Šta je novo?

Samsung Note 4 pa onda? 2016

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Do sada koristio brdo telefona i uvek manje vise sam znao sta uzeti. Sada sam prezadovoljan i ja da ne moram menjati telefon ne bi, ostao bi lagano na note 4. A sada se javlja pitanje na sta preci? Vijam velike telefone znaci 5.5" i vece, samusnge edge.. mi je uzasan telefon koristio sam 6cu posle 4 meseca nisam se navikao na edge.. po meni jako losa stvar ne kontam sto se to ljudima svidja. Ovo sto sam ja gledao su note 5 ( ali mi generalno smeta sto baterija slabija, nema micro sd, i staklena povrsina od pozadi koja ostavlja otiske) , mate 8 ( losija kamera u odnosu na note 4? ), i iskreno ni ne znam sta da gledam sem ova 2..

Donekle mi je bitno da je velik 5.5" i veci
- dobra baterija
- memorija
- kamera

Predlog? I ukoliko moze ukratko zasto?

Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
Samsung A9 pro ako uspes da navatas da ti neko donese.
 
Samsung A9 pro ako uspes da navatas da ti neko donese.
470e na kp ;) , kontas da je bolji od note 4? ;)



Edit: ili bolji od mate8 ? Mate 8 je jeftiniji 60 70e sigurno ;)
Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
Poslednja izmena:
@Kissme1 ne mogu da nadjem oglas...ali da, siguran sam da je bolji i to dosta. Obrati samo paznju da je model PRO u pitanju (mislim da ga nema van Azije u prodaji), posto on ima 5000mAh bateriju (plasim se i da pomislim koliko je dobra autonomija obzirim na 1080p rezoluciju i stedljivi 652 cipset), 16mpx zadnju kameru, 4gb ddr, 6.0.1 android itd...takoreci u svemu je bolji od a9 obicnog.

I naravno, obavezno obrati paznju na nexus 6p...mada i kod njega baterija nije za pohvalu, ali sve drugo je odlicno.
 
Poslednja izmena:
Do sada koristio brdo telefona i uvek manje vise sam znao sta uzeti. Sada sam prezadovoljan i ja da ne moram menjati telefon ne bi, ostao bi lagano na note 4.

A zasto uopste MORAS menjati telefon,ako ti Note 4 odgovara?....(?!)

Cisto onako da bi se pratila svaka rec zadnje tehnike,bilo IN i u svetsko-kosmickim trendovima ili...? :)
 
A zasto uopste MORAS menjati telefon,ako ti Note 4 odgovara?....(?!)

Cisto onako da bi se pratila svaka rec zadnje tehnike,bilo IN i u svetsko-kosmickim trendovima ili...? :)
Nisam siguran kako da ispadne a da ne bude smesno, inamo sistem nasledstva telefona i sad da bi svako zamenio/nasledio fon ovaj prvi ( ja) mora da kupi sebi novi. I sad nakupili para dali mi a ja ne znam sta da kupim. Nekako nema nista kao note 4.. ima slot micro sd, ir da gasim i palim uredjaje u sobi ( klima,komp,tv,resiver ), dobra baterija , izdrzljiv, lep, velik ekran , plus na sve to odlican za posao..

Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
@Kissme1 ne mogu da nadjem oglas...ali da, siguran sam da je bolji i to dosta. Obrati samo paznju da je model PRO u pitanju (mislim da ga nema van Azije u prodaji), posto on ima 5000mAh bateriju (plasim se i da pomislim koliko je dobra autonomija obzirim na 1080p rezoluciju i stedljivi 652 cipset), 16mpx zadnju kameru, 4gb ddr, 6.0.1 android itd...takoreci u svemu je bolji od a9 obicnog.

I naravno, obavezno obrati paznju na nexus 6p...mada i kod njega baterija nije za pohvalu, ali sve drugo je odlicno.
Ma nasao sam oglas za obican 410 pa pitao jel moze da nabavi pro pa je rekao da moze. Nego 100% si siguran da je a9 pro bolji od mate 8? Baterija ekran ?

Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
Nisam imao ni jedan od ta dva, ali da sutra uzimam veliki tel bio bi a9 pro.
 
Ja imam A9 (običan), pa slobodno pitaj šta te interesuje...

SM-A9000
 
Pa nemam ideju ni sta da pitam xD jel bolji od note 4? ;)

Poslato sa tastature koja pravi greske!
Pa, prvo, sto se izrade tiče, jeste bolji, naravno, pod uslovom da više voliš metal i staklo umesto plastike, ali recimo da je veoma elegantan.
Baterija je gotovo duplo bolja, jer mi izlazi 7-8h SOTa u dva dana.
Kamera je verovatno na strani Note4, ali je meni to i inače manje bitan faktor od gornja dva.
Ekrani su verovatno jako slični, ali zbog dijagonale, onaj na A9 mi je bolji.
TW ne volim, ali zbog mnogih prednosti telefona, odlučio sam da zažmurim na jedno (oba) oka. Nemoj me pogrešno razumeti, u pitanju su standardne mane TWa, koje svaki korisnik Samsunga dobro zna. I, mali minus je wi-fi signal, koji je za nijansu slabiji od Sony-ja koje sam ranije koristio.
I, da napomenem, cisto da ne bude da izmišljam, imao sam dobra tri meseca Note4, prošle godine, doduše...

SM-A9000
 
Pa, prvo, sto se izrade tiče, jeste bolji, naravno, pod uslovom da više voliš metal i staklo umesto plastike, ali recimo da je veoma elegantan.
Baterija je gotovo duplo bolja, jer mi izlazi 7-8h SOTa u dva dana.
Kamera je verovatno na strani Note4, ali je meni to i inače manje bitan faktor od gornja dva.
Ekrani su verovatno jako slični, ali zbog dijagonale, onaj na A9 mi je bolji.
TW ne volim, ali zbog mnogih prednosti telefona, odlučio sam da zažmurim na jedno (oba) oka. Nemoj me pogrešno razumeti, u pitanju su standardne mane TWa, koje svaki korisnik Samsunga dobro zna. I, mali minus je wi-fi signal, koji je za nijansu slabiji od Sony-ja koje sam ranije koristio.
I, da napomenem, cisto da ne bude da izmišljam, imao sam dobra tri meseca Note4, prošle godine, doduše...

SM-A9000
Slabiji wifi signal? Kako to sad, pa vecina novih telefona fura isto? A ovo za kameru nzm, meni jeste bitan faktor ali kontam ova pro verzija da ima istu kameru kao i note 4? Nisam nasao po netu ali kontam da je ista kamera samo jaci softwer?

Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
Wifi signal sumnjam da ce da bude losiji nego na note 4. Kamera tu negde, verovatno za nijansu bolja. Jedino sto a9 pro nema ic koliko mogu da primetim a to si naveo kao bitnu stavku. Ukoliko ti je note 4 radio posao u celosti, nije losa opcija i da pazaris opet isti. Zao mi je sto nigde ne mogu da nadjem podatak na netu za test baterije odnosno sot na a9 pro :(

Edit: vrlo moguce da a9 pro dolazi bez google play store, tako da ako ti je isti neophodan moraces da rutujes tel cime verovatno gubis garanciju...ne znam koliko ti je bitno ali da napomenem.
 
Poslednja izmena:
Wifi signal sumnjam da ce da bude losiji nego na note 4. Kamera tu negde, verovatno za nijansu bolja. Jedino sto a9 pro nema ic koliko mogu da primetim a to si naveo kao bitnu stavku. Ukoliko ti je note 4 radio posao u celosti, nije losa opcija i da pazaris opet isti. Zao mi je sto nigde ne mogu da nadjem podatak na netu za test baterije odnosno sot na a9 pro :(

Edit: vrlo moguce da a9 pro dolazi bez google play store, tako da ako ti je isti neophodan moraces da rutujes tel cime verovatno gubis garanciju...ne znam koliko ti je bitno ali da napomenem.
Ni najmanje ;) rutujem odma svakako, koristim neke programe koji bez ruta nexe da rade ;)

Poslato sa tastature koja pravi greske!
 
Lepo sacuvaj pare jos koji mesec i kupi Note 7 kad izadje to ti je moja preporuka Note je flagship samsunga A serija to nije jeste odlican telefon ali nije neki napredak u odnosu na Note 4, cak ti je i Note 5 bolji sto se tice direktnog poredjenja u odnosu na A9 pro. Sto se tice otisaka na Note 5 ili mat folija na ledja ili zastitna maska i resen problem otisaka, svakako u razmisljanje trebas da uzmes i Z5 Premium ili moj favorit Oneplus 3.
 
Lepo sacuvaj pare jos koji mesec i kupi Note 7 kad izadje to ti je moja preporuka Note je flagship samsunga A serija to nije jeste odlican telefon ali nije neki napredak u odnosu na Note 4, cak ti je i Note 5 bolji sto se tice direktnog poredjenja u odnosu na A9 pro. Sto se tice otisaka na Note 5 ili mat folija na ledja ili zastitna maska i resen problem otisaka, svakako u razmisljanje trebas da uzmes i Z5 Premium ili moj favorit Oneplus 3.

Z5 premium treba odmah da eliminise iz izbora. Ja bih sacekao Note7 da izadje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Batak covek je vec pazario A9 pro koliko sam mogao da primetim ;)
 
Vidiš da iP ne prekazuje sve teme, ne kešira ni on kako valja :d:p
 
Jb.g, cekamo novi iP da vidimo kesiranje. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno