Šta je novo?

LG monitor star par meseci...

milosma

Slavan
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruke
1,277
Poena
225
Drugari da li neko zna sta je ovo.Danas startujem komp i kad odjednom posle minut dva pocne ovo treperenje slike.Probao sam da izvadim hdmi kabl od PC-a , ali je isto i bez njega,takodje sam izvadio adapter iz struje i sacekao par minuta ali ne radi. Monitor je star svega par meseci gotovo da je nov.U pitanju je model LG MP77HM-P http://gigatronshop.com/monitori/lg_27_27mp77hmp_ips_full_hd-80591

Evo gif sam napravio da vidite...

4625e6b.gif
 
Odneo sam ga u servis recicu vam sta je bilo :) Probao sam sve zivo pre toga ali ne vredi,e sad treba sacekati strucno misljenje iz Nepo System-a :D kazu javice sta mu je za 8 dana a resice za 30 dana najkasnije :D Sreca pa imam Belineu 19' iz 2006 godine koji radi kao sat,da ne gledam u zid mesec dana :D
 
Poslednja izmena:
Evo da kazem sta je bilo,vracen je danas iz servisa dakle odneo sam ga 06.07 i zavrsen je danas 22.07. Sto se tice toga pohvala za Gigatron tj servis Nepo S.

Zamenjen panel i sve je ok.
 
Kakve pohvale, prijatelju, trebalo je da trazis ZAMENU ili REFUNDIRANJE, a ne da ti popravljaju nov monitor. Ali dobro, sta je tu je, drugi put se malo bolje raspitaj pre nego sto krenes u akciju.
 
^Pa stavljen je indetičan panel što bi davali nov monitor ako ima mogućnosti za popravku? Lepo mi je čovek tamo rekao ako može da se popravi-popravićemo ako ne dobićeš nov, prosto. Ko da se ja(mi) pitamo ovde mnogo u tim situacijama...
 
Pa davali bi nov monitor zato što ih zakon na to primorava - ukoliko kupac zna svoja prava i zatraži zamenu. Pogledaj malo temu "Zaštita potrošača u praksi..." ako već ne želiš da čitaš zakon. Potrošač ima pravo da bira da li će zamenu, popravku ili refundiranje, za sve vreme trajanja garancije.
 
Ok ali što se sad javljaš kad je sve gotovo :) Svejedno sam dobio NOV originalni panel od proizvođača tj od LG-a i nema šta da se bunim mnogo ovde,zato sam i otvorio temu jer prvi put reklamiram monitor al' niko ništa ne reče do sad :D Hvala tebi na informaciji u svakom slučaju (;
 
Pa sad sam prvi put video temu. Nema veze, ti si zadovoljan i popravkom, ali ubuduće da znaš.
 
nije tacno da moze da trazi novo i da dobije... novo dobija samo ako ne moze da se popravi, ili se kvari vise puta... i naravno,ako je nemoguce popraviti. Isto vazi i za povrat novca.

da je tako, svi bi menjali za novo kada se desi i najsitniji kvar...
 
Po obicaju, pricas napamet.
 
Potrošač ima pravo da bira da li će zamenu, popravku ili refundiranje, za sve vreme trajanja garancije.
Koliko znam nije tako.
U prvih šest meseci garancije kupac ima pravo da odbije popravku, u tom slučaju se dobija nov uređaj.
Što je pokretač ove teme trebao da uradi.

Za ostalo vreme garancije kupac ne može da zahteva refund ili zamenu, osim ako mu bude ponudjeno da bira izmedju te dve opcije (ili još nekih opcija, poput zamene sa drugim modelom).
 
Ne znam šta ste navalili sad, bez veze se tu ispitujemo ko šta zna, moja greška je što sam u naslovu stavio "par meseci" to je u stvari 7 mesec od kada sam kupio monitor, znači pogledao sam u garanciju tek kasnije po pisanju naslova i od "par" ispade 7 :D (vreme leti) Mada lepo sam rekao da je skoro pa nov u odnosu na to koliko je korišćen malo za to vreme.
Uglavnom prvi put imam problem sa monitorom a kupio sam ih ko zna koliko u proteklih nekoliko godina.
 
