno mislis da sam bzvz spominjao ostale? :d

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno