Šta je novo?

MCSE 2003 windows server beleske

RedOrange

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruke
40
Poena
154
evo ovako. isao sam na mcsa/mcse kurs u cetu 2008/2009, tu sam pukao 3000 evra ukupno jer predavanja traju 2x duze. radili smo na windows serveru 2003 i windowsu xp. virtualne masine su nam bila 227x. 2274, 2275, , 2276 i 2277 i sa scripte koji su smo dobili za kurs windows xp 2285B sa virtualnim masinama london, vancouver i glasgow (. skripte za mcse su 2279 i 2283 sa istim virtualnim masinma i pitanjima-odgovorima. da ne bude zabune, stvarno sam isao na cet kurs, samo tada smo ucili internet information server a ne mssql 8. zanima me da li neko moze da mi posalje skenirane ili fotografisane beleske sa kursa, posto mii ih je sestra bacila a beleske ipak vrede mnogo. hvala.

edit: predavac je bio Sinisa Lale [email protected] (prestao je da radi tamo, sad radi neka dva druga posla u isto vreme), a sa virtualnim masinama radim od 2010. e, onda, nista. ortak me nagovarao da radim webdizajn i slali su mi nemoguce zahteve tipa, imam li neki java ili javascript program, imam li neki program za mekintos itd. neko mi preporucio da radim u photoshopu ali to svako zna, dok nisam shvatio da moze da se rade i mreze preko neta i cak prodju testovi, koliko dobro znate windows xp, windows 2003 itd. a to bi dobro prosao.
 
Poslednja izmena:
nasao sam neke beleske ali nije to to. neki step by step guide kao da ga je dete pisalo, bez detaljnih objasnjenja, ip adresa i sl. imam i ja neke skripte i knjige za razmenu ako nekoga zanima.
 
Poslednja izmena:
Ja sam plagao u cet-u. Ucio sam sam.
 
ja sam vezbao virtuelne masine, citao labfiles, marka minasija kojeg smo dobili uz studentski cd. cak sam i maznuo jednu knjigu za prvi razred srednje informaticke skole. skripta za osnovnu obuku. imam par screen shotova i poslednje .doc files. knjige je tesko sad naci preko neta, koristim windows 8.1 a bilo ih je. mada su mi beleske vazne, bilo je tamo i o ip adresama i sve. radio sam u nt4, probao freebsd, sve zivo. ali skripte su mi ipak bitne, bilo je tamo detaljnih objasnjenja i o ip adresama. bilo nas je samo par sa mcsa na mcse kursu. ucili su nas sve od programa za internet stampanje, o blackicu koji vie ne postoji i sve.
 
Poslednja izmena:
pomogao mi je ortak iz osnovne sa mssql beleskama sa prve godine it akademije koje je polagao jos davno dok je treba da se udaje u londonu. neko je pre ovde pohvalio pomenutog predavaca kao jednog koji se najvise trudi, mada osebe sa tog kursa kao da su u zemlju propali, niko od njih nema ni fb profil ni nista. inace ja sam stari haker u kevinoj firmi sam ukucao besic komande sa c64 i poslednje su bila poke, mem, kill i svi kompjuteri su prestali da rade. nazalost ona je mrva vec nesto vise od 2 godine, tacnije od 29. decembra 2013. o ostalim kursevima nema poente pricati, samo da kazem da sam propustio priliku da volontiram ili se zaposlim cak i sa znanjem i diplomom.
 
Poslednja izmena:
server je radio na jomli, 10000 obrataja hdd, previse sto se mene tice, poseno sto je sad hfs ovaj novi valjda mozda cak i brzi od ntfs-a, rekli su nam da to ne pricamo, mada sam ja vec imao neko predznanje o mrezama iz www.elitedefence.com nekadasnjeg. ko da je bilo juce, nek me neko kontaktira. vidim lik koji je predavao je otisao i sa linkedina iz nekog razloga. pa eto, imam neke screen shoteove, doc. filove sa kraja kursa pa nek me neko kontaktira ako mu nije cimanje. dosta mi je wordpressa koji ne funkcionise, javascripta koji po mom ortaku nisam ni trebao da ucim itd. nisam spavao dva dana i pocinjem da ucim i kupujem knjige za windows 2012, beleske bilo kakve bi mi mnogo znacile.
 
Poslednja izmena:
btw. imam i skener neki kod kuce mada ne znam gde mi je napajanje i da li je to uopste bitno, cini mi se da sam imao i jedan prekucan dokument ali nesto ne mogu da ga nadjem, dosta toga sam napisao bio. bilo mi je u gmailu.
 
dakle za web dizajn treba html, css, ajax i jquery i to je to. izgubih silno vreme na web dizajn ali nema veze... nisam nasao onaj silni dokument sto sam prekucao... imam tih par screen shotova i doc fajlova sa kraja mcse kursa i ok, dosta sam pisao ovde. ako neko ima nekakve beleske ja bi mu ponudio 50 evra, mada sam toliko i platio graficku i hpf+ bi trebalo da radi i na windowsu 2012 isto pretopostavljam. pa ja cekam, kontaktirajte me preko skypa ili tamo mi je i email. mozemo i na 0.5 piva ili neku kolu ako hocete.
 
Poslednja izmena:
:) Nisam siguran, ali moram da pitam, jesi ti ozbiljan?
 
lebe mekani...
 
meni malo i neprijatno, o cemu se radi, vi biste vise para ii sta? ako necete, nije ni bitno, ne zelim da odgovaram na ovakve poruke.
 
Poslednja izmena:
ja, iskreno, znam srspki, kao drugo ne znam da li cu imati decu i imam telepatske sposobnosti. vracam se na ovaj windows 2003 da surfujem sa njim i dovidjenja uzivajte i cao. jos mi neke budlae donosile kamanje dva puta na kucnu adresu i izigravali it strucnjake.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno