Šta je novo?

BSOD: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME, šta sada?

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Zdravo svima, pojavio mi se (niotkuda?) BSOD koji nikako ne mogu da zaobiđem pri podizanju WinXP (krene da podiže, učita deo drajvera i onda -- BSOD):


KMVV2Qy.jpg



Šta je prvo što bi trebalo da uradim? Reinstalacija istog XP preko postojećeg? Da probam Repair pri instalaciji? Ili čista instalacija (najviše vremena, gomila programa)? Naravno, ako problem nije hardverski. Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Hvala! Kako to mogu najjednostavnije da izvedem sada kada ne mogu da podignem sistem na ovom računaru? Ne mogu da dođem do komandnog prompta da bih zadao CHKDSK. Za sve drugo navedno, morao bih da imam podignut Windows (sem za MEMTEST ako se ne varam, to sa USB-a ide), a podizanje WinXP nikako, ni sa jednom opcijom (pa ni Safe Mode) nije moguće.

Ako BSOD prijavljuje "UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME" to se onda jedino odnosi na HDD, zar ne? Ali, kao uključim da mi ispisuje drajvere koje učitava, on kreće da učitava i posle 30-ak sekundi pukne, dakle nije da ne može da nađe C: particiju uopšte. To me malo buni. Mogu li nešto da uradim sa nekom Linux Live instalacijom, koja bi pogledala da li je boot record ok?

Još jednom veliko hvala! :) Pošto nisam vičan, cenio bih jednostavno uputstvo.
 
Polako, prvo probaj da podignes u safe modu, znaci start i pritiskaj F8...
 
Hvala, probacu to!
Safe mode daje istu gresku, odmah sam probao.
 
Ako imas vise memorija, probaj sa jednom pa sa drugima.
 
Popravio! :D
Uz MiniXP uz HirensCD, ali nije radilo tako, već sam morao uz drugi softver za pravljene butabilnog USB diska da koristim (Rufus).

Tu sam samo uradio chkdsk /f i našao je bed sektore na butabilnoj particiji, puno ispisanih redova, završio i sada je ok, Windows stari se normalno diže. Da li je ovaj HDD na umoru?

Hard Disk Sentinel kaže: Health 98%

There is 1 bad sector on the disk surface. The contents of this sector were moved to the spare area.
There is 1 weak sector found on the disk surface. It may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

No actions needed.

To se isto vidi u SMART tabeli. Mogu da stavim skrinove ako je potrebno.

Još jednom, hvala svima! :)
 
Da li je ovaj HDD na umoru? Nije samo ti se zadesio bad sektor na pogrešnom mestu. Oće to.
 
Star je. Iz 2006 ili 2008. a po ceo dan se koristi. Jos jedan sektor je problenatican,ali jos nije bad.
 
Nazad
Vrh Dno