Šta je novo?

Nvidia GTX 1050 - pitanje

jonesba

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
485
Poena
320
Pozdrav ljudi , nadam se da ne zagolicavam mastu da je vec u najavi nego otvaram temu sa ciljem da bi saznao od Vas koji vise pratite ima li nekih predvidjanja kakva ce biti.

Posto bi se u narednim mesecima ponovio grafom ali iskljucivo varijantom koja ne zahteva dodatno napajanje ( estetike radi ) zanima me da li se makar zna da li ce 1050 biti npr naslednik GTX 950 ali da ce smanjiti potrosnju i da nece biti potreban 6pin-ac.

Sto se tice performansi meni ne treba nista jace od 750ti ali iskreno da dajem na nju 130e ne zelim ;-)
 
GTX 950 je tražila dodatno napajanje, a tek kasnije su se pojavile kartice s ograničenim TDP-om. Sličnu stvar očekujem i sa 1050 koja će najvjerovatnije imati TDP od 90W, ali još nema zvaničnih informacija o njoj tako da ćeš se načekati za novu grafičku.
 
Kako se stvari odvijaju i ja to cekam...valjda ce biti nesto jaca 960?
Ne zelim da ulazem u njihovu nesposobnost...
 
Sto se tice performansi meni ne treba nista jace od 750ti ali iskreno da dajem na nju 130e ne zelim ;-)
Baš sam nedavno gledao neke rezultate u unigine valley, i Asus Nvidia GTX 750 Ti OC ima isti rez kao moja matora 6870 koju sam kupio pre 4-5 god za isto 130e.
 
Kako se stvari odvijaju i ja to cekam...valjda ce biti nesto jaca 960?
Ne zelim da ulazem u njihovu nesposobnost...

Naravno da ce biti jaca. Samo sto ce izgleda izaci tek krajem godine.



Baš sam nedavno gledao neke rezultate u unigine valley, i Asus Nvidia GTX 750 Ti OC ima isti rez kao moja matora 6870 koju sam kupio pre 4-5 god za isto 130e.

Samo sto je u danasnjim igrama primetno bolja nego tvoja matora 6870. :D
 
Pa najvise ti je hendikepirana zbog 1GB vrama, inace bi overclockovana itekako mogla da posluzi.

Nemam poredjenja, a i tesko ces pronaci jer je vise niko ne testira u novijim igrama. Eventualno da nadjes testove gde se nalaze 7770, 7790 i GTX750Ti.

A i drajvere su prestali da izbacuju za starije generacije od 7xxx, valjda jos pre godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam najave i za RX460 kažu ispod 75W tako da će ona ispuniti taj kriterijum :)

Ali izgleda 1050 će morati da se čeka. Generalno nigde se ne žurim.

Iskreno bih voleo neku verziju da limitiraju TDP, zbog nas koji pravimo mini ITX konfe ;) Još jedan kabl ne bih podneo nikako :D

Možda varijante izađu kao što su za 750 seriju pa bude GTX 1050 i GTX 1050Ti :)
 
I ja više volim NVIDIA kartice i zainteresovan sam za 1050. Međutim, pošto mi se ne čeka, uzeću RX 460 kad izađe, pošto će vrlo uskoro. Moram ovo leto DOOM da odigram, to sam zacrtao, samo što jedva i za GPU skupljam, a kamoli za igru :D
 
Ako je sudeci po specifikaciji, RX 460 ce da bude tezak krs od kartice. imace samo 896 stream procesora, sto je skoro 2,5 puta manje od RX 470. Mislim da sa takvom specifikacijom nece biti puno brza od matore R9 270x
 
Izvini , sta je to sigurno kod nvidije ? To sto posle izlaska nove generacije prestane preformance support za predhodnu generaciju ili to sto nabijaju cene ? Dajte ljudi nemojte da se zajebavamo . Uzimas ono sto je u tom momentu best pref/price .
 
Nazad
Vrh Dno