Šta je novo?

Ne znam kako da startujem windows instalaciju

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Poz ljudi. Naime glupa tema,ali ja ne mogu da skapiram kako da dignem sistem na laptopu. Kupio sam novi lap top u comtrade,naravno,nisam dobio instalacione cd jer nema cd rom. Ne znam kako da pokrenem setup. Promenio sam boot device u bios na usb,jednostavno dodje mi do dela kad mi trazi drivere za laptop,i to je sve. U pitanju je HP cp125 notebook.

Ako neko zna kako bi mogao to da resim,nek se javi...
 
Kako si napravio instalacioni USB. Prvo ti treba program RUFUS sa kojim ćeš od ISO fajla Windows-a napraviti butabilni USB. Zatim u BIOS-u postaviš da se sistem boot-uje sa USB-a i kreneš u instalaciju. Ako sam ja dobro razumeo pitanje?
 
Sve te osnovne stvari sam odradio. sa tog usb sam dizao sisteme i na desktop racunare,sve je butovano kako treba,podesavanje first boot device namesteno,startuje instalacija. Dodje do prozora na kom mi izbacuje da nema drivera na usb/cd i da ih potrazim rucno. Ne znam u cemu je problem
 
Jel moguce da mora da bude win10 ili sta vec? Posto na prospektima mi u slikama sve pokazuje win10 platformu
 
Pretpostavljam onda da ti instalacija ne vidi HDD.

Probaj sa ovim uputstvom

Once in Windows setup, hit shift+F10 to bring up the command line.
>diskpart [enter]
>list disk [enter]
From the list above (assuming you have more than one HD installed, if not it'll be the only one), find the number corresponding to your HD.
>select drive [number] [enter]
>clean all [enter] * see note below
>create partition primary [enter]
>select partition 1 [enter]
>active [enter]
>format fs=ntfs [enter] ** see note
>assign [enter]
>exit [enter]
>exit [enter]
 
Pogledaj na sajtu proizodjaca koji sistemi su podržani. Ako je novi laptop u pitanju teško da imaš podršku za Win7 ako njega pokušavaš da instaliraš. Čak i ako podigneš sistem verovatno će ti faliti drajveri. Proveri za podršku OS-a pa odatle polako.
 
Zaboravio sam da napomenem da ima instaliran onaj "DOS" koji ne miogu da pokrenem..
 
Vrlo je moguće da su svi USB portovi 3.0 i onda je problem sa starijim Windowsima. Potraži uputstvo kako se pokreće instalacija kroz LAN, pa probaj.
 
Ukoliko je noviji chipset, i ima samo usb3, ona mora da se ubace driveri za chipset i usb3 u instalaciju. Može ručno a može i kroz app. Asus ima neki svoju app koja može da to uradi. Ne znam za hp.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hp neoznacava plavim usb 3, nek pogleda u uputstvu koji su..
Neznam koji win pokusava da stavi,ali u win 10 ima dosta generickih drajvera..za win 7 ih nema.
 
Kolika ti je stara ta win institucija?
Ja sam imao problem sa starom instalacijom jer nije imala u sebi UEFI Bios. Kada sam nabavio novu - osveženu instalaciju sve je radilo ok.
 
Pokusavao sam da podignem win7. Nece a sad cu da odradim win10 pa cu da vidim hoce li... Nisam nesto "nacitan" o racunarima,zato se javljam vama koji znate mnogo vise od mene
 
Jel moguce da mora da bude win10 ili sta vec? Posto na prospektima mi u slikama sve pokazuje win10 platformu
meni se desavalo isto da nije hteo win 7, samo je prihvatao 8, ne znam sto su to uradili sa novijim laptopovima, mozda moze da se izbegne ali ne znam kako :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Na nekim laptopovima je bios izmenjen i nemoguce je instalirati sedmicu. Ako se dobro secam na tom G4 moze sedmica. Stavi samo "legacy boot" u biosu pa probaj. Ako nece, skini neku drugu verziju sistema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Laptop ima podrsku i drajvere za W7 x64, W8 x64 i W10.
Takodje, na njemu su i USB 2.0 portovi (2 kom.) i jedan USB 3.0.
Posto HP ne farba USB 3.0 portove, proverices tako sto port ima urezanu SS oznaku (super speed). USB fleshku sa Win, rokas u 2.0 portove.