Moglo je da bidne svašta :D sedam meseci i kusur evo baš gledam :)
 
Zahtev za otklanjanje nesaobraznosti

Član 52

Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač koji je obavestio prodavca o nesaobraznosti, ima pravo da zahteva od prodavca da otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom, odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te robe.

Potrošač ima pravo da bira da nesaobraznost robe trgovac otkloni opravkom ili zamenom.

...
Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, potrošač ima pravo da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni zamenom, odgovarajućim umanjenjem cene ili da izjavi da raskida ugovor.

Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, otklanjanje nesaobraznosti moguće je opravkom uz izričitu saglasnost potrošača.

Naravno, problem je dokazivanje kada istekne tih 6 meseci, jer ne zivimo u pravnoj drzavi, pa trgovci igraju na tu kartu - malo ko ima volje, strpljenja i novca za takvo macevanje na sudu, pa onda je razumljivo da skoro svi pristanu na zamenu. Ali u prvih 6 meseci, prodavcu nije u interesu nikakvo vestacenje (za bilo kakvu jeftiniju robu), pa se uz ovo osnovno poznavanje zakona mogu ostvariti prava.
 
Ni u zakonu ni u praksi nema da potrošač može da izričito zahteva zamenu ili refund tokom čitavog trajanja garancije (i bez obzira na okolnosti).
Svi mi bismo vrlo rado zahtevali pare nazad ili drugi nov uredjaj da to tako može.

potrošač ima pravo da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili raskid ugovora ako:

1) nesaobraznost ne može da se otkloni opravkom ili zamenom uopšte niti u primerenom roku;

2) ne može da ostvari pravo na opravku ili zamenu, odnosno ako prodavac nije izvršio opravku ili zamenu u primerenom roku;

3) opravka ili zamena ne može da se sprovede bez značajnijih nepogodnosti za potrošača zbog prirode robe i njene namene;


4) otklanjanje nesaobraznosti opravkom ili zamenom predstavlja nesrazmerno opterećenje za prodavca.

Nesrazmerno opterećenje za prodavca u smislu stava 3. tačka 4) ovog člana, javlja se ako u poređenju sa umanjenjem cene i raskidom ugovora, stvara preterane troškove, uzimajući u obzir:

1) vrednost robe koju bi imala da je saobrazna ugovoru;

2) značaj saobraznosti u konkretnom slučaju;

3) da li se saobraznost može otkloniti bez značajnijih nepogodnosti za potrošača.

Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača.

Uzimajući u obzir prirodu robe i svrhu zbog koje je potrošač nabavio, opravka ili zamena mora se izvršiti u primerenom roku bez značajnih neugodnosti za potrošača i uz njegovu saglasnost.
 
Nemoj tako vaditi iz konteksta, pocetak tog clana 52 (takodje nisi naveo koji clan citiras), odnosno glavna poenta onoga sto si citirao glasi:
Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač koji je obavestio prodavca o nesaobraznosti, ima pravo da zahteva od prodavca da otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom, odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te robe.

Potrošač ima pravo da bira da nesaobraznost robe trgovac otkloni opravkom ili zamenom.

Ako otklanjanje nesaobraznosti u skladu sa stavom 2. ovog člana nije moguće...
 
Ništa ja ne vadim iz konteksta, nego ti pokušavaš da braniš neodbranjivo.
Tvoja tvrdnja je:
Potrošač ima pravo da bira da li će zamenu, popravku ili refundiranje, za sve vreme trajanja garancije.

Potrošač nije taj koji odredjuje hoće li se popravljati uredjaj.
Pružalac garancije je taj koji odredjuje da li će se popravljati uredjaj.

Izuzetaka i posebnih okolnosti ima (poput prvih 6 meseci garancije) ima, ali tako stoje stvari, i u zakonu i u praksi, i napolju i kod nas.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj poslednje 2-3 strane teme koja se ovim bavi, ne bih sad unedogled raspravljao. A svakako si izvukao ovo iz konteksta, jer se sve sto si citirao odnosi na ispusteno Ako otklanjanje nesaobraznosti u skladu sa stavom 2. ovog člana nije moguće.
 
Evo da kazem sta je bilo,vracen je danas iz servisa dakle odneo sam ga 06.07 i zavrsen je danas 22.07. Sto se tice toga pohvala za Gigatron tj servis Nepo S.

Zamenjen panel i sve je ok.
Kakve pohvale, prijatelju, trebalo je da trazis ZAMENU ili REFUNDIRANJE, a ne da ti popravljaju nov monitor. Ali dobro, sta je tu je, drugi put se malo bolje raspitaj pre nego sto krenes u akciju.

^Pa stavljen je indetičan panel što bi davali nov monitor ako ima mogućnosti za popravku? Lepo mi je čovek tamo rekao ako može da se popravi-popravićemo ako ne dobićeš nov, prosto. Ko da se ja(mi) pitamo ovde mnogo u tim situacijama...

Pa davali bi nov monitor zato što ih zakon na to primorava - ukoliko kupac zna svoja prava i zatraži zamenu. Potrošač ima pravo da bira da li će zamenu, popravku ili refundiranje, za sve vreme trajanja garancije.

Upravo tako, sve je već napisano u toj temi više puta.
Sledeći put pokušaj da ne braniš neodbranjivo, uzaludan gubitak energije i živaca.


Potrošač nije taj koji odredjuje hoće li se popravljati uredjaj.
Pružalac garancije je taj koji odredjuje da li će se popravljati uredjaj.

Izuzetaka i posebnih okolnosti ima (poput prvih 6 meseci garancije) ima, ali tako stoje stvari, i u zakonu i u praksi, i napolju i kod nas.
 
Citiras 5 mojih komentara, a onda citiras svoj raniji odgovor kao konacni odgovor viseg autoriteta :d
Ja sam citirao zakon, a ne izvlacio iz konteksta kao ti, bez navodjenja odakle citiras i na sta se odnosi. Uopste ne gubim zivce, niti energiju, a tebi svakako nista ne dokazujem, jer ti vec sve znas najbolje. Vec sam napomenuo, nemam nameru da raspravljam sa tobom, narocito ne ovako kad citiras sopstveni komentar kao krucijalni dokaz :D Jedino jos nisi probao da povecas font u cilju pojacavanja ubedljivosti argumenata, bold i underline ti bas idu od ruke :D Mozda bi i crveni font delovao ubedljivije? Treba probati, ko zna.
 
U zakonu piše da se stvari na reklamaciji popravljaju.
Te da je pružalac garancije taj koji odredjuje kada će se popravljati a kada će ponuditi potrošaču druga rešenja (osim u slučaju prvih 6 meseci kada je potrošač u prednosti i može/treba da odbije ponudjenu popravku).

Čoveku je monitor otišao na reklamaciju, reklamacija je rešena u roku.
Popravljen je monitor, a ti si na to decidno ustvrdio "trebalo je da trazis ZAMENU ili REFUNDIRANJE, a ne da ti popravljaju nov monitor. Ali dobro, sta je tu je, drugi put se malo bolje raspitaj pre nego sto krenes u akciju."
Zato što po tvome "Potrošač ima pravo da bira da li će zamenu, popravku ili refundiranje, za sve vreme trajanja garancije."

Tako da ti toplo preporučujem da se malo bolje raspitaš pre nego što kreneš u akciju :)
 
Kao sto rekoh, na citat iz zakona ti nudis svoje zakljucke. Evo jos jednom, samo za tebe skraceno, posto ocito imas problema sa duzim tekstom.

Član 52 ZOZP

Potrošač ima pravo da bira da nesaobraznost robe trgovac otkloni opravkom ili zamenom.
 
Ako mu je ponudjeno i prvo i drugo (ili nešto trećeg), tada ima pravo da bira.
U zakonu ne piše nigde da je potrošačevo da odluči hoće li se garancija rešavati popravkom, ta odluka je na pružaocu garancije.
Uz izuzetak da potrošač ima pravo da odbije popravku ako se reklamacija rešava u prvih 6 meseci.
 
Nazad
Vrh Dno