Šta je novo?

LBRY Credits [LBC]

E to. Na 1450 meni na vodi daje tu negde oko 148-149. I nije isto sa svim kartama, Recimo GA na istom kloku daje 141, znaci za 7-8 manje, a sve to u poređenju na STRIX GTX970. Drugi je problem, što karta ne mora da znaci da će stabilno na 1450, to već zavisi od primerka do primerka, ali ti je odvrni na 80% brzine ventova pa polako trazi max klok. Strix bi trebao na dobar dan da ide na 1400.

P.S

Proveri i drajver, skini poslednji. Takođe proveri oba minera:

1. http://cryptomining-blog.com/8125-updated-ccminer-1-8-fork-by-tpruvot-with-lbry-support/
2. www.ccminer.org/preview/ccminer-1.8-lbry.7z

... nemoj se začuditi da ti ovaj stariji (drugi po redu) daje bolje rezultate sa GTX970.

Hm sad mi pada napamet jel moguce da nema dosta struje? Videcu da odvrnem power limit na max.
 
aj da se organizuje neka kupovina tog amd minera,imam jednu kartu koju poklanjam,pa da novi vlasnik nekopa 12 dana jedan eth
dajem 1 lbc,kontam kad bi svako po na 1 kartu dao po 1lbc skupili bi to odma
 
Ma ovaj LBRY je smrt za AMD karte, kod mene se sa njim jedino dobro nose R9 270 , daju po 68Mh, rade na ~65C, ostali hardver od ovoga samo stenje i znoji se, Prekjuce mi je crkla jedna ploca, kad god udjem medju rudare mirise na neko obgorevanje tako da ja ovaj jaci HW vracam na ETH...
 
spusti mem na 750 ili 650 a clock na ~950 znacajno se smanji potrosnja
 
Ma ovaj LBRY je smrt za AMD karte, kod mene se sa njim jedino dobro nose R9 270 , daju po 68Mh, rade na ~65C, ostali hardver od ovoga samo stenje i znoji se, Prekjuce mi je crkla jedna ploca, kad god udjem medju rudare mirise na neko obgorevanje tako da ja ovaj jaci HW vracam na ETH...

pa spusti ih koliko god moze pa nece da se pregrevaju i riknjavaju.... tahitije drzim na 800mhz i max dole napon.. i 55-60c su
 
Ma pojacaj ventilatore iako crkne lako ga je zamjeniti bolje to nego spustat karte dok jos kakve takve isplativosti ima, doce period kad ce se gasiti masine, dok se ima sta kopat u mene gaze punom snagom.
 
Samo gas @goldi moje rade vec 3 i po godine na gasu i nema problema samo ventove menjati jednom u dve godine...
 
ako imash do 10 kartica, i nekako mogu da razumem, ali veci rudnici i toliko silovanje je no no...
x puta ponovljeno... mnogo je bitnije kako prodash koine nego tih 5-10% shto ce se natezati hw za mnogo veci rizik od crkavanja.
 
Šta je trenutno najisplativije za 280x: LBC/ETH/ETC?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@demios bitno je to na kojoj cjeni prodas, ali ako si iskopao vise i prodaces vise, kome pare nisu bitne krastavac sta da kazem sto se tice mene i nek ne kopa nikako, ovde sam da zaradim sa vecim taktovima vise zaradim, mislim da ovakva isplativost nece dugo potrajat i dok mogu nesto zaradit ja cu ih drzat na def uz undervolt koliko moze, kad isplativost ode dole tad mogu da ih drzim u idle-u :D

@djole sa 280X ubjedljivo najisplativije LBC uz placeni miner.
 
Hvala na odgovoru, goldi. Imam jednu 280x, ne isplati mi se da kupujem miner :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pitao bih te to kad bi imao na nekoj lokaciji npr 10 rigova, koja je udaljena npr 30-50km od gajbe, pa kad krenu da shtucaju, zabadaju, gore konektori, tandrchu ventovi...
pa tamo vamo gorivo svaki put, plus vreme koliko nije radilo zbog zabadanja, havarija, gorenja, reklamacija... izadje uglavnom na gore ili isto u najboljem sluchaju, a pride si se cimao i nervirao i sjebao hw.
 
dobro svi prema sebi podesavamo da sam daleko od rigova spustio bi sve sto moze nize ovako mogu ja ili zaduzim nekog da provjerava stanje da obidje, i tako to, svi imamo neko svoje razmisljanje kako je najbolje i tako se i ponasamo. Neko me je bitna struja da ne udje u crveno, neko ne placa nikako ima nas svakakvi sa raznim uslovima.
 
Ma ovaj LBRY je smrt za AMD karte, kod mene se sa njim jedino dobro nose R9 270 , daju po 68Mh, rade na ~65C, ostali hardver od ovoga samo stenje i znoji se, Prekjuce mi je crkla jedna ploca, kad god udjem medju rudare mirise na neko obgorevanje tako da ja ovaj jaci HW vracam na ETH...

izvini na upad :) reci sa kojim minerom imas 68mh, da li sa onih wolfovim ? , kod mene 7850 sa sgminerom 5.4.0 jedva 30mhs. a 7950 oko 54 mhs ...

samo sam radoznao zbog statistike :)
 
ma 90% nas ovde kopa sa placenim (wolfovim) minerom.
 
Ja na 6x380 Sapphire imam 632mhz (wolf miner)
Gpu1000,Mem1450,undervolt -70
Temp 66-69c Fan 46-60%
 
Poslednja izmena:
Dali se isplati kupit gtx780ti za lbc... Mogu je dobiti dosta jeftino, ili je bolje ići na nešto drugo

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Kepler cini mi se slabo kopa, nije bas ono slabo ali negdje sam gledao rezultate GTX 9xx karte onako fino kopaju, dok pascal bas razvaljuje.
Moj ti je savjet neka Pascal karta recimo 1060- ona je tu oko 180MH/S
 
E to. Na 1450 meni na vodi daje tu negde oko 148-149. I nije isto sa svim kartama, Recimo GA na istom kloku daje 141, znaci za 7-8 manje, a sve to u poređenju na STRIX GTX970. Drugi je problem, što karta ne mora da znaci da će stabilno na 1450, to već zavisi od primerka do primerka, ali ti je odvrni na 80% brzine ventova pa polako trazi max klok. Strix bi trebao na dobar dan da ide na 1400.

P.S

Proveri i drajver, skini poslednji. Takođe proveri oba minera:

1. http://cryptomining-blog.com/8125-updated-ccminer-1-8-fork-by-tpruvot-with-lbry-support/
2. www.ccminer.org/preview/ccminer-1.8-lbry.7z

... nemoj se začuditi da ti ovaj stariji (drugi po redu) daje bolje rezultate sa GTX970.

Ipak je bilo do minera (na githabu sam skinuo posto mi za ovaj sa bloga javlja avira da je inficiran) daje mi 145Mh/s na 1500 clocku 65 stepeni sa 60% ventovima. Nego jesam li ja nesto umislio ili takt memorije nema nikakvog uticaja na ovaj algoritam?
 
7950 dual x ,moze li da se edituje bios sa vbe i da se fleauje iki mora hex editor?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
može, bez problema, ja stavio napon na 1031, taktove nisam dirao
 
Aha ok, hvala, razmisljao sam da probam da smanjim klokove ako je isti hash taman i manja potrosnja

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
mislim da može da radi i na 960 za gpu, samo se normalno, još više greje
 
Ipak je bilo do minera (na githabu sam skinuo posto mi za ovaj sa bloga javlja avira da je inficiran) daje mi 145Mh/s na 1500 clocku 65 stepeni sa 60% ventovima. Nego jesam li ja nesto umislio ili takt memorije nema nikakvog uticaja na ovaj algoritam?

Kolega, možeš li da baciš link gde si skinuo miner za koji ne upozorava AV?
 
Nazad
Vrh Dno