- Startuj komp i stiskaj nekoliko puta ESC dok se ne pojavi meni, sa F10 udji u BIOS.
- U BIOS-u idi na system configuration, boot options i vidi da li moze UEFI moze da se promeni na Legacy ili slicno pod PXE boot capability. Ako nema, onda nista. Ako ima menjaj.
- Ispod PXE stavke imas Secure boot. Nju stavi na Disable.
- Snimi i izadji iz BIOS-a.
- Ugasi komp.
- Ubaci flesh.
- Ponovo startuj komp i opet pri ukljucivanju stiskaj ESC dok ne dobijes meni. Sa F9 izaberi Boot options. Tu izaberi flesku i trebalo bi da se pokrene instalacija.

Drajvere skidas sa HP sajta...sve ostalo znas.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče instalacije W7 sa USBa preko USB 3.0 portova - to radi sasvim normalno, lično sam tako instalirao W7 na nekoliko "plavih" USBova u prethodnih par meseci.
 
Sa novim chipsetima neće bez modifikacije iso.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Laptop ima podrsku i drajvere za W7 x64, W8 x64 i W10.
Takodje, na njemu su i USB 2.0 portovi (2 kom.) i jedan USB 3.0.
Posto HP ne farba USB 3.0 portove, proverices tako sto port ima urezanu SS oznaku (super speed). USB fleshku sa Win, rokas u 2.0 portove.

- Startuj komp i stiskaj nekoliko puta ESC dok se ne pojavi meni, sa F10 udji u BIOS.
- U BIOS-u idi na system configuration, boot options i vidi da li moze UEFI moze da se promeni na Legacy ili slicno pod PXE boot capability. Ako nema, onda nista. Ako ima menjaj.
- Ispod PXE stavke imas Secure boot. Nju stavi na Disable.
- Snimi i izadji iz BIOS-a.
- Ugasi komp.
- Ubaci flesh.
- Ponovo startuj komp i opet pri ukljucivanju stiskaj ESC dok ne dobijes meni. Sa F9 izaberi Boot options. Tu izaberi flesku i trebalo bi da se pokrene instalacija.

Drajvere skidas sa HP sajta...sve ostalo znas.

Jednom sam pokušavao da instaliram Win7 na jednom Asusu i sve sam ovako uradio, ali bez uspeha. Na kraju sam skontao da laptop vidi fleš disk kao hdd i da je potrebno odabrati fleš disk da bude prvi hdd prilikom butovanja. Tada je sve proradilo. Proveri i tu opciju.
 
Imao sam istu situaciju sa HP 250 G4, nije hteo da prihvati instalaciju Win 7 sve dok nisam obrisao obe primary i system particije. Nakon toga je instalacija automatski videla potpuno prazan neparticionisani blok i zavrsila kako treba. Nazalost moja instalacioni W7 je dosta star i nema drajvere tako da mi još uvek prijavljuje problem za SM bus i par unknown device-a, usb 3.0 je prihvatio ali i dalje ne radi:smash:
Sad cu da ga pregazim sa Win 10, nadam se da su tu rešeni svi drajveri
 
Imao sam istu situaciju sa HP 250 G4, nije hteo da prihvati instalaciju Win 7 sve dok nisam obrisao obe primary i system particije. Nakon toga je instalacija automatski videla potpuno prazan neparticionisani blok i zavrsila kako treba. Nazalost moja instalacioni W7 je dosta star i nema drajvere tako da mi još uvek prijavljuje problem za SM bus i par unknown device-a, usb 3.0 je prihvatio ali i dalje ne radi:smash:
Sad cu da ga pregazim sa Win 10, nadam se da su tu rešeni svi drajveri

Naravno da ti ne rade stvari, kada nisi instalirao drajvere sa HP sajta. SM bus se nalazi ili pod chipset drajverima ili pod Intel MEI, a za USB 3.0 imas Usb Host 3.0 Intel drivers.

Windows 7 Drivers and utils.
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=7609954&swLangOid=8&swEnvOid=4063

Windows 8.1
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=7609954&swLangOid=8&swEnvOid=4158

Windows 10
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=7609954&swLangOid=8&swEnvOid=4192

Sve je za 64bit sisteme.
 
Poslednja izmena:
Ajoj, ovo je lako - juče sam ja imao taj problem :)

Stavi da ti je hdd type IDE, a ne AHCI, pa će da radi.
 
Друг је купио Acer лаптоп без оперативног система. Кад смо xтели да инсталирамо win7, инсталација није xтела да се покрене. У биосу је намештено бутовање са диска. Стално се појављује некакав Линукс, тј. прављење бутабилног usb-a. Никако нисмо успели да покренемо инсталацију. Зар је стварно могуће не се W7 не може инсталирати на новим лаптоповима?
 
Moze naravno samo stavi umesto UEFI boot-a legacy , i secure boot ugasi.
 
Nazad
Vrh Dno