Šta je novo?

Otkljucani Semproni LE 140 i 145 ( AM2-AM3+)

dovlagenja

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruke
746
Poena
69
Kupih za male pare Sempron LE 140 i otkljucah ga u Athlon II X2 440 ( 4400e ) 2,7 Ghz, odlican procesorcic i sljaka sa 6950 ko podmazan
u WoT-u i GunSlingeru i Wolfensteinu OLD Blood ne vidim nikakvu razliiku u odnosu na OC ovan 640 X4, uzgred shvatio sam koja je greska i zbog cega je Sempron sa TDP om od 40-45W zakljucan sa jednim jezgorm, Athlon II X$ 4400e treba da bude energetski efikasan i tako ga vode mada nikad nije ni napravljen sa TDP om od 45W X2 4400e sto nikako nije slucaj ni sa jednim svi imaju TDP 80-82W pa su geniji u AMD u zakljucali jedno jezgro i dobili TDP od 45 W, genijalno, :p
Uzgred OC ovanje lepo i posteno ne ide nikako da memorije ostanu 2T odma brljave odu u 1T i Latencije, sto mu ne smeta da stabilno radi i dobija vise bodova u benchovima mene licno to nervira volim kad je sve utegnuto jos je zacudjujuce sto radi sa Patriotima na 1600 Mhz mada je to cudno i za X4 640 posto su deklarisani kontroleri na 1333 Mhz, za sada toliko, ( morao sam da ga kupim posto je toliko jeftino da mi je zao tako pristojan CPU za cenu par paklica cigara)
4400e.jpg4400e 2.jpg
 
Poslednja izmena:
Imao sam jednog od njih, slučajno dobih za neku super siću (oko soma dinara) ali mi reče čovek da je Athlon. Nisam ni pogledao oznake, strpah ga na ploču kad ono Sempron. Kada sam ga otključao radio lepo taman da prebrodim jednomesečnu krizu prelaska sa Le 1600 na Athlon II 270. Stajao posle toga u fioci za testiranje ploča. Više se i ne sećam šta je posle bilo sa njim.
 
I ja sam ga trosio jedno vreme, namenski nabavljen da potera graficku HD 3850 AGP.
Mogao je na 3.4ghz bez dizanja napona.
 
Poslednja izmena:
Imao sam Athlon II X4 240 a ovaj X2 4400e iako ima manji clock ne radi nista gore od 240 jedino mu smetaju memorije od 1600 Mhz ovaj moze na 3,6 Ghz bez dizanja napona ali memorije odu u 1T i to nesto poput 480-533 Mhz kao da imam DDR2 tako da ga ne klokujem, rucno namestanje pre i posle OC a latencija i hercaze ne pomaze. ( uzgred kupih ga za skoro upola onoga sto si ti naveo, zao mi ga je bilo mislim CPU da se valja za tako male pare )
 
Poslednja izmena:
Kupih za male pare Sempron LE 140 i otkljucah ga u Athlon II X2 440 ( 4400e ) 2,7 Ghz, odlican procesorcic i sljaka sa 6950 ko podmazan
u WoT-u i GunSlingeru i Wolfensteinu OLD Blood ne vidim nikakvu razliiku u odnosu na OC ovan 640 X4, uzgred shvatio sam koja je greska i zbog cega je Sempron sa TDP om od 40-45W zakljucan sa jednim jezgorm, Athlon II X$ 4400e treba da bude energetski efikasan i tako ga vode mada nikad nije ni napravljen sa TDP om od 45W X2 4400e sto nikako nije slucaj ni sa jednim svi imaju TDP 80-82W pa su geniji u AMD u zakljucali jedno jezgro i dobili TDP od 45 W, genijalno, :p
Uzgred OC ovanje lepo i posteno ne ide nikako da memorije ostanu 2T odma brljave odu u 1T i Latencije, sto mu ne smeta da stabilno radi i dobija vise bodova u benchovima mene licno to nervira volim kad je sve utegnuto jos je zacudjujuce sto radi sa Patriotima na 1600 Mhz mada je to cudno i za X4 640 posto su deklarisani kontroleri na 1333 Mhz, za sada toliko, ( morao sam da ga kupim posto je toliko jeftino da mi je zao tako pristojan CPU za cenu par paklica cigara)
Pogledajte prilog 204376Pogledajte prilog 204377

nema veze to sa patriotima na 1600mhz,dokle god je memorija brza,a ploca sporija,ploca ce oboriti taktove memorija na neku vrednost koja njoj odgovara...tako i moja obara 1066mhz ram na 800mhz. e,jedino obrnutno ne moze.
 
može, okreneš kućište naopako.
 
za Nišlija_1992 nema veze to sa patriotima na 1600mhz,dokle god je memorija brza,a ploca sporija,ploca ce oboriti taktove memorija na neku vrednost koja njoj odgovara...tako i moja obara 1066mhz ram na 800mhz. e,jedino obrnutno ne moze.

A ja tebe nista ne razumem, memorija radi na 1600 Mhz u 2T, sto je cudno posto AMD ima lose IMC ili ti memorijske kontrolere koji se nalaze na CPU-u ( 1333 Mhz deklarisano), tako da iz prilozene slike vidimo da normalno rade memorije na 1600 Mhz ( to ama bas nema nikakve veze sa plocom)
 
a okej,mislio sam konkretno na plocu i rame,nisam uzeo u obzir cpu :) p
 
Ovde jedino @lepi kokan pravilno rezonuje...
 
to tera 6950? Koliki je max GPU usage? Ako to moze da izvuce 6950 svaka cast
 
Trebam komsiji da ugradim neki procesor na plocu MSI NF520T-C35, u pitanju je AM2+ ploca.Imao je X3 875B koji mu je crkao (provereno).Trenutno nema para za neki jaci CPU,mogu da nabavim od drugara Sempron LE-140, ali me zanima dali ova ploca moze da otkljucava drugo jezgro.
 
Poslednja izmena:
Trebam komsiji da ugradim neki procesor na plocu MSI NF520T-C35, u pitanju je AM2+ ploca.Imao je X3 875B koji mu je crkao (provereno).Trenutno nema para za neki jaci CPU,mogu da nabavim od drugara Sempron LE-140, ali me zanima dali ova ploca moze da otkljucava drugo jezgro.

Ne moze, ta ploca ima NVIDIA® nForce 520, treba ti ploca sa AMD chipsetom, minimum neka sa SB710/SB750.
 
Usage je 98-99% 6950 sa X2 4400e
4400e 4.jpg
 
Poslednja izmena:
za CountMike

Ne znam sto si i prelazio na X2 270, ovaj sa manjim klokom u svim benchmarcima ima isto ili vise bodova kao X2 270 sa manjim klokom ( ali vecom potrosnjom 81 W) ocena u WEI je 6.6 sto je mislim malo vise od 270
 
Bez ljutnje, ali to su prilicno slabi procesori(govorimo o x2, semprona da i ne pominjem:)), u klasi su sa intel 775 procovima koji kostaju ~500dinara.
Jedini dual core koji ima nekog smisla je 1610/1820 ili 3258, sempron 140 prosto nema svrhe u 2016
 
Slazem se da su slabi ali nije realna cena ta koju si naveo nego oko 20 eur ( tolko i tako vrsi posao negde se kolje sa Wolfijem 8400)
a moze da potera 460GTX i 6950 tako da su te cene nerealne koje si naveo ( posto olupane prebudzene Xenone valjaju i za 30-50 eur a ovo je zavisno od modela ili tu negde ili 10 % slabije)
 
Realna je itekako, a E8400 kao jedan od najboljih ide za 1000din.
 
Ne znam odakle vam te cene ? Il samo da bi se kacili ? Evo kupujem 10 E8400 wolfija za tu cenu, na svim sajtovima ( da ih sad nebi reklamirao i 775 Dual i X2 su 20-30 EUR), mada nije to poenta, poenta je da pokrece vecinu 256 bitnih kartica, dobro reruje koduje itd
 
Na KupujemProdajem u pretrazi ukucaj E8400 i videces da ide za 1000din. Na primer prodavac iz Zajecara...

Vrlo verovatno ih ima na tonu, pa 10 komada za tebe nece biti problem.
 
Poslednja izmena:
Ima na KP vise komada po toj ceni. A uvek su AMD II X2 bili skuplji od Intel Dual, iako su tu negde po jacini, mozda malo slabiji.

Ako tebi zavrsava posao i kupio si ga za male pare, onda super.
 
Poslednja izmena:
AM2 su slabiji itekako od E7xxx/E8xxx. Oni su u rangu Pentium E2xxx i Celeron E3xxx.

A skuplji su zato sto ih nema na tone i zato sto ih inace nema toliko mnogo za AM2 ploce, dok ovih za 775 ima par desetina modela.
 
Da, da, slazem se. Na Athlon II X2 sam mislio da su malo slabiji od E7xxx/E8xxx.
 
Kolko gresite i flejmujete i trolujete Athloni II X2 nisu AM2 nego AM3 ( posto imaju kontrolere za DDR3) a rame uz rame su sa 775 Woolfijwm ali 8XXX a brisu patos sa 7XXX ( uzgred DeRadici radi ono sto se ne sme navodi cene i neposredno reklamira drugi sajt, gde ostade pusta zelja za moderatstvom i gde ti ostade bar autocenzura, da si moderator zapitaj se da li bi sebe sada kaznio ?)
 
