Šta je novo?

Molim za savet

box73

Poštovan
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruke
6
Poena
51
Asus ZenPad 8 - Z380C ili LENOVO Yoga Tab 3 8,molim za savet dvoumim se izmedju ova dva modela koja su u istom rangu sa cenom ali razlicitim karakteristikama,koji je bolji za surfovanje,gledanje filmova,igrice...
 
Asus ZenPad 8 - Z380C ili LENOVO Yoga Tab 3 8,molim za savet dvoumim se izmedju ova dva modela koja su u istom rangu sa cenom ali razlicitim karakteristikama,koji je bolji za surfovanje,gledanje filmova,igrice...
Ja bih išao na Yogu, pre svega zbog baterije, koja duplo duže traje. HW-wise su slični, možda je Asus za nijansu jači, ali sveukupno je po meni Lenovo bolji izbor. Od igrica ne očekuj mnogo, ipak je ovo dosta slab HW...

SM-A9000
 
Asus ima nešto jači procesor i 2GB rama (ta verzija koju si naveo, postoji i verzija sa jednim gigabajtom).
Lenovo ima jedan gigabajt rama.
Po ostalom su slični (osim baterije).

Ni jedan ni drugi nisu dovoljno jaki što se procesora tiče za neko posebno igranje.
2GB rama je prilična prednost, ali za nezahtevan surf i gledanje filmova je dovoljno i gigabajt rama.
Baterija na Asusu je loša, tako bar kažu na testovima na netu, dok je na Lenovu odlična.

Tako da nije sve crno belo... ako ćete dosta koristiti Facebook aplikaciju i slične po ram zahtevne aplikacije, onda je možda Asus bolja kupovina, slaba baterija ali više rama..
 
Slažem se sa kolegom iznad, ako ces koristiti neke zahtevnije app-ove, pa čak i sam Chrome, ako ti je to preferable browser, je poprilično zahtevan, i sam broj otvorenih tabova ti direktno zavisi od veličine RAMa...
Sam reši sta ti je bitnije, baterija, ili lagodniji rad...

SM-A9000
 
Hvala na odgovorima.Jos jedno pitanje u vezi slabijih tableta da li ima neke razlike..Acer Iconia One 7 - B1-770..TESLA L7 Quad Lite 7"..LENOVO Tab 2 A7-10 7..interesuje me koja je bolja kupovina i kvalitet jer bih hteo da kupim kao poklon rodjaku pa molim jos jednom za savet u vezi ovih modela.
 
Nazad
Vrh Dno