Šta je novo?

Nesto je zasmrdelo i vise ne mogu da upalim komp

Meni je tako isto jednom zasmrdelo i crkla je neka gigabyte ploca , napajanje nije , neki kinez isto od napajanja.
 
Meni je tako isto jednom zasmrdelo i crkla je neka gigabyte ploca , napajanje nije , neki kinez isto od napajanja.
To nema veze sa njegovom situacijom.

Nisam mogao da povezem napajanje sa kevinog kompa na moju maticnu, jer 'ladno nema onaj 8-pinski konektor. Pa sam uzeo moje napajanje i povezao na kevin komp, uz rizik da i njega sprzim :smash:
Rezultat: poceo sistem da se podize (na kevinom kompu), ali zelena boja preko celog ekrana. Znaci, oblio me hladan znoj... Srecom, kevinom kompu se nije dogodilo nista strasno, inace...
Sad, da li je samo napajanje riknulo, ne mogu da budem siguran bez povezivanja nekog drugog napajanja na moju maticnu.
 
Nije uopste bila dobra ideja :d Znaci, napajanje je verovatno riknulo, a vrv i maticna. Lepota...
 
S obzirom da svakako sada moras da menjas napajanje, uzmi prvo samo novo napajanje pa proveri plocu pomocu njega. Ako se nista ne desava, a s obzirom da si sve ostalo proverio, onda kupuj i novu plojku.
 
Nosio sam danas napajanje i maticnu u servis na dijagnostiku.

Lik kaze da je napajanje potpuno ispravno :trust: Inace, u pitanju je Chieftec CTG-500-80P, star 6 godina. Ipak, ne znam koliko jos mogu da verujem tom napajanju.

Sto se maticne tice, kaze da je izgoreo deo zaduzen za napajanje procesora i struja ne dolazi do njega. Ubacio je i drugi procesor i ista je bila situacija. Kaze da bi mozda moglo to da se sanira, ali da oni to ne rade, vec da odnesem u neki ozbiljniji servis. Ne znam ima li poente to raditi.
 
Zavisi koliko kosta opravka ako kosta vise od 3000 din. ne isplati se opravljati nego lepo uzmes novu maticnu i ne brines :)....
 
Napajanje koje je zasmrdelo teško da može biti ispravno, a on ga je nakačio na tester i video da svetle zelena lampice. Lepo ti to izluftiraj pa stavi na oglase, i krastavac, ako prođe prođe, naravno ne ovde nego kp.
 
Napajanje koje je zasmrdelo teško da može biti ispravno, a on ga je nakačio na tester i video da svetle zelena lampice. Lepo ti to izluftiraj pa stavi na oglase, i krastavac, ako prođe prođe, naravno ne ovde nego kp.
Divan savet...kako si se samo toga setio???
Drago mi je da vidim da jos ima postenih ljudi...
 
Nisam rekao da je napajanje zasmrdelo, vec da je "nesto" zasmrdelo. Kad sam mirisao napajanje, nista se nije osecalo iz njega, tako da, mozda i jeste ispravno. A da "uvalim" nekom nesto neispravno, to stvarno nije u mom fazonu :)

Odlucio sam, necu kupovati drugu plocu za prastari AMD Phenom 955, vec cu kupiti Intel G4400 i Asus H110M-A, da mi posluzi dok ne skupim para za neku ozbiljniju masinu, a posle cu taj Intel i Asus dati kevi.

Jedino nisam siguran za napajanje da li je stvarno ispravno kao sto ovaj kaze, da mi ne izgori opet nesto.
 
Mislim da je najbitniji deo preskočen, nisi otkrio šta je izazvalo problem. Kratak spoj ili nešto drugo. Upitno je da se problem pojavio posle prespavanja ventilatora za gpu i spajanja panela.
 
Nazad
Vrh Dno