Poslednja izmena:
Mislim da ova tema sa otključavanjem Sempija AM3 nema nikakvog smisla u današnje vreme tj. u 2016. to je bilo hit pre 3-4god i igrao sam se s tim i bilo je zanimljivo jer je velik procenat uspešnosti otključavanja čak i lepog OC ~3.5GHz. I takav otključan 4400e u današnje vreme je neupotrebljiv osim za basic mašine, bilokakvo igranje i stavljanje jače grafike je besmisleno. Ipak je 775 mnogo bolje rešenje ako je u pitanju starudija, neka me neko ispravi ako grešim :)
 
Da, da, slazem se. Na Athlon II X2 sam mislio da su malo slabiji od E7xxx/E8xxx.

Ok, vidim da si editovao post. :D Pa da, AM3 su za nijansu slabiji, a Phenom II X2 kao E8xxx.




Kolko gresite i flejmujete i trolujete Athloni II X2 nisu AM2 nego AM3 ( posto imaju kontrolere za DDR3) a rame uz rame su sa 775 Woolfijwm ali 8XXX a brisu patos sa 7XXX ( uzgred DeRadici radi ono sto se ne sme navodi cene i neposredno reklamira drugi sajt, gde ostade pusta zelja za moderatstvom i gde ti ostade bar autocenzura, da si moderator zapitaj se da li bi sebe sada kaznio ?)

Oladi malo, odavno te nije bilo... :smoke: Covek je editovao post, skontali smo se.

Sta ja to radim sto ne sme da se radi? Cena neke komponente na trzistu sme da se navede, pogledaj malo teme o grafickim kartama. Da ne sme, svi sa tih tema bi bili banovano odavno. :d
A kada neko trazi direktna procenu (vrednosti) polovnih komponenti, to ne sme.

KupujemProdajem kao sajt se spominje godinama ovde, niko nije kaznjen za to. ;)




Mislim da ova tema sa otključavanjem Sempija AM3 nema nikakvog smisla u današnje vreme tj. u 2016. to je bilo hit pre 3-4god i igrao sam se s tim i bilo je zanimljivo jer je velik procenat uspešnosti otključavanja čak i lepog OC ~3.5GHz. I takav otključan 4400e u današnje vreme je neupotrebljiv osim za basic mašine, bilokakvo igranje i stavljanje jače grafike je besmisleno. Ipak je 775 mnogo bolje rešenje ako je u pitanju starudija, neka me neko ispravi ako grešim :)

Naravno da je bolje resenje - bocnes 771 Xeon quad core umesto cenovno slicnog Athlona/Phenoma i vozis. :)
 
Poslednja izmena:
za freezera
Slazem se da je tema malo passe sto bi reko Rubiroza, ali i Xenon koji je tu negde u vrhu tema sa Kineskim stikerima je all so passe, to je sve zbog krize i geografije.
A 775 nikako nije bolje resenje, mom braticu je E8400 gusio 460GTX a kamoli 6950 tako da za kakav takav gejming u low segmentu je mnogo bolje resenje AMD.
Za Deradicija
Da xenon je bolje resenje a koliko puta skuplje ?
a ti malo pazi sta i kako pricas posto si zadnji covek ovde koji nekome moze da kaze Oladi malo sa 5000 postova
Tako da pazis sta kako i kada se obracas nekome ( ko sto rekoh * To sto Petar govori Pavlu, vise govori o Petru nego o Pavlu*, malo pristojnosti, nije na odmet ( ali i istine radi Athlon II X2 je AM3-AM3+, posto ga primaju i AM3+ ploce)
 
Poslednja izmena:
AM2 nema sta da trazi pored s775... AM3 je vec druga prica... Vidim da se dosta koristi 771 i sasvim se dobro nosi sa nesto slabijim kartama.
 
za freezera
Slazem se da je tema malo passe sto bi reko Rubiroza, ali i Xenon koji je tu negde u vrhu tema sa Kineskim stikerima je all so passe, to je sve zbog krize i geografije.
A 775 nikako nije bolje resenje, mom braticu je E8400 gusio 460GTX a kamoli 6950 tako da za kakav takav gejming u low segmentu je mnogo bolje resenje AMD.
Za Deradicija
Da xenon je bolje resenje a koliko puta skuplje ?
a ti malo pazi sta i kako pricas posto si zadnji covek ovde koji nekome moze da kaze Oladi malo sa 5000 postova
Tako da pazis sta kako i kada se obracas nekome ( ko sto rekoh * To sto Petar govori Pavlu, vise govori o Petru nego o Pavlu*, malo pristojnosti, nije na odmet ( ali i istine Athlon II X2 je AM3-AM3+, posto ga primaju i AM3+ ploce)

Xeon je prakticno zanemarljivo skuplji. Npr. E5420 ide za 2500din, a preko aliexpressa oko 1700din. ;)

Nisam nikome rekao da oladi sa 5000 postova... Ili ti to nesto mislis na mene?
Smeta ti mojih 4700+ postova? Pa zdravorazumno nemas razloga da ti bilo koji broj postova bilo kojeg clana smeta u zivotu.

Nemam ja sta da pazim. Ti si se odredjenoj vecini vise puta dokazao.
A i malo pripazi kada optuzujes nekoga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno