Šta je novo?

Moze li i molex i sata power...

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Moze li kod starijih hardova kod kojih posoje i molex i sata power conector da oba budu ukljucena u isto vreme.
Mozda glupo pitanje, ali me kopka u vezi nekih starijih hardova kod kojih kontakti i nisu bas kao kod novih, pabi ovo smanjilo mogucnost gubitka kontakta sa izvorom napajanja u toku rada, narocito sto neki rade non stop.
 
Nikako ne spajaj u isto vreme i molex i sata napojne kablove. Na tim diskovima koliko se sećam postoji i napomena da se to ne radi.
 
Iskreno se ne secam da sam to video, ali ako ti jesi verujem ti.
 
Radi on i sa oba ali ne vidim svrhu? A i nije preporucljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Кад год сам имао оба, користио сам стари јер је сигуран а нови уме скоро и сам од себе да се разлабави. Нарочито ако нешто друго померам унутра и само додирнем кабл/конектор. Нови каблови су ужасно решење, односи се и на напајање и на оне друге.
 
Кад год сам имао оба, користио сам стари јер је сигуран а нови уме скоро и сам од себе да се разлабави. Нарочито ако нешто друго померам унутра и само додирнем кабл/конектор. Нови каблови су ужасно решење, односи се и на напајање и на оне друге.

Slazem se potpuno, kod sata power konektora imas razlicitih, ako su kvalitetniji onda su nekako i elasticniji i teze se ukrute i pucaju, ovi obicni su od neke plastike koja vremenom ocvrsne i deformise se od toplote. Kod sata kablova biram one sa metalnom zabicom.
Elem nekad sam radio odrzavanje nekih terminal masina koje rade 24/7 a izlozeni su cesto i suncu pa se pregreju. Cim mi se ukaze prilika menjao sam sata hardove sa starijim pata sa molex powerom, prekidi u radu su bili mnogo redji.
 
Evo našao sam stari HD sa molex i sata power konektorima pa sam ga fotografisao. Hard još uvek u dobrom stanju posle nekih 8 godina rada, sada je u bratovom kompjuteru (kod mene zbog nekog kvara).

hard.jpg

Vidi se i upozorenje. Ja ga nisam kačio na oba konektora u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno