Šta je novo?

Telekom ADSL 50 Mb/s

Sh@rance

Cenjen
Učlanjen(a)
26.01.2009
Poruke
417
Poena
169
Društvo imam jedno pitanje. Juče sam zamenio kompletnu opremu u telekomu uzeo sam VDSL i nove STB uređaje. Paket za net mi je 50 Mb/s pošto net koristim uglavnom sa laptopa i telefona ne mogu brzinu neta nikako da ostvarim preko WI-FI veću od 32 MB/s dok na kablu je puna brzina nepunih 50.
Stavio sam samo n standard. Kako bi mogao preko WI-FI da ostvarim pun protok?
 
Probaj da promenis kanal na kom radi, na tom mestu je guzva u etru. Ukoliko ne pomaze, morao bi da ganjas drugi ruter sa podrskom za AC 5GHz standard.
 
Dovoljan je i N standard na 5GHz, bolje ce raditi. Zagusenje je samo problem. Meni isti modem na dve lokacije - jedna radi punih 50Mbps skoro, ali etar je cist. Na drugoj, ne moze 30 da predje.
 
Meni je rečeno da ne može, loš modem. I meni ista situacija, na kablu šiba, a wifi 25-30 max.
 
Poslednja izmena:
Ako je HG630 ili HG655b oba mogu 50 da izvuku bez problema, ali ne u zagusenom etru. Imam oba (jedan je kod mene, drugi kod mojih), isprobavali smo.

Steta sto HG532e ne moze na VDSL, taj malisa razbija kako dobar wifi ima!
 
Meni su dali ZTE, ja zvao, upravo zbog wifi. Dolazio mi u stan čovek iz podrške i rekao mi je da ne može. "Loš" modem
 
Imoj je taj ZTE videću da probam sa nekim boljim ruterom
 
Evo da javim šta sam uradio. Kupio sam preko aliexpressa novi ruter xiaomi router 3. Ruter je u AC standardu i ima Dual Band opciju. Ruter je fenomenalan i sada je druga priča. Uključio dam mu dual band opciju samo zbog ženinog telefona koji ne podržava A standard Nokia L730, sve ostalo sam konektovao preko A standarda, Desk Top, Laptop, 3 telefona, tablet i čak i TV i on ima A standard, za desktop sam dokupio karticu u A standardu. Ima funkciju da svakom uređaju možeš da limitiraš brzinu, tako da sam ukućane ograničio na 20 mbs, a mene sam ostavio bez limita :) ubiše me deca gledajući crtaće na youtube i to na dva uređaja istovremeno. Sada je potpuno druga priča na adsl-u je ugašen Wi-Fi i sad sve ide preko novog rutera. Lepo izgleda i veoma lako se podešava preko aplikacije koja se skida na play prodavnici, sve kontrole mnogo lakše odradiš preko aplikacije ne mora da se ulazi u ruter preko broswera.
9c7c2b563b233d351c733ad7c08f9fb0.jpg
c6674ad31b2a7afc6383a63ed28fce2c.jpg
f5c1d86d7c7eeb6aa0d3afe9d19df506.jpg
 
Ruter je bombonica, pisao sam nesto ukratko o njemu u VDSL temu valjda ;)
Za ~30$, koliko kosta, super je.
 
Nazad
Vrh Dno