Šta je novo?

Kako sakriti broj na fiksnom telefonu 2xx-xxxx

Slayer

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
1,155
Poena
649
Znaci nova centrala, 26xxxxx, ima li neke sanse da sakrijem svoj broj pri pozivu. Znam da na dig. trojci moze...
 
Mislim da ne moze. Tebalo bi da se sakriva sa *72#broj_koji_biras ali kad se okrene *72# govorna masina kaze da usluga nije aktivirana. Znaci treba aktivirati uslugu. Jednom mi je uz telefonski racun stigla i reklama da aktiviram valjda konferencijski razgovor, al se ne secam kako i gde. Cena je neki procenat od mesecne pretplate
 
99% da se te usluge mogu aktivirati u posti u Vuka Karadzica, ali zahtev mora da podnese osoba na cije se ima vodi broj...
 
do vraga...moja baba ne zna ni sta je telefon, a kamoli sakrivanje poziva...Pokusacu. Hvala
 
za vreme sablje je donesena uredba o zabrani sakrivanja broja koja je na znazi do daljneg, tako su mi rekli u telekomovom korisnickom servisu
 
marko1101 je napisao(la):
za vreme sablje je donesena uredba o zabrani sakrivanja broja koja je na znazi do daljneg, tako su mi rekli u telekomovom korisnickom servisu

Tačan odgovor!
 
Netacno!

Bar ne vazi za sve brojeve. Slayer je u pravu na digitalnoj 3xxxxxx moze da se sakrije...
 
Panos, kad si zadnji put probao da sakrijes broj?
Ja od sablje nisam video da neko moze da sakrije...
BTW, i ja sam na 3xxxxxx centrali.
 
Mogu da sakriju oni koji su pre sablje trazili da im aktiviraju uslugu sakrivanja broja - tj oni kojima je ranije bila aktivirana
 
SuperStarr je napisao(la):
Panos, kad si zadnji put probao da sakrijes broj?
Ja od sablje nisam video da neko moze da sakrije...
BTW, i ja sam na 3xxxxxx centrali.
Morao sam da se "skinem" sa net-a da bih probao. Dakle jutros u 01:45 !
(alcatel centrala)
 
Nije tacno da ne moze da se sakrije broj... Na digitalnoj "Alcatel" centrali, 322x-xxx radi bez problema (*72#broj)...
 
Slayer je napisao(la):
do vraga...moja baba ne zna ni sta je telefon, a kamoli sakrivanje poziva...Pokusacu. Hvala

Mislim da ces moci to da uradis i sa fotokopijom njene licne karte (naravno, ponesi original na uvid). Ali prvo okreni informacije pa se raspitaj...
 
outlaw je napisao(la):
Mislim da ces moci to da uradis i sa fotokopijom njene licne karte (naravno, ponesi original na uvid). Ali prvo okreni informacije pa se raspitaj...
Kazu mora punomocje....bar je moralo prosle godine ;)
A ako ces da cimas babu za punomocje, cimaj je za zahtev i skrati proceduru :D
 
PJ je napisao(la):
Kazu mora punomocje....bar je moralo prosle godine ;)
A ako ces da cimas babu za punomocje, cimaj je za zahtev i skrati proceduru :D

teska je ona ko crna zemlja...ajd pokusacu, Hvala vam svima :wall:
 
Panos je napisao(la):
Netacno!

Bar ne vazi za sve brojeve. Slayer je u pravu na digitalnoj 3xxxxxx moze da se sakrije...


Kod mene na 38xxxxx ne moze, ranije je moglo (pre sablje).

Pozdrav
 
outlaw je napisao(la):
Nije tacno da ne moze da se sakrije broj... Na digitalnoj "Alcatel" centrali, 322x-xxx radi bez problema (*72#broj)...

Ja sam na alcatel centrali i br mi pocinje sa 322x-xxx i br nemoze da se sakrije, javlja se samo sekretarica da treba pozvati 988.
e sada da li si ti podnosio neki zahtev ili sta, pojma nemam
 
Ma jok, kakav zahtev... Broj mi je trajno sakriven (*72*), a mogu da ga "otkrijem" ili da ga sakrivam prilikom svakog poziva BEZ PROBLEMA... Dok recimo, kod drugara na 318x-xxx, ne moze... :(
 
Hm i mene bi ovo za na 2xxxxxx zanimalo. I koja je to prica za sablju.. 'ebla ih ona :grrr:
Zasto moze sa mobilnog da se sakrije a sa fixnog ne?? Jos jednom ova drzava dokazuje svoju imbecilnost. :(
 
Vidiš, zanimljivo... Neki put, iako sakrijem broj kada zovem sa mobilnog, onaj koga zovem ipak VIDI moj broj...?
 
Na mom broju (Alcatel, 334****) skrivanje je bilo trajno uključeno i takvo je i ostalo nakon što je ova usluga postala nedostupna. Kada bih ga isključio, više ne bih mogao da ga uključim.
 
outlaw je napisao(la):
Vidiš, zanimljivo... Neki put, iako sakrijem broj kada zovem sa mobilnog, onaj koga zovem ipak VIDI moj broj...?
Koliko god ti sakrivas, uvek postoji jedan visi stepen "otkrivanja" :)

Moj broj se vidi na nekim pristupnim brojevima ISP-a, ali samo ako se kacim preko modema (analogno) i vidi se na onim starim prastarim eriksonima 6xx...
Sigurno se jos negde vidi, ali ne znam. Inace sakrivnaje broja mi je ukljuceno kao dodatna opcija i svakog meseca je placam uz racun, samo nisam bas siguran koliko, jer mi je sve "djuture" :)
 
znaci ipak mora da se podnese zahtev za sakrivanje broja, jer kazes da je to dodatna opcija
 
Da, ali ja sam na ISDN-u, pa je tu totalni druga prica. Recimo, meni je caller ID ukljucen u pretplatu....
 
outlaw je napisao(la):
Vidiš, zanimljivo... Neki put, iako sakrijem broj kada zovem sa mobilnog, onaj koga zovem ipak VIDI moj broj...?

Pa naravno da je uvek moguce cak i na mobilnom da se vidi sakriven broj. Ali ovo ne bri smelo biti dostupno "obicnim" ljudima, vec samo operateru u slucaju zloupotrebe.
 
E o tome ti pričam :) U konkretnom slučaju, kada zovem sa sakrivenim brojem na 064 broj, NIKAD se ne vidi broj, a na 063 kako-kad...
 
Da, sa fiksnog, ali šta ćemo kada zoveš sa mobilnog? ;)
 
Jeste regularna, kao i na 064, ali dešava se da kada pozovem nekog sa skrivenim brojem, on ipak vidi broj...?
 
Nazad
Vrh Dno