Šta je novo?

Google Pixel(i) 2016 - off tema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mironiko

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
3,488
Poena
270
Sailfish i Marlin

Nastavimo diskusiju o njima ovde, da ne zatrpavamo druge teme. :)
 
to tebra :) jos kada bi modovi prebacili ono skrabanje ovde ali ajde.. pokusacu da sumiram sta se zna za sada :D

codenamed "Marlin."

Manufactured by HTC
Quad-core Qualcomm processor
5.5" QHD (2560x1440) AMOLED display
USB-C port
12MP rear camera, 8MP front
Rear-mounted fingerprint scanner
4GB RAM
3450mAh battery
Bottom-firing speakers
32/128GB of storage
Bluetooth 4.2

codenamed "Sailfish."

Manufactured by HTC
5" 1080p display (~440PPI) AMOLED (revised per Marlin leak)
Quad-core 2.0GHz 64-bit processor (model unknown)
4GB RAM
2770mAh battery
32GB storage (unknown if multiple models will be available, or even if this is the base storage level)
12MP rear camera, 8MP front
Rear-mounted fingerprint scanner
USB-C port (bottom)
Bottom-firing speaker or speakers (unknown if dual)
Top-mounted headphone jack
Bluetooth 4.2
nexus2cee_nexuswm-1.png
Well, there's no camera hump, for one, which: excellent. The secondary glossy plastic (we think - it could be glass, though) pane on the back of the phones gives them an interesting two-tone look, and this black version looks downright stealthy. The rear of the phones have a gentle curve around the edges, with the fingerprint scanner sitting in the typical Nexus position. As far as we know, these phones are aluminum body, not polycarbonate. We're confident in this because we believe the "flagship" advertised color will be a standard aluminum finish with a white face, but we figured we'd share this dark gray / black version. We also believe Google is considering what I'd call an "electric blue" version of the Nexuses (white face, but blue glossy rear pane) that looks absolutely crazy, but we aren't sure if that'll actually come to market or not.


sve u svemu realno se sve zna sem cene i jos nekih finesa.(bezicno punjenje,da li ce zvucnici biti odradjeni kao na htc10 itd)
kamera zadnja je verovatno ona ista sa htc10 imx377 sa ois.

meni je ovde najzanimljivije to sto ce mobilni isto izgedati i to sto ce im spec biti identicne sem rezolucije ekrana i baterije. jos jedna znimljivost je izostanak 64 gb verzije (ne znam koja je fora sa tom pricom )
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi bilo bezveze da stave kameru sa HTC10,downgrade u odnosu na "stare" Nexuse. Po svemu sudeci ce biti odlicni telefoni,ali sam prilicno siguran da ce i cena da bude paprena.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako sad downgrade?
 
Kakav downgrade ? To ce verovatno biti najbolja kamera ove god uz upaljeni hdr+

LG
 
Ako HDR bude resen kao na 5X i 6P onda okej,kamera kakva je sada u HTC10 je losija od gore pomenutih.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da ima taj HDR+ mozda bi bila bolja. Plus ima i OIS.

Bice sigurno dobro resen HDR+ kao na 5X/6P.
 
Poslednja izmena:
^Daj Boze. Navijam da ovaj manji bude dobar upgrade sa 5X a da ne bude preko ~350e u pocetku(sto je vrlo nerealno :D). Mozemo da se nadamo dok ne izadju
 
Prednja strana, gornji deo, iphone fazon.

I dobro je sto manji model dolazi sa 4GB RAM-a.
 
baterije standardno nista specijalno, nekome ce biti dobro ali bih voleo barem kao mate da imaju al krastavac
 
Ove baterije bi bile brutalne da unutra nisu Snapdragoni vec Exynos ali krastavac..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sve vidim da ove godine idem na jači model, tj ovaj veći. :) malo bre ovo 5' :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Bez 5.5-5.7" ništa. [emoji4]

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk
 
I sta mislite kolike ce im biti cene? :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislim da ce oba da budu skuplja od 6P na izlasku..daj Boze da gresim :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
HTC nexusi su uvek bili veliki fail, sto sa aspekta cene sto sa aspekta prodaje.
 
Možda ovog puta bude bolje što se prodaje tiče. A cene će sigurno biti paprene u startu.

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk
 
Ne mora da znaci da ce i ovi biti fail.. Gugl je rekao da ce se vise posvetiti razvoju Nexusa sa proizvodjacima, pa to moze doneti boljitak i sigurnost. Verujem da ce ovo biti dobri uredjaju, pogotovu posle uspeha Htc 10, ali verujem da ce biti skuplji od proslogodisnjih. Jeftiniji model vise od 350e, mozda i citavih 400e.

Elem, ne zamerite, koristim trenutno WP, ali i dalje pratim Android trziste i zanima me ovaj jeftiniji model.. proslogodisnji 5x me je iznenadio, sjajan telefon.
 
Ovo nisu HTC nexusi, oni ih proizvode, ali nema to veze sa HTC idejama...


Kao kad bi rekao Foxconn iPhone.
 
^Bas tako. Ja mislim da ce 499$ biti minimum.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ovo nisu HTC nexusi, oni ih proizvode, ali nema to veze sa HTC idejama...


Kao kad bi rekao Foxconn iPhone.

pogotovu sto mozda nece biti nigde htc natpisa.. mislim da sa strane marketinga bolje da se zovu google phone M i S npr (lakse ce ga prepoznati mase koje ne prate mob tehnologije) nego google nexus.

ocekujem da ce biti 499e i 649e ,kao sto sam vec napisao
 
Poslednja izmena:
^Bas tako,499 za manjeg,i 599 ili 649 za veceg..ako ne pocne cena da pada brzo kao 5Xu,bice mi i 6P dobar upgrade :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
tako ,samo sto ce tada s7 biti na trzistu vec 7meseci :D
 
Ali ce i dalje imati iste specs kao S7 :D uvek boh uzeo Nexusa,i da bude skuplji od S7,ali mislim da ce im prodaja biti na nivou motorolinog N6 ako bude tako skup.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno