Šta je novo?

I 7 4790k klub 5+ghz

Vidim da nema nigde tema zasebna o haswel i7 4790k pa reko da otvorim aujedno ima ovakvih tema ma stranim forumima pa zasto ne bi o kod nas bila sa KLUB 5+Ghz

Ja sam juce uzeo jedan 4790k i izgleda dobar primerak,posto se grejao mnogo morao sam da mu udarim "hiruski zahvat" i evo sta je ispalo od toga :D

http://prntscr.com/bvpu0o

Greskom sam otvorio temu u procesore jer ovo treba u temi overklokovanje pa bih zamolio moderatore da prebace temu gde treba

Probacu sa nizim naponom u real benchu za prajm cemo videti,jos je toplo da bi ga przio al cu probati :D

Mator procesor, izasao je 6700k pre godinu dana :p Salim se.
 
Odlican primerak stvarno. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U pravu je on vecinom samo sada nisam u toku u cemu to ?
 
Evo i tog linxa da ne bude da ne moze :p

http://prntscr.com/bygj7y ,kada bude vreme za OC a ne sada usred leta onda ce biti bolje a i mozda ode na 5.1 sa linxom ko zna :D
 
Poslednja izmena:
malo gflopsa i samo sa 4 gb memorije :p

ja nisam smeo linx na 5ghz sa 4790K jer je plojka bila miniitx...al 4800 lagano...
 
Gflosi isti a 4Gb a 14+Gb sa HT ON sa HT OF je drugacija prica,evo o cemu pricam

http://prntscr.com/bz1jej HT ON

http://prntscr.com/bz1li9 HT OFF

Manje napona i manje temperature za istu frkvu no to vec znamo

Pa kafa obavezno jos da mu dam malo na 5.1 ima se i slaninica ispece :D

Moze on 5.1 bez problema da okrene linx ali kada za to dodju malo hladniji dani a ne ove letnje temperature :)

Inace ga trenutno drzim na 4.7Ghz sa 1.191v fullstable, temperature ne prelaze 50C,u linxu 62C
 
Poslednja izmena:
mogu da pogledam po hardu, ili onoj temi da sam bez ht-a imao oko 240glopsa na 4800, sa ht on 210-215.
 
^ Ti gflopsi zezaju,nekom bacaju vise nekom manje,zasto veze nemam,eno kolegi KOLOS-u je bacalo 237 na 4.6Ghz ako se ne varam..Znam da igra i memara dosta ulogu al kod mene je nategnuta tako da nije ta prica..
 
pa to je taj gflopsa kad ne trotluje nishta...ht off baca vishe uvek, koji god da je i7 u pitanju. 4690k i 4790k ht of klok za klok isti gflops.
 
Epa kod mene nece,ne samo kod mene vec sam video da nema 2 identicna rezultata,nekom vise nekom manje na istom kloku...mada ustavri mi i nebitno toliko vazno da on u testovima gde treba da roka on tu besprekorno radi :D

Mozda mu fale flopsi sto sam na integrusi,znaci veze nemam
 
Poslednja izmena:
Meni je 3770k bacao manje gflopsa na 5ghz @ 1.33v kada smo kod Demiosa vrteli linx, nego sto bi trebalo. A sve testove je prolazio na tih 1.33v. PrimeAVX, ma sve.

Na kraju bacim pogled na event viewer - pun WHEA errora ;). Dodam malo napona i okrenem 20 krugova linxa - gflopsi skroz ok. Koliko bi i trebali da budu. Tako da sam sa 1.33v zavrsio na 1.38v za tih 5ghz ;) . Iako kazem na 1.33 prolazi bas sve. Moze prajm 24h bez pucanja da se vrti na primer, na tih 1.33v.

Sve u svemu imas extra primerak 4790k. Svaka cast stvarno, retko se vidjaju takvi primerci. Na ebay-u bi sigurno dobre pare uzeo za njega.
 
Hm,cu probam i to mada ne patim za gflopsima

Inace vec sam dobijao ponude za njega,za sada nije na prodaju,kada nadjem bolji onda moze :D
 
Juce se pozabavih sa mojim 4790K, full stabilan 4.9GHz 1.35v, kilometrima daleko od tvog primerka. :) Probacu jos da oborim napon, ako bude hteo jos malo dole, tipa 1.32-1.33v, bilo bi super.
Jes' da razliku ne bih video nikad izmedju 4.9 i 5.0, ali hocu taj magican broj :d
 
Dobar je primerak to kolega jos si ti na vazduhu,rokni ga pod vodom i uradi mu full tretman ako nisi i ici ce lagano 5Ghz,ja se nadam sa nekih 1.420,mozda i manje

Ja cekam da zaladi da vidim da izbijem 5.2Ghz pod linxom ako mogne inace u igrama on roka to bez problema sa 1.430v,za prajm i linx ipak treba jos gore.
 
Dobio je i moj tretman, posle 2 dana :) Stavio sam CLP i u Real Bench stress testu posle 8h max temp je bila 66C sa Noctuom (1.35v) :)
Mogao bih da refresh-ujem pastu izmedju kulera i cpu-a pa da probam opet. Kad zazimi, otvaram prozor i cepam 5GHz :D
I da, zaboravih, moj trazi input voltage 1.92v za 4.9GHz i blago podizanje onih System Agent voltaza zbog 2400MHz RAM-a.
 
Nisam radio test na 4.9 mada i moj trazi input 1.9+ na 5+Ghz,na 5.1 mi je input 1.960v cini mi se...naravno kad zaladi bice bolje al bi sigurno mogo 5 sa vodenim za bilo koje doba godine vako samo zimi ...
 
Ne moze kod mene u kuciste da stane 280mm radijator, inace bih odavno bio na vodenom :)
Jel trpi Haswell 1.4v? Od 1.3 do 1.375v mislim da moze da se drzi za svaki dan.
 
Pa sad ko kako tera,ja ga drzom na 1.4v al na vodi za 5.1ghz ali ne trenutno jer nemam grafu,za nekog su to veliki naponi za nekog ne,ja se pocnem brinuti kad predjem 1.5v :D

Inace mi je trenuno na 1.240v sa 4.8ghz,cenim da bi za 4.9 trebalo 1.290v provericu bas kad imam vremena

Kad sam reko vodeno mislio sam na custom loop a rad izbacis napolje,meni je ceo sitem napolju jedino blok je unutra :D
 
Trpi 1.4v pogotvo extreme serija. Ona kao da je stvorena da radi na toj voltazi:).
 
Extreme serija? As in 5960X?
 
Ja mog nisam jos skalpirao (jer je u garanciji) i za sad je na 4.7ghz na 1.26v. Probacu kasnije da smanjujem napon, ili povecam brzinu...
 
I ovaj je bio,ebes garu :D inace dobar je i taj primerak
 
Za ovakve stvari je potrebno bolesno hladjenje. Ja sa ovim mojim gomancetom ne mogu nista iole ozbiljnije da postignem. 4.8GHz mogu za slikanje, ali kad pustim renderaj ode i preko 100 stepeni :d. Tako da sam sad na 4.4GHz sa 1.135V
 
Nazad
Vrh Dno