Šta je novo?

Treba mi vodeno hladjenje za CPU.

Holy Smoke

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2010
Poruke
73
Poena
210
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao sto naslov kaze. U pitanju je i5 6600k.
Nije mi bitno da li je novo ili polovno ali cena ne sme preci 8000din.
Preporucite mi sta je najbolje uzeti za tu kinticu.
 
AiO rešenja su igračke, pogotovo u tom cenovnom rangu.

Vazdušni kuler kao što je LC-CC-120 za 2.625 RSD je pametnija kupovina.

Prošle godine sam na oglasima kupio CM Nepton 240M za 7.000 RSD. Nov, neotpakovan, ali bez garancije...teško da sada tako nešto naleti.

Ili dobar air kuler za sve pare ili navedeni LC Power. Za solidan AiO kuler ti treba 100+ evra.
 
e sad ga pretera ... ja jos teram Corsair H50 ... radi za sve pare :) i hladi savrseno a bio je negde oko ... 60-70e ne secam se
 
Hladi isto/slično kao CC-120 ili CM 212 EVO i dosta lošije od air coolera koji koštaju 60-70e. ;)

Polovna Noctua NH-D14 za 50-60e je u rangu Nepton-a 240M koji sada košta preko 100e.

Ako je estetika u pitanju ili prostor u kućištu, onda je to već druga priča, to košta i ne gleda se odnos uloženo-dobijeno.
 
e sad ga pretera ... ja jos teram Corsair H50 ... radi za sve pare :) i hladi savrseno a bio je negde oko ... 60-70e ne secam se

"radi za sve pare" = zuji za sve pare i hladi kao prosecni air cooler, pritom kosta mnogo vise.
 
Imao sam pod rukom maltene sve poznatije AIO sisteme :) Meni sve te pumpe zuje. Nepton 240M jos ponajmanje. Kraken X61 moze da prodje zbog varijabilne brzine.
Ovo ostalo... ja ne mogu da smislim :D


@ MaxXx
Ja ovaj OCaholic ne bih smatrao ozbiljno. Uspeli su da na Kraken X41 i X61 koji imaju iste ventove i pumpe, dobiju 8db manju buku na X61 koji ima dva venta. Ne da nije verovatno, nego ni blizu mogucem.
 
Poslednja izmena:
ne znam mozda sam zaboo dobar komad ali cuo sam pumpu samo par puta kad se palio komp ...
 
Imaš Deepcool Maelstrom 240T kod nas za oko 8k dinara. Šije Cooler Master modele, a par hiljada je jeftinije.

Ovde imaš test velikog broja vazdušnih i vodenih hlađenja pa uporedi da li ti se isplati.
http://ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1371&page=2

E gledao sam i ja taj. A gledao sam i Arctic Liquid Freezer 120. Htedoh arctic da uzmem, odem na odmor, vratim se i nema ga vise nigde u prodaji.
Gledao sam i bas ovaj Deepcool ali nisam bio siguran da li je ok. Pogotovu sto ne znam da li bih mogao da ga stavim u svoje kuciste. Ne znam kako bih ga instalirao.
Imam Antec nine hundred kuciste.

Sto se tice air coolera, preciznije Noctue, nisam uzimao u obzir najvise zbog velicine. Naravno da gledam i na estetiku mada nije presudna. Plasi me da ne bi stao cooler u kuciste.
 
Metar pa izmeri...
 
Izmerio sam ja vec. Medjutim sobzirom da plocu nisam stavio i da ne znam koliko jos odbojnici i sam socket uzimaju (racunao sam jos 1 cm), sam cooler sa tih 1cm sto sam dodao uzimaju 17cm (Noctua je visoka 16cm). Meni je dubina kucista 18cm, tako da bi trebalo da moze da stane. Jedino je veliki smor to sto je midi tower kuciste i sto bi mi u kucistu opet bila velika guzva.
Zato sam se i opredelio za vodeno hladjenje. Naravno gledam i da ne gubim na performansama hladjenja zbog toga. Krivo mi je sto ne mogu nekako da ubacim neko vodeno od 240, mogu samo 120. Jedino da nekako modujem kuciste, ali kapiram da tu ima previse zezanja, a i nemam ideju kako...
 
A sto ne izbacis hladnjak napolje, iza kucista?
Im li kuciste ona dve rupe sa "gumenim zubima" za provuci creva od vodenog napolje?
Ako je kuciste na podu to je sasvim ok...
 
Poslednja izmena:
A kako to zamisljas da uradi P307? Voleo bih da cujem :D

Pa nije to custom loop da mozes da skidas blokove i provlacis creva...
 
Ok, imam za sada dve opcije. Citao sam malo po netu da se i5 6600k i ne greje nesto puno. A sobzirom da ja ne planiram neki veci OC, razmisljam da uzmem neko jeftinije vodeno hladjenje tipa LC Power. Trebalo bi da mi zavrsi posao.
Jedino ne znam da li je mozda pametnije razmisljati na duze staze, pa je mozda bolje uzeti neko bolje hladjenje. Ali kako nemam preveliki budzet eventualno bih mogao uzeti bolji air cooler u toj varijanti. Razmisljam o NH-D14. Jeste malo skuplja investicija, ali kapiram da je bolja za neku buducnost jer ce mi i OC potencijal za kasnije biti bolji.

Kakva su vasa misljenja?

I razvaljivanje kucista ne dolazi u obzir. :p
 
Vazduh naravno, TT Frio, NH-U14S, NH-D14, preko Madjara imas Cryorig H7/H5 itd.
Ako te zanima vise perf/buka nego estetika :)
 
Ma izujes se 220€ za EKWB Predator 240 i miran si bar 3 godine :D
 
Poslije toga samo odradis obicno odrzavanje, promjenis tecnost. :D
 
A kako to zamisljas da uradi P307? Voleo bih da cujem :D

Pa nije to custom loop da mozes da skidas blokove i provlacis creva...

To mi uopste nije palo na pamet .
"Video sam" samo rupe u kucistu ali mi nije dolazilo do svesti da je to sve vec pospajano...
 
Samo da javim da sam se odlucio za Deepcool Maelstorm 120T. Gledao sam malo testove po netu i zakljucio da je za moj budzet mozda neki best buy od vodenih hladjenja.
Proci cu i jeftinije jer je cena vodenog oko 6xxx dinara. Po performansama je negde izmedju npr cooler master hyper 212 evo i noctua nh-d14. Bolje hladi od CM, a malo je slabiji od Noctue, doduse i jeftiniji je za skoro 4000din.
U guzvi sam bio ovih dana, ali nameravam u toku sledece nedelje da odem to i pazarim. Javicu utiske svakako.

U svakom slucaju se zahavaljujem na savetima i preporukama. ;)
Kao i uvek kada je pomoc potrebna, tu su benchmarkovci da pomognu ;)
 
Verovali ili ne jos cekam da im dobavljac dostavi cooler. krastavac banana zemlja. Za sve se mora cekati...
Nadam se da ce me pozvati do petka.
Cim ga uzmem i turim, bacicu neku slicicu temperatura, cisto ako neko bude razmisljao o ovom cooleru da moze da vidi kakve su mu performanse.
 
Za CC120-LiCo ne bi morao da cekas, a sigruno nije losiji cooler...
 
Cooler kupljen pre dva dana, samo nisam imao vremena do danas sve da sklopim.
Kako sam i obecao evo temperatura na difoltu. OC mozda neki drugi dan jer moram prvo da se upoznam sa ovim biosom :D

Btw negde sam nasao da za i5 6600k TjMax treba da bude na 110, pa sam tako i stavio. Ova slika je na 110 tjmax.

Untitled.jpg
 
Ako gledas vodena pogledaj od id cooling firme ima ih na kp. ja imam id cooling hunter duet 240mm jedina razlika sto ima i pumpu za gpu, pumpe se gotovo i necuju a procesor i5 6600k na 4.6 nikad mi nije presao 60c.
 
Suviše malo si stavio memorije otuda je i ladan. Stavi tamo u Linxu na jedno 3GB pa probaj da vidimo koliko će se zagrejati?
 
Nazad
Vrh Dno