Šta je novo?

Povezivanje PC-ja sa televizorom u drugoj sobi

Vlada1911

Cenjen
Učlanjen(a)
27.05.2011
Poruke
401
Poena
170
Guglao sam malo o tome, ali nisam nesao neko idealno resenje, pa mozda neko ovde zna da pomogne. Komp iz opisa bih spojio sa smart tv-om koji je u dnevnoj sobi. Kako ne bih provlacio kablove kroz ceo stan, probusicu zid i tako ce kabl do TV-a biti dugacak oko tri metra (mozda nesto preko pa cu mozda morati 5m dugacak kabl da uzmem). E, sada, osim HDMI kabla za ton i sliki, Sta mi joj streba kako bih mogao i da kontrolisem komp bezicno tastaturom i misem, eventualno kontrolerima? Tesko da bi dongl davao signal kroz zidove, pa mi verovatno treba neki usb kabl u koji bih utakao donglove ali se plasim da signal ne oslabi sa tri do pet metara kabla, pa da baguju i koce kontrole.
Jel neko radio nesto slicno ovde?
 
Imas USB extendere (guglaj, da ne reklamiram).
 
Radice ok produzni usb, samo nadji neki kvalitetniji... Znam da jacina struje znacajno opada kod jeftinijih kablova, kada sam uzimao za punjenje telefona, razne sam testirao, mora da bude bas kvalitetan. Ne znam kakav je slucaj sa zicama za signal, ali nema greske ako uzmes dobar kabl.
 
Kabl mora u svakom slucaju pa cu pazariti neki bolji. Te exendere sam sam video na AliExpress-u za po 2-3 dolara. Pitam se valjaju li sta.
 
Rade posao, i ja sam nesto sitno platio svoj.
Samo obrati paznju na USB ver... ima ih 1.1 i 2.0... ako ti nesto znaci.
Meni 1.1 radi odlicno sa 15m UTP kabla
 
evo, ja oću da reklamiram . živela kina , živeo mao cetung !

http://www.aliexpress.com/item/Onfi...041967785.html?spm=2114.13010308.0.102.PGhN9p

na ovo možeš slobodno još max 5m ukupno usb 2.0 kabla, a posle usb hub ili šta već oćeš. povedi računa da ukupna dužina dodatnog kabla (ili više kablova) bude max 5m.
ako pređe 5m, automatski propusna moć postaje po usb 1.1 standardu, tako da onda može da posluži samo za keyboard+mouse dongle i slične sitnice.
 
Poslednja izmena:
Ako je smart tv i ima mrežnu karticu, provuci samo ethernet i stavi neki dlna server na PC... Npr serviio. Za Youtube predlažem chromecast.
Desktop mi na TV-u uopšte ne treba.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@Kokane, super. Mislis da nema potrebe provlaciti vise od jednog USB kabla za periferije tipa bezicna tastatura i mis i eventualno neka usb flash memorija?
@yooyo, jeste smart i ima karticu. Meni treba komplet desktop na tv-u. Je l' cu tako dobiti punu funkcionalnost?
 
Ne. Ethernet I serviio je samo za gledanje filmova. Zbog velike latence, korišćenje TV-a kao monitora uopšte nije prijatno. Prebaci PC pored TV-a, poveži sve i probaj. Ako tv ima mogućnost gašenja filtera da bi se latencija smanjila i da je u tom slučaju podnošljivo korišćenje TV-a kao monitora, onda buši zidove i privlači kablove.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno