Šta je novo?

da li je ipad mini 2 i dalje dobar?

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
vredi li uzimati ipad mini 2?
video sam da moze da se nadje neotpakovan za 200e, pa bih vrv prodao moj windows tablet sa tastaturom i nabavio ipad

ali nisam siguran da li je bas on moj pravi izbor, pa bih voleo par saveta ako moze
 
Super je mini 2, samo ne znam gde ima nov za 200e
 
uzeo sam neotpakovan mini 2 u garanciji jos skoro 2 godine za 200e
updateovao sam na 9.3.2 i za sad sam zadovoljan
 
Meni je bilo iznenadjujuce da je cak je i prvi iPad mini i dalje totalno upotrebljiv (pored manje snage ima i manju rezoluciju ekrana).
 
Imam 2 pitanja.
1. Šta znači da je uređaj zaključan (mislim na ipad mini 2)
2. Koji je po vama bolji/zgodniji uređaj za čitanje i surfovanje, ipad mini 2, ipad air ili nexus 10?

Ja sam se bio zagrejao za neki uređaj od 10", međutim drugar me natripovao da je ipad mini 2 mnogo bolji, pošto je manji, zgodniji za nošenje, a kao retina je i sve se lepo vidi i ako je za 2" manji.
 
Imam 2 pitanja.
1. Šta znači da je uređaj zaključan (mislim na ipad mini 2)
2. Koji je po vama bolji/zgodniji uređaj za čitanje i surfovanje, ipad mini 2, ipad air ili nexus 10?

Ja sam se bio zagrejao za neki uređaj od 10", međutim drugar me natripovao da je ipad mini 2 mnogo bolji, pošto je manji, zgodniji za nošenje, a kao retina je i sve se lepo vidi i ako je za 2" manji.
Као неко ко је имао таблете разних величина и тежина :D сматрам да је за све осим за филмове бољи таблет са односом страница 4:3 у односу на 16:9 (16:10). Имао сам 10-ку исте тежине као Nexus 10 и сматрам да је оно претешко за угодно читање, а због односа страница је незграпно кад га поставиш усправно. Ако ћеш читати OCR-оване књиге, значи прави електронски формат, iPad mini ти је сасвим довољан. Али ако хоћеш да читаш и скениране књиге које нису OCR-оване и стрипове мислим да је Air права мера поготово због тога колико је лакши од већине андроид 10-ки :)

~edit:
ако ти је битно да га користиш ван куће типа у возу, превозу, да га свако мало вадиш из торбе, држиш једном руком и слично онда обавезно mini :)
 
Poslednja izmena:
E hvala na odgovoro. Ja sam programer i imam gomilu neki knjiga u pdf-u i bookmarkovanih članaka da pročitam. Takođe mi treba za gledanje raznih predavanja i tutorijala. Naravno mogu sve to na računaru da radim, ali bih često voleo da radim to u krevetu ili u dvorištu, a da ne moram da vučem laptop za sobom. I ako sam više android fan ipad mini 2 mi postaje najozbiljniji kandidat za prvi tablet, ako uspem da nađem nešto povoljno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno